Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"
- Жанр: 💙 Бізнес-книги
- Автор: Олег Криштопа
- 150
- 0
- 21.09.24
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Де одні шукають зраду, інші знаходять можливості. Історії героїв книжки «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні» чудово ілюструють, як можна побудувати якісний та прибутковий бізнес в наших реаліях, попри війну, спадок «совка» та інші проблеми.
Ми зібрали історії 10 компаній, розпитали керівників та працівників про побудову їхнього бізнесу — від появи ідеї до створення якісного українського продукту.
ISBN 978-617-7411-26-9
© Дискурсус, ідея, видання, 2018
© Олег Криштопа, Христина Бурдим, текст, 2018
Олег Криштопа, Христина Бурдим Українська мрія
«Зрада» витає просторами соцмереж, на телебаченні й радіо, в газетах і навіть у місцях масового скупчення людей. «Усе не так, гірше ще не було». Професійні «скиглики» за п’ять хвилин здатні переконати будь-кого у пропащості України й довести: іншого виходу, як «звалити», — нема. Втім, якщо не піддатися на першу емоцію «всепропало» і роззирнутися, все виглядає не так уже й зле. Бо поки одні вічно плачуть, інші тихенько роблять. Відкривають свою справу і навіть більше — досягають успіху. Не даючи хабарів, справно сплачуючи всі податки, створюючи робочі місця, ще й займаючись додатково соціальними проектами. Такі історії не просто показують успішний приклад. Вони надихають.
Надихають, наприклад, мене: взятися за те, чого ніколи раніше не робив, — написати книжку з бізнес-літератури. Це серйозний виклик. Адже, з одного боку, треба розказати історію, а з іншого — наситити її великою кількістю фактажу і цифр. При цьому зберегти легкість оповіді. Працював я не сам — мені допомагала дружина Христина Бурдим. Вона брала інтерв’ю в засновників чи керівників компаній, доповнювала і редагувала вже готові тексти.
Минулого року видавництво «Discursus» видало «10 успішних українських брендів». І той проект був успішним. Ця книжка — наче сиквел. Утім, «10 успішних компаній» дещо відрізняється від «10 брендів». Найперше тим, що компанії інші. По-друге, тут дещо змінено акценти.
Це книжка про українську мрію. Всі історії про те, як з мінімумом стартового капіталу, але максимумом унікальних ідей можна досягти успіху. Один зі співрозмовників у книжці дивується: як можна ремствувати на погані умови в Україні? Країні, яка розвивається, і тому для нової справи просто безліч можливостей. Потрібно лише знайти їх.
Звісно, не святі горшки ліплять, тому жодна з історій не обійшлася без помилок і набитих ґуль. Що ж, без цього не обходиться, мабуть, жодне починання. Головне — не опустити руки і зробити правильні висновки.
Вибір компаній, які потрапили до книжки, звісно, суб’єктивний. Але були й певні критерії. Ми вирішили зосередитися на так званому дрібному й середньому бізнесі. Більшість компаній — молоді. Навіть якщо вони з’явилися давно, то успіху досягли за останні три-чотири роки.
Наші герої працюють у досить традиційних галузях, але, на відміну від багатьох інших компаній, саме ці виробники підійшли до роботи з абсолютно новою якістю. Додаткова вартість, гра з ненульовою сумою — те, що вирізняє «10 компаній».
А ще всі вони, звісно, дбають про якість і використовують світовий досвід. Багато хто (як, наприклад, власники Селиської сироварні, «Woodwerk» та «Varvar») чимало часу провели, навчаючись чогось нового за кордоном. А дехто («Коник») навіть зрозумів, що така наука — теж товар, за який варто платити гроші.
Уже в процесі збору матеріалів додався (чи точніше з’ясувався) ще один критерій: ми самі користуємося продуктами майже кожної з цих компаній. Так, на завершальному етапі цілком випадково виявилося, що у нас вдома є набір для творчості «ROSA».
Керуючись ще одним критерієм, ми викреслили зі списку потенційних учасників цієї книжки ті компанії, власниками чи засновниками яких були політичні діячі епохи Януковича. А ще (оскільки йдеться про українські компанії) ми зважали на те, щоб їхні сайти були україномовними. Можливо, саме цим пояснюється географія компаній. Дві з Івано-Франківщини, дві із Закарпаття, одна заснована на Волині, решта — з Києва та околиць. Звісно, місце заснування переважно не означає, що компанія прив’язана до якогось регіону. Так, «Чиста хата» вже кілька місяців успішно завойовує харківський ринок, а «UGEARS» давно вийшов за межі України. А є й історії, в яких географія відіграє чи не ключову роль (Селиська сироварня), але таких тут меншість.
Компанія — це не лише виробничі потужності, менеджери, а й передовсім засновники. Саме їхня харизма, закоханість у свою справу — один з основних критеріїв успішності.
«10 успішних компаній» — унікальний проект. На полицях книгарень тепер багато мотиваційної бізнес-літератури, та саме ця книжка — перша, яка ґрунтується виключно на українському досвіді.
Ми намагалися зробити книжку в повному сенсі мотиваційною. Щоб її прочитання, можливо, надихнуло і вас на щось подібне. Звісно, це не підручник: як починати свою справу. Лише історії злетів і падінь звичайних людей. Які живуть в одному з нами
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.