Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Дари волхвів 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Дари волхвів"

357
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Дари волхвів" автора О. Генрі. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Скорочено Дари волхвів» була написана автором - О. Генрі, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники / 💙 Класика".
Поділитися книгою "Скорочено Дари волхвів" в соціальних мережах: 

Новела «Дари волхвів» О. Генрі змальовує епізод з життя незаможної молодої сім’ї Джима і Делли Янгів. Американський майстер коротких розповідей переносить метафору біблейського сюжету в реалії сірої бідності нью-йоркських кварталів.

Автор підмічає тонкі емоційні відтінки та деталі побуту, влучно передаючи атмосферу безвихідної скрути, в якій оголюється істинна сутність людської душі. Волхви, які вітали мудро підібраними дорогими дарами новонародженого Ісуса, заснували звичай обміну різдвяними подарунками.

Джим і Делла Янг заради святкових презентів в емоційному пориві, та все ж усвідомлено, жертвують особистими скарбами заради засвідчення насправді найдорожчої, нематеріальної і вічної цінності. Вчиняють вони розсудливо чи безглуздо, і чи варто раціонально оцінювати їх дії?

Повчальна притча, в основу якої покладено відчайдушну історію з життя автора, показує саме той випадок, коли вчинки важать набагато більше банальних слів. Читати скорочено книгу «Дари волхвів» О. Генрі варто у будь-якому віці, щоб нагадати собі про існування безкорисливості, щирої жертовності, безумовного кохання, надії і взаємопідтримки.

Наш електронний ресурс дозволяє скачати скорочено книгу «Дари волхвів» О. Генрі безкоштовно, без реєстрації та sms (смс); доступні формати: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Тут ви можете скачати безкоштовно твір “Дари волхвів” (скорочено) О. Генрі, який ви можете прочитати приблизно за 3 хвилини.

«Дари́ волхві́в» — новела (оповідання) американського письменника О. Генрі, написана у 1905 році. Сюжет твору розповідає про святкування Різдва у сім’ї Янгів, про вибір подарунків, побудований на щирих почуттях, самопожертві й мудрості. Твір носить частково автобіографічний характер, в його основу покладено реальні події.

Джим і Делла Янги — молоде подружжя, що ледь зводить кінці з кінцями в одному з кварталів Нью-Йорка. Чоловік і дружина віддано кохають один одного, тому попри бідність готують обов’язкові подарунки на Різдво…

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
О. Генрі О. Генрі

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

Містер Джеймс Діллінгем Янг у свої 22 роки був одружений з місіс Делл, жили вони в бідній квартирі за вісім доларів на тиждень. Раніше Джім, так називала його Делла, заробляв 30 доларів на тиждень, але тепер заробляв тільки 20.

Сьогодні був Святий вечір, а завтра мало бути Різдво. Делла, поки чоловік був на роботі, порахувала, що має лише 1 долар 87 центів на подарунок для нього. Вона місяцями економила, як тільки могла, щоб відкласти ці гроші. Розуміючи, що їх надто мало, жінка заплакала. А потім вона подивилася на себе в дзеркало і розпустила своє довге волосся.

У подружжя Джеймс Діллінгем Янг було дві речі, якими вони дуже пишалися. Одна − це золотий годинник Джіма, що належав колись його батькові та дідові, друга − волосся Делли. Її волосся розсипалось нижче колін каштановими хвилями, сяючи, мов струмені водоспаду.

Делла швидко вдягнулася і пішла у місто. Вона зайшла у магазин, де продавалися найрізноманітніші вироби з волосся і там продала своє волосся. Жінка отримала 20 доларів і побігла вибирати подарунок для чоловіка. Обійшовши усі крамниці, Делла нарешті вибрала найкращий подарунок для Джіма. То був платиновий ланцюжок для його кишенькового годинника. За ланцюжок довелося заплатити 21 долар. У Делли лишилося ще 87 центів, і вона поспішила додому. З таким ланцюжком Джім у будь-якому товаристві міг дістати свій годинник, глянути, котра година, бо раніше годинник висів не на ланцюжку, а на старому шкіряному ремінці.

Вдома Делла дістала щипці для завивання і зробила собі дрібні кучері. О сьомій годині з роботи прийшов Джім і був трохи розгублений, коли побачив дружину. Делла відразу призналася, що продала волосся, щоб купити йому подарунок.

Він обняв свою Деллу і витяг з кишені свого пальта подарунок для неї. Джім сказав, що ніколи її не розлюбить, але хай вона розгорне подарунок. Делла отримала набір гребінців, якими давно любувалася на одній з бродвейських вітрин. Чудові гребінці, справжні черепахові, прикрашені по краях дрібними коштовними каменями, і саме того відтінку, що пасував би до її волосся. Гребінці коштували дорого, вона знала це, але волосся, яке вони мали прикрасити, уже не було.

Делла подала Джіму на долоні ланцюжок, але він ліг на кушетку, заклав руки під голову і всміхнувся. Чоловік сказав, що подарунки треба заховати до іншого часу. Вони занадто гарні, щоб так зразу ними користуватись. Він продав годинник, щоб купити гребінці.

Волхви, які принесли дари немовляті у яслах, були мудрі люди. Вони винайшли звичай робити різдвяні подарунки. Бо вони були мудрі, і дари їхні були мудрі. А ця історія про двох, які зовсім немудро пожертвували одне для одного найдорожчими своїми скарбами. Але з усіх, хто робив подарунки, ці двоє були наймудріші. Вони і є волхви.

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Дари волхвів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Дари волхвів"