Читати книгу - "Спіймай дзен життя. Японські практики, що ведуть до спокою та радості, Шунміо Масуно"
- Жанр: 💛 Езотерика
- Автор: Шунміо Масуно
- 2 441
- 0
- 28.09.24
Втомилися від повсякденного стресу? Відчуваєте, як індикатор енергії падає до мінусової позначки, а гармонія та спокій досі не віднайдені? Стоп! Зупиніться. Вдих-видих.Час жити просто. У своїй книжці дзенський монах Шинмуо Масуно пропонує прості й практичні поради стосовно того, як жити повнішим і щасливішим життям. Автор закликає прибрати з нього увесь мотлох і акцентує увагу на мінімалізмі, поєднуючи мудрість століть із сучасністю. Створіть свій невеличкий сад, милуйтеся заходом сонця, не бійтеся труднощів і роботи, вчіться відпускати, упорядкуйте власне житло, не забувайте про вдячність… Гармонія – у простих речах. Авжеж, ви чули все це вже купу разів, проте ще раз нагадати собі ці істини, ба навіть відкрити їх наново, точно не завадить!
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»
2020
ISBN 978-617-12-7496-9 (fb2)
Жодну з частин цього видання не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі без письмового дозволу видавництва
Електронна версія зроблена за виданням:
This edition published by arrangement with Penguin Books, an imprint of Penguin Publishing Group, a division of Penguin Random House LLC and in conjunction with Mikasa-Shobo Publishers Co., Ltd. c/o Tuttle-Mori Agency, Inc., Tokyo
Translation copyright: Allison Markin Powell for the English language translation
Перекладено за виданням:Masuno Sh. The Art of Simple Living. 100 Daily Practices from a Japanese Zen Monk for a Lifetime of Calm and Joy / Shunmyo Masuno. — Penguin Books: Tokyo, 2019. — 224 p.
Переклад з англійської Оксани Дятел
Дизайнери обкладинки Олексій Ачкасов, Аліна Бєлякова
Масуно Ш.
М32 Спіймай дзен життя. Японські практики, що ведуть до спокою та радості / Шинмьо Масуно ; пер. з англ. О. Дятел. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020 — 224 с.
ISBN 978-617-12-7088-6
ISBN 9780143134046 (англ.)
УДК 159.9
© Shunmyo Masuno, 2009
© Allison Markin Powell, 2019
© Hemiro Ltd, видання українською мовою, 2020
© Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», переклад і художнє оформлення, 2020
Передмова
Незначні зміни у звичках та поглядах. От і все, щоб просто жити
Ви завітали до храму чи святині у древньому місті й милуєтеся спокоєм садів.
З останніх сих здіймаєтеся на гору й насолоджуєтеся безкраїми просторами, що відкриваються з вершини.
Стоїте перед кришталево блакитним небом і не зводите очей з горизонту.
Вас коли-небудь сповнювало відчуття оновлення, саме в ті виняткові миті, коли сум’яття та метушня повсякденного життя залишилися позаду?
На серці стає радісно, тілом пробігає тепло. Тривоги й напруга повсякденного життя на якусь мить зникають, і ви сповнюєтеся життєвими силами саме тут і зараз.
Нині багато людей втрачають точку опори: вони непокояться й не знають, як жити далі, шукають чогось надзвичайного у спробі відновити душевну гармонію.
Але.
Навіть якщо натиснути на кнопку «перезавантажити», надзвичайне залишиться поза межами буденного життя.
Коли ви повертаєтеся до звичайного життя, стрес накопичується, а в думках панує сум’яття. Знесилені, ви знову шукаєте чогось виняткового. Вам знайомий цей нескінченний цикл? Скільки б ви не тужили над життєвими перипетіями, змінювати світ — справа не з простих.
Якщо у світі все триває не так, як хочеться вам, можливо, краще змінити себе. І тоді, з яким би світом вам не довелося зіткнутися, ви зможете крокувати ним легко та спокійно.
Замість того щоб відчайдушно прагнути знайти щось надзвичайне, варто спробувати жити безтурботніше, лишень трішки змінивши звичне, щоденне життя?
Ця книжка саме про це: просте життя, у стилі дзен.
Невеликі зміни у звичках. Незначні зміни у поглядах.
Вам не треба їхати до стародавніх японських столиць Кіото чи Нара; не треба підніматися на гору Фудзі; не треба мешкати біля океану. Достатньо лишень незначних зусиль, щоб насолоджуватися надзвичайним і винятковим.
На цих сторінках я розповім, як такого домогтися за допомогою дзен.
В основі дзен-буддизму — вчення про те, як людям доцільно жити у цьому світі.
Іншими словами, дзен — це звички, ідеї і поради для щасливого життя. Скарбниця, якщо вам так більше подобається, глибокої, але водночас простої життєвої мудрості.
Дзенське вчення викладене у чотирьох послідовних зворотах, які означають ось що: «Духовне пробудження передається не через сутри[1]; його не можна відчути завдяки словам чи буквам; дзен звертається до людського розуму, даючи змогу усвідомити свою істинну природу і досягти стану Будди». Замість того, щоб в’язнути серед написаних та сказаних слів, нам треба зустрітися зі своєю суттю, бо вона існує саме тут і зараз.
Не дозволяти цінностям інших узяти над собою гору, не перейматися дрібницями, жити надзвичайно просто, без марнотратства. Ось що означає дзенський спосіб життя.
Щойно ви переймете ці звички — а це просто, обіцяю вам, — ваші тривоги зникнуть.
Після засвоєння цих простих практик життя стане набагато спокійнішим.
Дзенське вчення дарує ці поради саме тому, що світ є складним.
Нині дзен привертає до себе дедалі більше та більше уваги не тільки в Японії, а й поза її межами.
Я служу настоятелем дзен-буддійського храму, а також проектую дзенські сади не лише для храмів, а й для готелів, іноземних посольств тощо. Дзенські сади створені не тільки для японців, вони виходять за межі релігії і національності та спроможні підкорити серця жителів Заходу.
Відкиньте своє вагання щодо дзен-буддизму і спробуйте просто постояти перед одним із цих садів. Він здатний наповнити життєвою енергією розум і тіло. У голові раптово стихають і замовкають гомін та балачки.
Я вважаю, що дзенський сад може розповісти про дзен-буддизм набагато краще за будь-які тексти, котрі пояснюють його філософію.
Саме тому я вирішив зробити цю книжку практичною. Сподіваюся, ви не лишень зрозумієте, що таке дзен, а й почнете вправлятись із запропонованими на цих сторінках практиками.
Тримайте цю книгу поруч і повертайтеся до неї щоразу, коли починають вирувати тривоги та хвилювання.
Відповіді, які ви шукаєте, — у ній.
Ґашо[2]
Шинмйо Масуно
Частина перша. 30 способів підживити «себе нинішнього»
Спробуйте трішки змінити свої звички
1. Звільніть час для порожнечі
Спершу поспостерігайте за собою
Будьте з собою таким, яким ви є, але без поспіху й нетерпимості.
Чи хтось із нас у повсякденному житті має час, аби не думати ні про що?
Гадаю, більшість відповість: «Не маю на це ні хвилини вільної».
Нас підганяє час, на нас тисне робота на додачу до інших життєвих перипетій. Сучасне життя сповнене клопотами, як ніколи.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спіймай дзен життя. Японські практики, що ведуть до спокою та радості, Шунміо Масуно», після закриття браузера.