Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щурячий підступ. Справа № 6" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов» була написана автором - Олександр Юрійович Есаулов, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов" в соціальних мережах: 

Перед друзями-детективами постала незвичайна справа. Адже в халепу втрапив сам Миха Ватсон! До того ж на їхню рідну школу посипалися всілякі негаразди: тут тобі й бомба, і отруйна речовина, і врешті-решт терористи…
Хочете дізнатися, як друзі виплутаються з нової пригоди? Читайте! Заразом дізнаєтеся, що щури не лише кмітливі, але й часом дуже небезпечні, що модні журнали — насправді корисна річ, та й узагалі, часом усе довкола — не те, чим видається на перший погляд.
Для читання батьками дітям молодшого та середнього шкільного віку.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 18
Перейти на сторінку:

Олександр Есаулов

Розділ 1

Миха ретельно перебирав зошити в себе на столі. Усі були на місці: і з мови, і з літератури, з біології, з англійської — тобто всі-всі, крім зошита з математики. Зошит у зеленій обкладинці, був, як годиться, підписаний, але тепер він безслідно зник. Миха міг головою ручитися, що вкупі з іншими зошитами та підручниками ще звечора поклав його до заплічника. Але коли на уроці математики вчителька Василина Степанівна на прізвисько Логарифма зажадала зібрати зошити на перевірку, його в заплічнику не виявилось. Логарифма була вчителькою вимогливою і дуже не любила нехлюїв, тому, щоб поліпшити Михову пам’ять, без зайвих балачок впаяла йому двійку.

— Мукоїде, це на тебе геть не схоже, — сказала вона. — І щоб ти більше не дозволяв собі подібних казусів, я ставлю тобі в журнал двійку. Надалі будь уважнішим. Колись ти мені за цю оцінку ще дякуватимеш.

Миха тільки знизав плечима. Він добре пам’ятав, що клав зошит у заплічник, і тепер, повернувшись зі школи додому, перебрав усе, що було в нього на столі, у висувних шухлядках, на антресолях, зазирнув на кухню (а раптом через неуважність забув його там?), навіть оглянув татів стіл, що стояв у спальні, затиснутий між стіною та одежною шафою… Зошит немов канув у підпростір, не залишивши по собі жодного сліду. Ні, не зовсім так, слід він таки залишив: у вигляді двійки в класному журналі.

— Гаразд, — зрештою махнув рукою Миха, — рано чи пізно все одно знайдеться.

Хоча через усю цю назагал незначущу історію було прикро. Якби ж він справді-таки дармував, а то чесно зробив домашнє завдання, розв’язав усі приклади — і ось тобі маєш! Така кричуща несправедливість! Він попереймався ще хвилин зо п’ятнадцять, тоді змусив себе забути всі ці прикрощі й заходився готуватися до завтрашньої контрольної. Отримає нормальну оцінку, тоді й ця пара перекриється: плюс на мінус дає нуль! Контрольна намічалася серйозна. Насувався кінець чверті, а з математики в табелі хотілося мати тільки найвищу оцінку. Бо Миха вже вибрав майбутню професію — буде програмістом. А хто ж не знає, програмування — справжня тобі математика! Тому з цього року Миха вчив математику набагато старанніше, ніж будь-який інший предмет. З математики він був на голову вищий від усіх однокласників. Тому та двійка була особливо прикрою.

Ближче до шостої подзвонив Льоха Ремесло й покликав на вулицю.

— Ти ще й досі над математикою киснеш? Не набридло? Біля школи хлопці вже годину круглого ганяють. Пофутболюємо? Гайда старі кістки розминати…

Старі кістки розминали аж до темряви й розійшлися по домівках, коли в густих прі смерках м’яча вже майже не було видно. Спітнілий і брудний, Миха ввалився до хати.

— О! — сказала мама. — Ти звідки такий чистий? Невже не можна бути охайнішим? — Вона оглянула сина ззаду. — Та тут жоден «Тайд» не допоможе! Михасю, ти мене геть не жалієш…

— Та годі вже, Валю, — заступився за сина тато, — нормальний вигляд у хлопця! В його віці я й не такий додому приходив!

