Читати книгу - "Скорочено Скотоферма (Ферма тварин)"
- Жанр: 💛 Шкільні підручники / 💙 Класика
- Автор: Джордж Орвелл
- 479
- 0
- 21.04.22
Повість «Скотоферма» Джорджа Орвелла піднімає як ніколи актуальну тему сучасності. Можна провести тонку паралель між тим, що відбувається в Україні протягом декількох останніх років.
Хочемо відмітити той факт, що перший переклад з оригінальної мови був саме українською. Радимо читати онлайн усім скорочено книгу «Скотоферма» автора Джорджа Орвелла українською мовою.
Історія починається з того, що недолугий фермер-п’янчуга зовсім не справляється зі своїми обов’язками. Планується величезне повстання. Ви, напевно, подумали про людей? Але ні, повстання організовують тварини.
Як наслідок, тварини перемагають і тепер керівниками ферми стають свині. Вони навіть придумали свої заповіді. Наприклад, ті, хто ходить на двох ногах, автоматично стають ворогами, а ті, хто має чотири ноги або крила, є друзями. І найголовніше, що усі тварини рівні!
Як у реальному житті, так і в цьому творі, той, хто отримує владу, рано чи пізно стане тим, кого спочатку засуджували. Так і свині з часом почали поводитися немов люди.
Що буде з фермою? І чим закінчиться ця історія для людей та тварин? Щоб дізнатися відповіді на всі питання, вам необхідно скачати безкоштовно скорочено «Скотоферма» автора Джорджа Орвелла на нашому сайті в таких форматах: fb2, txt, rtf, epub.
Тут ви можете скачати безкоштовно твір “Скотоферма (Ферма тварин)” (скорочено) Джорджа Орвелла, який ви можете прочитати приблизно за 23 хвилини.
«Скотоферма», («Ферма тварин») — повість-антиутопія англійського письменника Джорджа Орвелла, написана у 1943—1944 роках, вперше видана 17 серпня 1945 р.
Стара свиня Майор закликав усіх тварин повстати проти фермера Джонса, бо він з них знущається. Тварини вигнали Джонса з ферми і створили незалежну країну «Колгосп тварин». Їх очолив кнур Сніжок. Який виписав 7 настанов честі тварин…
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Повість-притча
РОЗДІЛ ПЕРШИЙ
Хазяїн Менора містер Джонс запер на ніч курники, націдив келих пива з бочки і завалився на ліжко, де вже похропувала місіс Джонс.
Як тільки світло у спальні погасло, усе господарство заворушилось. Ще вдень рознеслася новина, що минулої ночі старому кнуру Майору наснився сон і він хоче всім розповісти дивину. "Першими прибігли три собаки: Блюбель, Джессі, Пінчер, а потім свині", кури, корови, вівці зайняли місця на соломі, голуби розсілися на кроквах. Кловер, кобила середніх років, Боксер, здоровенний, але не дуже розумний кінь, коза Мюріель, дуже старий осел Бенджамін, дурненька біла кобилка красуня Моллі намагалися вмоститися так, щоб не подавити осиротілих каченят. Останньою прийшла кішка, яка зігрілася в теплі, заснула і пропустила мимо вух усе до єдиного слова.
Майор спочатку довго говорив про сутність буття, про коротке і нещасливе життя тварин, про їхню неволю і залежність від хазяїв, про те, що всі плоди їхньої праці дістаються людям.
"Люди — єдині живі істоти, які... не дають молока, не несуть яєць, вони дуже слабкі, щоб тягти за собою плуг, і бігають так повільно, що не можуть піймати навіть кролика". Але саме люди розпоряджаються тваринами. Тому домашні тварини мають об'єднатися проти свого ворога — Людини.
Після довгої передмови Майор розповів свій сон про землю, якою вона стане пісЛя зникнення людини. А потім він заспівав давно забуту пісеньку про те, що світ насилля тварини знищать, влада двоногих впаде, і тоді товариство заживе щасливо. Усі присутні підхопили пісню і співали б, мабуть, усю ніч, якби не розбудили містера Джон— са. Хазяїн ферми схопив рушницю і вистрілив у темноту. Перелякані тварини розбіглися по своїх кутках.
