Книги Українською Мовою » 💛 Короткий любовний роман » Кав'ярня моєї бабусі, Вікторія Грош (Rouce) 📚 - Українською

Читати книгу - "Кав'ярня моєї бабусі, Вікторія Грош (Rouce)"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Кав'ярня моєї бабусі" автора Вікторія Грош (Rouce). Жанр книги: 💛 Короткий любовний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Кав'ярня моєї бабусі, Вікторія Грош (Rouce)» була написана автором - Вікторія Грош (Rouce), яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Короткий любовний роман".
Поділитися книгою "Кав'ярня моєї бабусі, Вікторія Грош (Rouce)" в соціальних мережах: 
Після довгої відсутності у рідному містечку, я повернулась додому. Дізналась, що моя бабуся збирається зачиняти кав’ярню, якій присвятила все своє життя. Ця кав’ярня була для мене в дитинстві неначе другим домом, а тут така новина. І я не маю право дозволити бабусі, щоб кав’ярня “Аромат затишку” зачинилась. Вона повинна працювати за будь-яких обставин.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 12
Перейти на сторінку:
1 глава "Приїзд додому та новина"

Що краще, ніж посидіти у кав’ярні з запашною чашкою кави або з какао та дивитись як летить лапатий сніг? Для мене нічого кращого взимку бути не може. З дитинства я звикла до такої зими. Спогади про дитинство у кав’ярні бабусі найяскравіші, ніж всі інші. Я пам’ятаю як я разом з бабусею та сестрою приходили зранку у кав’ярню. Бабуся нам робила какао з маршмелоу і ми пили його та грали в різні настільні ігри або ж просто дивились у вікно. Дивились як летить сніг, як люди біжать до нас аби пересидіти заметіль чи просто погрітись. Коли ми трохи підросли, то допомагали бабусі з приготуванням кави чи то з касою, а саме розрахувати відвідувачів. Всі люди просто захоплювались цією атмосферою кав’ярні з назвою “Аромат затишку”. І кав’ярня й справді мала той затишок який не можна було знайти в інших кав’ярнях міста. Ці спогади дуже теплі та навертають на мої очі сльози. Адже ми виросли та все враз змінилось. Сестра поїхала вчитися в іншу країну, а я в інше місто. Бабуся залишилась сама керувати кав’ярнею.

Після дев'ятирічної відсутності у своєму рідному маленькому містечку, я вирішила повернутись. Життя у мене пішло не дуже хороше. У цьому році все так добре, що хоч вовком вий. Що саме трапилось? Влітку розлучилась з нареченим, так я була заручена та ніхто про це не знав. Він мені просто зрадив з моєю найкращою подругою. Тож подруги у мене теж вже немає. А після й робота... Працюю... працювала я секретаркою в одній компанії, де здавалося все ідеальним. Начальник класний, завжди усміхається та й в хорошому настрої, зарплатня велика та плюс до того й колеги привітні. Але місяць тому перше почало змінюватись. Начальник, який звертався до мене лише по робочім питанням почав приставати до мене, то так то сяк. І мене це почало бісити. Він не давав мені комфортно себе почувати на своєму робочому місці. Тому поклавши заяву на звільнення за власним бажанням йому на стіл, я поїхала у рідне місто. Про гроші можна не перейматися, я накопичила собі солідну суму. Таку що можу не працювати рік, а може й більше. І в рідному містечку це вийде запросто.

Тож я вже приїхала до квартири бабусі та подзвонила у дзвіночок. Бабуся мені зразу відчинила двері. Коли ж побачила мене, то почала усміхатись.

— Єва? Це ти?

— Так, бабусю.

— Проходь дорогенька — я пройшла у квартиру. Тут як завжди пахне випічкою. Бо бабуся всю випічку для кав’ярні готує сама.

— Як тут смачно пахне.

— Тільки що приготувала пиріжки з вишнею та яблуками — сказала бабуся та обійняла мене. Ми ось так простояли з нею декілька хвилин. Після бабуся мене випустила зі своїх обіймів, і я помітила, що на її обличчі течуть сльози. Ми давно з нею не бачились та взагалі не спілкувались.

— Бабусю, ну, ти чого? — тепер обійняла я її, щоб вона заспокоїлась.

