Книги Українською Мовою » 💛 Інше » The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky 📚 - Українською

Читати книгу - "The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky"

40
0
06.07.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "The Russia Conundrum" автора Mikhail Khodorkovsky-ua. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky» була написана автором - Mikhail Khodorkovsky-ua, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Інше".
Поділитися книгою "The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky" в соціальних мережах: 

Книга "The Russia Conundrum" розповідає про сучасний стан та майбутнє Росії, пропонуючи глибокий аналіз політичних, економічних та соціальних процесів. Автор, Михайло Ходорковський, колишній найбагатший бізнесмен Росії та критик режиму Володимира Путіна, розкриває свою точку зору на події, що призвели до сьогоднішньої ситуації в країні.

Михайло Ходорковський відомий як засновник нафтової компанії "ЮКОС" та один із найбільших олігархів 1990-х років. У 2003 році він був арештований за звинуваченням у шахрайстві та ухилянні від сплати податків. Це було політично мотивоване переслідування, спрямоване на усунення одного з найпотужніших критиків Путіна. Ходорковський провів у в'язниці десять років, перш ніж його звільнили в 2013 році. Після цього він присвятив себе активізму та боротьбі за права людини в Росії.

"The Russia Conundrum" - це не просто розповідь про особистий досвід Ходорковського. Це поглиблений аналіз російської політичної системи, її недоліків та потенційних шляхів реформування. Книга пропонує унікальний погляд на те, як внутрішні та зовнішні фактори впливають на розвиток країни. Автор ділиться своїм баченням майбутнього Росії та її ролі на світовій арені.

На сайті readukrainianbooks.com ви можете читати цю та інші книги безкоштовно і без реєстрації українською мовою. 🌟 Наш сайт зібрав найкращі книги світу та бестселери, щоб кожен міг насолоджуватися читанням. Читання українською мовою не тільки допомагає розвивати власні знання, але й сприяє збереженню та розвитку нашої рідної мови. 📖 Це особливо важливо для підтримки культурної ідентичності та єдності України.

Читаючи книги українською, ми робимо вклад у майбутнє нашої країни. 💙💛 Адже мова - це ключ до розуміння нашої історії, культури та національної самобутності. Підтримуючи українську літературу, ми підтримуємо незалежність та процвітання нашої держави.

Запрошуємо вас відкрити для себе світ "The Russia Conundrum" та інших видатних творів на readukrainianbooks.com. 📚 Станьте частиною нашої спільноти та підтримуйте розвиток української культури через читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 73
Перейти на сторінку:

Загадка Росії

Михайло Ходорковський

*Передмова

Коли я писав цю книгу, світ змінився. Вторгнення Володимира Путіна в Україну 24 лютого 2022 року розв’язало потенційно найжорстокіший конфлікт на європейській землі з часів Другої світової війни. Сім десятиліть відданості справі миру змінилися поверненням до епохи залякування великою державою. Параноїдальний диктатор розпочав неспровоковану війну проти мирного сусіда, віддаючи накази про ракетні атаки на цивільне населення, в результаті яких гинули жінки і діти, граючись з Армагеддоном, обстрілюючи атомні електростанції, наражаючи своїх молодих призовників на невимовні жахи, спостерігаючи, як тисячі з них повертаються в мішках для трупів.

Путін брехав російському народу. Він стверджував, що його метою була денацифікація країни, яка насправді була законослухняною демократією на чолі з президентом-євреєм. Він назвав це спеціальною військовою операцією і напав на тих, хто говорив правду про його безглуздий акт агресії. Він заборонив незалежні газети і телерадіокомпанії, особисто диктуючи спотворену версію подій, яка повинна була з’явитися в російських державних ЗМІ. Читачам і глядачам годину за годиною, день за днем розповідали одну і ту ж брехню, і більшість з них вірила їй. Росіяни не бачили кадрів зруйнованих міст, переляканих дітей-біженців, згорілих російських танків і нескорених українців, які захищають свою Батьківщину. Вони не чули про полонених російських солдатів, міжнародне обурення і спекуляції про стан психічного здоров’я Володимира Путіна. Вони чули лише про те, що “операція” Путіна йде за планом.

Кремль був настільки наляканий силою правди, що прийняв закон, який передбачає 15-річне ув’язнення для всіх, хто поширює “неправдиву інформацію” (читай “правдиву інформацію”) про військову кампанію. Результатом став наростаючий шквал абсурду, в якому українців звинувачували в усьому - в тому, що вони бомбардують власні атомні електростанції, навмисно підставляють своє цивільне населення під російські кулі, використовують китайських студентів як живий щит (кивок Пекіну на знак того, що він повинен надати більшу підтримку) і стріляють по біженцях, щоб зупинити їхню втечу. Єдине, чого не змогли надати російські ЗМІ, - це зворушливі телевізійні кадри, на яких московські війська зустрічають вдячне населення як визволителів.