РОЗДІЛ ДРУГИЙ
Через три ночі старий Майор помер, але його остання промова надихнула тварин на повстання. Увесь тягар його організації ліг на плечі свиней. У цій справі особливо виділялися два племінних кабани, Наполеон і Сніжок. Їм допомагав маленький кабанчик Вискун, який був гарним оратором.
"Ці троє розвинули вчення старого Майора в систему поглядів, яку вони назвали Енімалізмом". Найвірнішими учнями виявилися двоє робочих коней Боксер і Кловер.
Вийшло так, що пиятики містера Джонса призвели до занепаду господарства. Голодні тварини з'їли зерно, хазяїн і робітники почали бити їх. Ось тоді на Джонса і його людей з усіх боків посипались удари рогів і ратиць. Хазяїн і його підручні перелякалися і втекли, а тварини святкували перемогу. Вони спалили вуздечки, шори, утопили кільця для ніздрів, собачі цепи, ножі. Потім Наполеон видав усім подвійну норму зерна, а собакам по два сухарі.
Наступного дня тварини влаштували святковий похід навколо ферми, обдивилися луки, садок, ставок, ниви, які тепер належали їм. Потім вони зайшли у будинок, оглянули всі кімнати і вирішили зробити тут музей.
Після сніданку Сніжок і Наполеон зібрали всіх тварин і повели їх до стіни, на якій Сніжок написав Сім Заповідей:
1. Усяка двонога істота — ворог.
2. Усяка чотиринога істота чи птах — друг.
3. Тварина ніколи не носить одяг.
4. Тварина ніколи не спить у ліжку.
5. Тварина не п'є спиртного.
6. Жодна тварина не вбиває іншої тварини.
7. Усі тварини рівні.
Свині зуміли видоїти корів. Набралося цілих п'ять відер жирного молока. Сніжок повів усе товариство в поле, а коли всі повернулися додому, то побачили, що Наполеон кудись подів молоко.
РОЗДІЛ ТРЕТІЙ
Тварини працювали, а свині робили все, щоб пристосувати знаряддя праці для чотириногих робітників. Коні впрягалися в косарки, а свині йшли позаду і віддавали команди. "Но-о, товаришу! Пішов!" чи "Тпру, товаришу! Тпру!"
"Усе літо справи на фермі йшли як по маслу". Ніхто не лінувався. У неділю не працювали, а після сніданку спочатку піднімали прапор, зроблений із зеленої скатерки, потім проводили загальні збори з обговоренням резолюцій, авторами яких завжди були свині. Після обіду проводились гуляння та ігри. Найактивнішими завжди були Сніжок і Наполеон, але чомусь вони ні в чому не були згодні між собою.
Свині читали книги, вивчали ремесла. До осені і всі інші тварини навчилися сяк-так читати. Сніжок організовував різні Комітети: Комітет із Виробництва яєць для курей, Лігу Чистих Хвостів для корів, Комітет Перековування Диких Товаришів та багато інших. Наполеон не вірив у ці витівки і займався навчанням і вихованням молодого поокоління: дев'ятьох щенят Джессі і Блюбель та поросят.
Невдовзі розкрилася таємниця зникнення молока: його підливали в пійло свиням. Дехто почав обурюватися, але Вискун пояснив, що молоко необхідне свиням для того, щоб підтримувати їхні сили, адже саме вони виконують керуючу роль у суспільстві. Після промови всі вирішили, що так воно й має бути.
РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ
До кінця літа чутки про події на фермі облетіли всю околицю. Містер Джонс усім жалівся на несправедливість. Його сусіди, містер Пількінгтон — хазяїн ферми Фоксвід, і містер Фредерік, хазяїн ферми Пінчфільд, злякалися, що повстання на фермі Менор перекинеться і на їхні володіння, адже
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Скотоферма (Ферма тварин)», після закриття браузера.