— Я думала, що вже ніколи ні тебе, ні Мар’яну не побачу.

— Не знаю як Мар’яну, а мене ж ти побачила — я почала знімати з себе курточку — та й взагалі я приїхала додому назавжди.

— Ти нікуди більше не поїдеш? — бабуся почала усміхатись.

— Нікуди. Будемо разом займатись кав’ярнею — я побачила, що у неї з обличчя спала та усмішка.

— Кав’ярня...

— Що з нею?

— Пройдімо на кухню там тобі й розповім — ми пройшли на кухню. Я сіла за стіл, а бабуся почала швиденько готувати чай з лимоном.

— Що з кав’ярнею?

— Вона вже не має той попит який був раніше — бабуся зітхнула та подивилась на мене — навпроти нашої кав’ярні відчинилась ще одна. Відвідувачі тільки туди й ходять, а нашу оминають стороною. Тому прибутку ніякого... я думаю, що краще її назавжди зачинити. Так буде краще.

— Бабусю, ні, не можна її зачиняти. “Аромат затишку” — це найкраща кав’ярня у всьому світі — сказала я та побачила, що бабуся трохи усміхнулась.

— Єво, у мене немає сил аби дивитись як люди проходять повз та не заходять до мене. За день може прийти два-три відвідувачі та й на цьому все.

— І давно це так?

— Приблизно пів року.

— Зрозуміло. Але я все одно не хочу, щоб наша кав’ярня зачинилась. З нею у мене пов’язано багато спогадів... все дитинство... — у мене з'явились сльози на очах — я зроблю все аби “Аромат затишку” завжди працював.

— І як ти це зробиш?

— Щось придумаю.

Ми з бабусею допили чай, а потім я пішла у свою кімнату. Ну, насправді мою та Мар’яни, але оскільки сестри немає, то кімната моя. Поклала свою сумку на підлогу, лягла на ліжко та почала усвідомлювати всю нашу з бабусею розмову. Бабуся хоче зачинити кав’ярню. Ні, це ніяк не можна допустити, бо я впевнена, що у кав’ярні ще є прихильники, які частенько туди приходять, а не як сказала бабуся. Адже я пам’ятаю, що у нас були постійні відвідувачі. І це було не аби як приємно бачити знайоме обличчя. Сподіваюсь бабуся перебільшила коли сказала, що дві-три людини приходять за день. Я чомусь думаю, що заходять більше.

Думаю, що завтра я піду туди та весь день проведу з бабусею у кав’ярні, бо сьогодні кав’ярня зачинена, а я виснажена дорогою, тож буду тільки відпочивати, лежачи на ліжку. Згадуючи приємні моменти дитинства, я не помітила як заснула. І мені почав снитись дивний сон. Ніби наша кав’ярня працює злагоджено, у ній багато відвідувачів, що не встигаємо всіх вчасно обслужити. Що у нас з’явилась літня тераса, якої ніколи не було. І раптом це все хороше обривається, коли у приміщення заходить один солідний чоловік. По ньому видно, що він заможній, бо речі всі стильні та дорогі. Він підходить саме до мене та замовляє каву. Я її йому роблю, а після він сідає у дальньому кутку в приміщенні оглядаючи кав’ярню, попиває каву. І його погляд мені не подобається взагалі. Як виявилось, що він власник якоїсь там фірми та прийшов аби поговорити про знесення будівлі. В якій не тільки є наша душа, але й інші різні заклади. От як, наприклад книгарня та магазин квітів біля нашої кав’ярні з правої сторони. З магазинчика віє запахом квітів та все так прекрасно, що не вистачить слів аби описати все. Чоловік видає нам цю новину і ми стоїмо з бабусею у шоку та й сказати нічого. У мене через це сльози покотились, я й справді відчула, що у мене сльози на обличчі з’явились, тому прокинулась. Та на щастя все це був сон та ніщо більше. Таких моментів у реальному житті я не допущу ніколи. Але в думках так і є сподівання на те, що цей сон не віщий. Хоча я в такі сни не вірю. А вірю в те, що мені за будь-яких обставин вдасться врятувати нашу теплу та затишну кав’ярню!

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 12
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кав'ярня моєї бабусі, Вікторія Грош (Rouce)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кав'ярня моєї бабусі, Вікторія Грош (Rouce)"