Навіть в оманливому світі цинічної реальної політики Путіна вторгнення було мало логічним. Яким би не був результат початкового наступу, було очевидно, що він залишиться з нерозв’язними проблемами.

Він міг би врешті-решт оголосити Україну переможеною, але він був би явно нездатним підкорити розлючене, обурене населення, десятки тисяч якого були озброєні автоматичною зброєю. Навіть російськомовна меншина на сході країни, на захист якої нібито було розпочато вторгнення, була вражена масштабами насильства. Перспектива затяжного повстання, коли окупаційні війська обстрілюють, а партизани блукають сільською місцевістю, навряд чи була привабливою.

Незважаючи на те, що Путін глузливо відкидав західні санкції, він знав, що вони становлять небезпеку. Російська економіка вже давно перебувала в занепаді, і виключення зі світової банківської системи обіцяло залишити її в підвішеному стані. Росіяни постраждали від валютного контролю, стрімкої інфляції та нестачі готівки; відмова від електронних платіжних систем призвела до черг у метро; а молоде покоління залишилося незадоволеним згортанням послуг обміну повідомленнями та комп’ютерних ігор - все це обіцяло розпалити соціальне невдоволення.

Антивоєнні демонстрації в Москві та Санкт-Петербурзі в перші тижні після вторгнення були швидко придушені, але навіть Путін не може заарештувати всіх. Перспектива об’єднання внутрішньої опозиції навколо українського питання викликала у нього занепокоєння, яке посилилося з появою в соціальних мережах зображень вбитих і поранених російських солдатів і військовополонених.

Лютневе вторгнення приголомшило світ. Навесні 2021 року Путін вже зосереджував війська на українському кордоні, але відвів їх після ескалації напруженості. Коли в грудні 2021 року розгортання військ відновилося, світова спільнота припустила, що і цього разу Путін блефує. Були спекуляції щодо його цілей, певна симпатія до його скарг на розширення НАТО у Східній Європі та обговорення поступок, на які міг би піти Захід. Вся симпатія - і всі пропозиції серед західних лібералів про те, що Путіну слід надати презумпцію невинуватості, - випарувалися, коли російські танки перекотилися через кордон.

Шок і жах, що охопили світ, залишили мене трохи спантеличеним. На відміну від тих, хто наполегливо намагається умиротворити Путіна, заплющуючи очі на його провокації в надії, що його вдасться задобрити і він стане “добрим до нас”, я не маю жодних ілюзій щодо нього, хоча й визнаю, що методи і масштаби його вторгнення стали для мене несподіванкою. Мій довгий і болісний особистий досвід спілкування з Володимиром Путіним показав мені, що йому ніколи не можна довіряти, що він здатний на найжахливіші злочини, і що його усміхнені обіцянки співпраці і розуміння завжди були менш ніж нічого не варті.

Сьогодні я більше, ніж будь-коли, переконаний, що він - диктатор, якого необхідно зупинити, попри ризики і попри витрати, які нам доведеться понести; наші страждання бліднуть у порівнянні з обстрілами і бомбардуваннями невинних цивільних осіб. Бо якщо ми не зупинимо Путіна в Україні, він неминуче приведе нас до глобальної війни. Порівняння з Гітлером може здатися комусь перебільшеним, але ми повинні дуже остерігатися заспокоювати Путіна так само, як це дало свободу дій Гітлеру в тисяча дев’ятсот тридцятих роках. Ми не повинні повторити цю помилку - вона буде надто дорого коштувати для всіх нас.

Моя мета написання цієї книги - пояснити шкоду, яку два десятиліття правління Путіна завдали Росії та відносинам між Сходом і Заходом, і запропонувати конструктивні шляхи руху вперед тепер, коли міжнародне співтовариство знає правду.

21 березня 2022 року

* Вступ

Я досить спокійна людина; зазвичай мене нічого не хвилює. Але я, скажімо так, занепокоївся, коли увімкнув радіостанцію “Ехо Москви” і почув, що Кремль призначив ціну за мою голову.

- Повідомляється, - сказали по радіо, - що за упіймання колишнього керівника нафтової компанії ЮКОС Михайла Борисовича Ходорковського, який переховується в Лондоні, буде виплачена винагорода в розмірі п’ятисот тисяч доларів. - Винагорода буде виплачена будь-якому громадянину Росії, який поверне колишнього олігарха до Росії.

В оголошенні не було сказано “живим чи мертвим”, але це було близько до цього.

Це було в березні 2021 року, після того, як я завершив свої десять років як політичний в’язень у в’язницях Володимира Путіна і сім років після того, як я був висланий на Захід. Я завжди вважав, що відбуття тюремного ув’язнення - навіть за неіснуючі злочини - означає кінець справи, але Кремль, вочевидь, вважає інакше. Сергій Скрипаль відбув свій термін і вийшов на свободу, але це не завадило Путіну послати вбивць з ГРУ, щоб спробувати його отруїти,

1 2 ... 73
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "The Russia Conundrum, Mikhail Khodorkovsky"