Читати книгу - "Скорочено Ревізор"
- Жанр: 💛 Шкільні підручники / 💙 Класика
- Автор: Микола Гоголь
- 473
- 0
- 21.04.22
Соціально-сатирична комедія «Ревізор» Миколи Гоголя — це найяскравіший приклад всього дурного й несправедливого, що було в той час в Росії. Радимо усім читати скорочено книгу «Ревізор» Миколи Гоголя. Окремим фактом ми відзначимо те, що цей роман не про любов, не про особисте життя, а про проблематику суспільного життя. Тут не буде головного героя, «Ревізор» – це твір, який яскраво описує бюрократичне правління Росії в кріпосного ладу.
Події розгортаються в невідомому провінційному містечці де городничий, вважаючи себе безкарним, розкрадає всю казну і вимагає багато хабарів. Ви дуже здивуєтесь, але всі інші чиновники вважають, що вони турбуються про міста та їх жителів.
Моральні цінності мало значать для них, тільки гроші перед очима. Все вже давно вкрадено, в місті коїться повне беззаконня. Ліки не купуються, люди живуть по принципу: «якщо помре, то і так помре; якщо видужає, то і так одужає».
Звичне життя змінює новина: приїхав Ревізор! Година розплати прийшла до усіх чиновників міста. Сумбурно приховуючи свої гріхи, вони помилково приймають за Ревізора іншу людину. Він дуже відрізнявся від інших містян, він ненавидів усіх чиновників, тим самим ввів в оману всіх.
Все можна вирішити за гроші? Чи все-таки є чесні люди? Що хотів показати Микола Васильович Гоголь? Скачати безкоштовно скорочено «Ревізор» Миколи Гоголя можна на нашому сайті в таких форматах: fb2, txt, rtf, epub.
Тут ви можете скачати безкоштовно твір “Ревізор” (скорочено) Миколи Гоголя, який ви можете прочитати приблизно за 23 хвилини.
«Ревізо́р» — комедійна п’єса Миколи Гоголя, написана упродовж 1835—1836 років. Перша редакція п’єси була надрукована у 1836 році. Друга редакція – у 1842 році.
У січні 1836 Гоголь вперше прочитав свою п’єсу на вечорі у Василя Жуковського у присутності великої групи літераторів. Високо оцінили комедію Пушкін, Тургенєв та Жуковський, хоча ряд літературних критиків ще довго звинувачували п’єсу в «натуралізмі». П’єса вперше була поставлена у Петербурзі на сцені Александринського театру 19 квітня 1836 після того, як Жуковський зміг особисто переконати російського імператора Миколу I, що «у комедії немає нічого неблагонадійного, що це тільки веселе глузування над поганими провінційними чиновниками».
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Микола Гоголь
Ревізор
Стислий переказ по діях, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу
В нього пика бридка,
а він на дзеркало наріка.
Народна приказка.
ДІЄВІ ОСОБИ:
Антон Антонович Сквозник-Дмухановський, городничий.
Анна Андріївна, жінка його.
Марія Антонівна, дочка його.
Лука Лукич Хлопов, доглядач шкіл.
Амос Федорович Ляпкін-Тяпкін, суддя.
Артемій Филипович Земляника, попечитель богоугодних закладів.
Іван Кузьмич Шпекін, поштмейстер.
Петро Іванович Добчинський, Петро Іванович Бобчинський, міські поміщики.
Іван Олександрович Хлестаков, чиновник із Петербурга.
Христіан Іванович Гібнер, повітовий лікар.
Степан Ілліч Уховертов, дільничний пристав.
Г о р о д н и ч и й – уже постаріла на службі й дуже недурна, по-своєму, людина. Хоч і хабарник, але поводиться дуже солідно; досить серйозний.
А н н а А н д р і ї в н а, жінка його, провінціальна кокетка, ще не зовсім у літах, вихована наполовину на романах та альбомах, наполовину на клопотанні коло своєї комори та в дівочій. Дуже всім цікавиться і при нагоді виявляє гонористість.
Х л е с т а к о в, юнак років двадцяти трьох, тоненький, худенький; трохи придуркуватий. Говорить і діє без будь-якої тями. Він неспроможний зупинити сталої уваги на якій-небудь думці.
О с и п, слуга Хлестакова, трохи в літах. Він розумніший за свого пана і тому швидше догадується, але не любить багато говорити.
Б о б ч и н с ь к и й і Д о б ч и н с ь к и й – обидва низенькі, куценькі, дуже цікаві; надзвичайно схожі один на одного; обидва з невеличкими черевцями, обидва говорять скоромовкою і надзвичайно багато помагають жестами й руками.
З е м л я н и к а, попечитель богоугодних закладів, дуже товста, неповоротка й незграбна людина, але до всього того проноза й крутій. Дуже прислужливий і метушливий.
П о ш т м е й с т е р, простосердна до наївності людина.
Дія перша
Кімната в домі городничого Сквозника-Дмухановського (городничий – у першій половині XIX ст. начальник поліції в повітовому місті). До городничого прийшли попечитель богоугодних закладів Земляника, доглядач шкіл Хлопов, суддя Ляпкін-Тяпкін, дільничний пристав Уховертов, лікар Гібнер, двоє квартальних. Городничий повідомляє усім, що до них у місто їде ревізор із Петербурга, інкогніто, та ще й з секретним дорученням. Про це городничого у листі попередив Чмихов. До того ж, ревізор уже міг бути в місті інкогніто, а всі чиновники відчували за собою чимало гріхів. Тому городничий планує, що треба покращити у місті.
Земляниці і Гібнеру городничий наказав: надягти на хворих чисті ковпаки, щоб не ходили, як ковалі, над кожним ліжком надписати, коли хто захворів, а хворим менше курити тютюну. Зі слів Земляники стає зрозуміло, що лікуванням у місті не дуже переймаються: "Людина проста: якщо помре, то й так помре; якщо видужає, то й так видужає". Лікар Гібнер, що має лікувати людей, виявляється, по-руськи й слова не знає. Судді Ляпкіну-Тяпкіну городничий порадив прибрати у своїй установі, у прихожій, свійських гусей з маленькими гусенятами, яких завели сторожі. Ляпкін-Тяпкін сказав, що сьогодні ж гусей заберуть на кухню. Городничий також порадив прибрати з кабінету мисливський гарапник, а як проїде ревізор, то можна буде знов почепити. А засідателю городничий радив перебити важкий дух хоча б цибулею чи часником. Доглядачу шкіл Хлопову городничий порадив наказати деяким вчителям не робити гримас, не гладити бороду, не пояснювати матеріал із запалом.
До чиновників приходить поштмейстер, який від Бобчинського уже чув про ревізора. Суддя Ляпкін-Тяпкін і поштмейстер вважають, що ревізор приїхав тому, що скоро буде війна з турками.
Городничий непокоїться, щоб купецтво та громадянство не донесли на нього. Тому, відвівши поштмейстера набік, городничий просить перечитувати усі вхідні і вихідні листи та шукати там доноси: "Якщо нема, то можна знов запечатати; а втім, можна навіть і так віддати листа, розпечатаного". Виявляється, поштмейстер з цікавості давно перечитує усі листи, а найцікавіші, де йдеться про бали, навіть залишає собі і не відправляє.
Перед чиновниками і поштмейстером з'являються Добчинський і Бобчинський, які перебиваючи один одного розповідають, як зайшли до трактиру і дізналися, що там уже другий тиждень живе юнак, чиновник Іван Олександрович Хлестаков, який їде з Петербурга в Саратовську губернію. Зі слів власника трактиру Хлестаков
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Ревізор», після закриття браузера.