Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка), Невідомий Автор 📚 - Українською

Читати книгу - "Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка), Невідомий Автор"

41
0
23.04.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка)" автора Невідомий Автор. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка), Невідомий Автор» була написана автором - Невідомий Автор, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Класика".
Поділитися книгою "Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка), Невідомий Автор" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Був собі їжак. Якось вийшов він раненько зі своєї домівки та й каже сам до себе:

– А піду лишень у поле – подивлюся, як там моя морква та буряки.

Іде собі та пісеньку мугикає. Коли виходить із-за куща заєць. Він саме в полі оглядав свою капусту.

– О, – каже їжак, – хто прудкий, то вже й на ниві!

– А ти, – заєць йому, – усе кривуляєш, криволапку! І батько твій криволапко, і дід криволапко був. Такий увесь твій рід, і ти такий!

Їжак здивувався, що на своє добре слово дістав таку нечемну одмову. От він зайцеві й каже:

– Ти мене береш на сміх? А хочеш зі мною наввипередки? Побачимо, хто кого пережене!

– Ну, добре, – засміявся заєць. – Давай бігти.

– Ні, – каже їжак, – ще ні. Я піду додому, скажу жінці, нехай знає, куди я пішов.

А заєць тому радий, бо він був голодний, то подумав собі: "І це мені добре: попоїм капусти – краще бігтиму". Та й пішли кожен до своєї хати.

Приходить їжак додому та й каже до жінки:

– Мушу із зайцем бігати наввипередки..

– То це ти берешся перегнати зайця?! – аж зойкнула їжачиха.

А їжак і вчить свою жінку:

– Як прийдемо на ниву, то ти станеш із цього краю в борозні та й стій собі. Як добіжить заєць до тебе, то ти скажеш: "Я вже тут!" А прибіжить він на той край до мене, то там я йому гукну: "А я вже тут!"

– Добре! – мовила їжачиха.

Приходить їжак до зайця на той кінець ниви та й каже до нього:

– Ну, я вже готовий!

– То біжімо!

Побігли. Заєць помчав на той кінець ниви, а їжак пробіг два кроки та й спинився.

Прибігає заєць у кінець ниви, а там їжачиха:

– Я вже тут!

– Ей, – каже заєць. – Ану біжімо ще раз!

Побіг заєць. Прибігає в кінець ниви, а їжак підвівся на двох лапках та й гукає:

– Ого-го! А я вже давно тут чекаю!

– Ти дивися! Ану біжімо ще раз!

Прибігає на другий край, а їжак знову вже там (а то була, ви знаєте, їжачиха!).

Побіг ще раз – а там їжак:

– А я вже тут!

Знов кинувся заєць бігти. Так бігав він дев'яносто дев'ять разів, а за сотим разом як упав посеред ниви – підвестись не може, так набігався-натомився, сердешний.

– Ніколи не треба сміятися зі слабшого, – сказав тоді їжак та й пішов із їжачихою додому.

Словничок до твору

Нива – ділянка землі для вирощування городини або хлібних культур.

Борозна – довга, рівна заглибина в землі, проведена плугом.****

Неадаптована версія

Одного разу вийшов їжак з свої нори подивитися на божий світ. Було то так під осінній час, у неділю. І що він собі погадав: "Піду я у поле роздивитися, як виглядає гречка і пшениця!" І пішов. Задумав собі: "Аби коротшов дорогов іти, то піду навправець". Але поза корчем здибав його заєць, що обзирав капусту, ци велика виросла. "Ого-го! — каже їжак, — скоре сотворіння тут!" — "А ти, — каже заєць, — такий твій рід віддавна, і ти такий! Загинеш з твоїм ходом і з твоїми кривулями, з твоїми кривими ногами!" Але їжака найдужче то узлостило, що він каже, що криві ноги. "Ти, — каже, — мене береш на сміх? Адже як ти такий великий пан, то заложімся, хто кого переможе у бігу". І заклалися у п'ять дукатів і у фляшку горівки. І каже заєць: "Ану, біжім". — "Ні, — каже, — іще ні. Я піду ще додому і скажу жінці, аби знала, де я пішов". А заєць був тому рад, бо був голоден, і думає собі: "І це мені добре буде, бо попоїм капусти, то зможу ліпше бігати".

Дивіться такожАвтор Невідомий — Горобець і лисиця (болгарська казка)Автор Невідомий — Дерево життя (міф)Автор Невідомий — Вовк і чапля (народна казка)Ще 73 твори →

Приходить їжак до свої нори і каже жінці: "Знаєш, жінко, маю клопіт". — "Який?" Каже: "Заложив-сми ся з зайцем, хто кого переможе у бігу". Та й геть уже розказує за той заклад. "А ти мой здурів, ци що? Що ти ся кладеш до зайця у бігу?" — "Мовчи, жінко, — каже їжак, — якось то буде. Ми мусимо виграти тих п'ять дукатів і фляшку горівки. Збирайся, жінко, і ходи зо мнов разом". Ідуть они разом, а по дорозі їжак учить жінку, що має робити. Каже: "Ми зараз там приходимо на ниву, і я тебе поставлю у цім кінці, у борозні, і ти маєш на сім місці стояти. Наколи прибіжить д'тобі, так ти маєш казати: "Я вже тут!". А прийде він у тот другий конець д'мені, то я так само скажу: "Я вже тут!"

Приходить він д'зайцеві і каже: "Ну, я, — каже, — уже готовий". Поставали сни у копець ниви, і заєць каже: "Маємо бігти на команду; на команду раз, два, три маємо ураз зачинати бігти". — "Добре". І станув заєць у одну борозну, а їжак у другу і на команду раз, два, три рушили до бігу. Заєць біжить, що сили має, у другий конець ниви, а їжак остався на місці. Прибігає заєць у конець ниви, а там каже їжачиха: "Я уже тут!"

"Агі, — каже заєць, — та аби таке помело, аби мене перебігало?! Ану, пробуймо ще раз!" Заєць скочив знов до бігу. Прибігає у конець ниви, а їжак ся підоймив догори і каже: "Гов-гов! Я уже тут давно чекаю!" — "Агі! Ану, біжім ще раз!"

Так бігав він дев'ятьдесять і дев'ять рази, а за сотним разом як попробував бігти, кілько сили мав, як ся помоцував, та й насеред ниви — трісь!

Отак ся кінчила справа їжака з зайцем.

Ніколи не треба сміятися з бідного, хоть би який був нещасливий, бо сміх побиває.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка), Невідомий Автор», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як їжак і заєць бігали наввипередки (народна казка), Невідомий Автор"