— Ну що ж, потурай… Потурай його неохайності! — буркнула мама. — Хіба я забагато вимагаю? Щоб він був… трохи чистіший!

— Як це можна грати в футбол і залишатися чистим? — щиро здивувався Миха.

— Ніяк, — підтримав сина тато.

— Але ж інші залишаються! — впевнено, немов тільки-но бачила цих інших чистих, сказала мама.

— Однак інші не забивають за гру чотири голи! — гордовито відповів Миха.

— Втямила, матусю? Чотири голи! Мессі!

— Виграли? — запитала мама.

— Програли, — скрушно відповів Миха.

— От тобі й маєш! Ще й штани брудні… — мама махнула рукою. — Роздягайся, одяг — у кошик, сам — у душ!

— Добре, йду…

Після вечері Миха ще почитав підручник з математики, погрався на комп’ютері й нарешті вклався спати. Йому здалося, що він ще не встиг заплющити очі, як хтось уже штурхав його в плече:

— Вставай, сонько!.. До школи запізнишся!

Миха хвацько вистрибнув з ліжка, кілька разів махнув руками й ногами, вдаючи — виключно для власного сумління — ранкову зарядку, і поквапився до вбиральні. Всі ці процедури Миха робив щоранку. Кожен його рух був автоматичним, усе було як завжди, хіба що… Він навіть не відразу збагнув, що ж його бентежить. Учора сталося щось неприємне, щось таке, що змушує очікувати ще гіршого. Щось незрозуміле…

— А! — згадав він. — Зошит з математики…

Це неприємно. І справа навіть не в тому, що Логарифма втелющила йому двійку, а в тому, що зошит так і не знайшовся. Це було незрозуміло, а Миха незрозумілостей не любив.

* * *

Перший урок минув спокійно. Продзвенів дзвоник на перерву. Довкруж сусідньої парти скупчилися дівчата і щось роздивлялися. Хтось витріщався у вікно, дехто схилився над партами, готуючись до майбутньої контрольної роботи, а двоє навіть щось писали на дошці. Миха з Льохою вийшли до коридору, сходили в туалет і стали біля вікна, згадуючи вчорашню футбольну баталію. Але дзвінок загнав їх у клас.

На контрольну з математики Миха покладав великі надії. І ось зайшла Логарифма. Дозволивши всім сісти, обвела клас суворими, трохи бань

катими очима:

— Пишемо контрольну. Перший варіант, другий варіант… Перший варіант, другий варіант…

Вона швидко, не гаючи ні секунди, викликала двох учнів до дошки й тицьнула їм у руки по аркушу. За три хвилини на дошці було написано два варіанти контрольної.

— Починаємо, — сказала вчителька, аж тут двері відчинилися й до класу влетів охоронець.

— Усі надвір! Мерщій! Негайно!

— Що? Який двір? Яке мерщій?! — обурилась Логарифма. — У нас контрольна!

— Школу заміновано! Швидко всі надвір! — І зник.

У коридорі загупали його важкі чорні черевики з високим шнуруванням.

— Тю… — сказав Льоха, — оце прикол…

Математичка знизала плечима:

— Що за дурні жарти? Хто дозволив мінувати школу, коли в нас важлива контрольна? Я скаржитимуся директорові…

У коридорі почувся тупіт: це учні інших класів бігли на вулицю. Першими отямилися дівчата. Вони верескнули в один голос і кинулися до дверей.

— Бомба в школі! — посилюючи паніку, заволав хтось у коридорі. Відтак до дверей сипонули навіть хлопці. Лише Юрко Філімонов, знаний у школі бешкетник і пофігіст, сидів на своєму місці, з цікавістю спостерігаючи за подіями.

— Філімонов, — суворо запитала Логарифма, — а ти чого не евакуюєшся? Хіба не чув наказу?

— А мені начхати, Василино Степанівно.

— Що? —

1 2 ... 18
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"