Читати книгу - "Щука"

378
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Щука" автора Леонід Глібов. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Щука» була написана автором - Леонід Глібов, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники / 💛 Наука, Освіта".
Поділитися книгою "Щука" в соціальних мережах: 

Вірш «Щука» Леоніда Глібова – це чудовий приклад української балади, де автор через образи тварин намагається показати справжній світ та його вади. Через призму своїх метафоричних героїв автор показує ті речі в суспільстві, які, на його думку, були несправедливими. Саме формат байки дозволяє показати, якими іноді безчесними та несправедливими можуть бути люди в форматі звичайної історії про звірів.

В центрі цієї історії буде щука, а якщо точніше – суд над нею. Озерні жителі висувають щуці багато справедливих звинувачень. Вона дуже довго заважала всім – у одного щось забере, а другого і зовсім з’їсть. Сторона обвинувачення впевнена в тому, що щука не зможе сховати сліди всіх злочинів і буде справедливо покараною. Суд має ось-ось відбутись, а захищати щуку буде лисичка в ролі адвоката. До речі, читати онлайн вірш «Щука» Леоніда Глібова українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Шука мала б бути остаточно покараною, проте лисиця висунула пропозицію щуку втопити. Ця пропозиція всім сподобалась, і так і зробили. Ця алегорична ситуація покликана висміяти судову систему, яка часто була сліпою до звинувачень, та висувала безглузді вироки, що не відображали реальність. Також автор показує домінантність вищих класів в суді, за якими залишався остаточний вирок.

Скачати вірш «Щука» Леоніда Глібова можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг

Байка “Щука” Леоніда Глібова.

Приємного читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Щука Леонід Глібов На Щуку хтось бомагу в суд подав, Що буцім би вона такеє виробляла, Що у ставку ніхто життя не мав: Того заїла в смерть, другого обідрала. Піймали Щуку молодці Та в шаплиці Гуртом до суду притаскали, Хоча чуби й мокренькі стали. На той раз суддями були Якіїсь два Осли, Одна нікчемна Шкапа Та два стареньких Цапа, — Усе народ, як бачите, такий Добрячий та плохий. За стряпчого, як завсігди годиться, Була приставлена Лисиця... А чутка у гаю була така, Що ніби Щука та частенько, Як тільки зробиться темненько, Лисиці й шле — то щупачка, То сотеньку карасиків живеньких Або линів гарненьких... Чи справді так було, чи, може, хто збрехав (Хто ворогів не мав!), — А все-таки катюзі, Як кажуть, буде по заслузі. Зійшлися судді, стали розбирать: Коли, і як воно, і що їй присудити? Як не мудруй, а правди ніде діти. Кінців не можна поховать... Не довго думали — рішили — І Щуку на вербі повісити звеліли. — Дозвольте і мені, панове, річ держать, — Тут обізвалася Лисиця. — Розбійницю таку не так судить годиться: Щоб більше жаху їй завдать І щоб усяк боявся так робити, — У річці вражу Щуку утопити! — Розумна річ! — всі зачали гукать. Послухали Лисичку І Щуку кинули — у річку. 1858

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щука», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щука"