Книги Українською Мовою » 💙 Підліткова проза » Чаво, Вікторія Беше 📚 - Українською

Читати книгу - "Чаво, Вікторія Беше"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чаво" автора Вікторія Беше. Жанр книги: 💙 Підліткова проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Чаво, Вікторія Беше» була написана автором - Вікторія Беше, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Підліткова проза".
Поділитися книгою "Чаво, Вікторія Беше" в соціальних мережах: 
«Чаво» — зворушлива історія про справжню дружбу між хлопчиком і маленьким хвилястим папугою. Це оповідь про любов, втрату і силу пам’яті, що залишається з нами назавжди. Через щоденні радощі, спільні сніданки, розмови і прощання читач разом з Асланом переживає глибоке дорослішання. Оповідання вчить помічати світло навіть у найтемніші миті — і радіти, як радів Чаво. Оповідання «Чаво» створене для дітей віком 10–12 років, але може бути цінним і для підлітків, і для дорослих, які переживали схожі емоції або втрату улюбленця. Чаво, ти завжди будеш у моєму серці. Щасливої тобі дороги, Паша Чаво! — Авторка.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3
Перейти на сторінку:
Чаво

       Асланові було шість років, коли в його житті з’явився Чаво — крихітний бірюзовий хвилястий папуга з чорними цяточками на крилах, жовтою головою і очима, що світилися, наче зсередини.

«Sarı kafa» — часто говорив на нього Аслан (якщо дослівно перекласти з турецької — жовта голова).

— Він сміється, — сказав Аслан, коли вперше побачив хвилястого папугу. — Це точно сміх.

Чаво й справді посміхався очима. Хлопчику показали два зовсім однакових папуги, але він обрав його — особливого птаха, що змінив його життя. Аслан не міг дочекатися, коли Чаво виповниться сорок п’ять днів, щоб можна було взяти його з собою, а коли цей день настав — зранку не знаходив собі місця в очікуванні нового друга. Він нібито відчував, що це буде дружба на роки.

       Між хлопчиком і папугою виник особливий зв’язок: коли Чаво крутив головою, стрибав по клітці, говорячи: «Чаво-Чаво, люблю», — у кімнаті ставало світліше, навіть у похмурі дні. Аслан звик щоранку відкривати клітку — і Чаво вмить злітав йому на плече, щебечучи щось своє, важливе. Але частіше за все він говорив по-людськи, здебільшого турецькою мовою.

Аслан навчив Чаво казати:

— Доброго ранку!

— Немає такого птаха, як я. Я птах?

— Будь щасливий! Будь щасливий! Будь щасливий!

— Какош-ш-ш, люблю.

— Король Чаво, король!

— Паша Ерол!

І ще багато інших слів. Здавалося, Чаво міг повторити все, що говорив йому Аслан.

       Разом вони снідали: Аслан — кашу, Чаво — шматочок морквини, а інколи навіть яйце з сиром. Разом грали: хлопчик будував з конструктора хатку, а птах намагався її розібрати. Увечері сиділи перед телевізором — Чаво зручно вмощувався на плечі хлопчика і уважно дивився мультфільми, час від часу повторюючи слова героїв кумедним тонким голоском.

       Час йшов. Чаво дорослішав, а з ним дорослішав і Аслан. Але одне було незмінним — їхня дружба. Асланові вже виповнилося дванадцять, але він, як і раніше, біг додому після уроків, щоб поділитися з Чаво своїми секретами. Добре, що папуга розумів, що секрет не можна нікому розповідати.

— Будь щасливий! — це була улюблена фраза хвилястого папуги.

Він вигукував її у найнесподіваніші миті: коли Аслан нервував через контрольну, коли не міг знайти другу шкарпетку, коли просто мовчки сидів на підлозі після сварки з мамою.

— Будь щасливий! — повторював Чаво, і Аслан сміявся, навіть крізь сльози.

       А потім стало тихо.Чаво одного дня не сказав жодного слова — ні по-турецьки, ні по-українськи, ні мовою птахів... Він лежав у клітці, з розпущеним пір’ячком, і ні на що не реагував. Ветеринар сказав, що це буває, і настав час попрощатися з Чаво — йому вже йшов сьомий рік (Чаво виповнилося шість років і ще шістдесят днів).

Аслан довго сидів біля клітки. Потім плакав. Плакав так, як ще ніколи в житті. Здавалося, частинка його серця пішла разом із другом...

      Минали дні. Тиша ранила. Але в голові постійно звучало:

— Будь щасливий! Будь щасливий! Будь щасливий!

Аслан спершу злився. Як радіти, коли все болить? Як посміхатися, коли пішов найкращий друг?

— Будь щасливий! Будь щасливий! Будь щасливий! — лунало в його голові, коли він побачив у вікні маленького жовтого метелика.

Асланові здалося — чи, може, справді було — що метелик зупинився на тому самому місці, де любив сидіти Чаво. Хлопчик усміхнувся крізь сльози.

Того ж дня він уперше за останній тиждень відкрив коробку з пір’ям Чаво, назбирав його, коли був сезон линьки. Поклавши на долоню бірюзову пір’їну, сказав:

— Доброго ранку, Чаво. Я навчаюсь радіти.

Чаво не повернувся. Але Аслан відчував, що він десь поряд. Можливо, як жовтий метелик, а може — як нова пташка. А може, як дитина, очі якої також сміятимуться, як сміялися очі Чаво...

Аслан навчився радіти кожному дню, як його колись навчив маленький, щебетливий, світлий друг.

 

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чаво, Вікторія Беше», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чаво, Вікторія Беше"