Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Акафістник УПЦКП в 3х томах 📚 - Українською

Читати книгу - "Акафістник УПЦКП в 3х томах"

258
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Акафістник УПЦКП в 3х томах" автора Автор невідомий - Релігія. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Акафістник УПЦКП в 3х томах» була написана автором - Автор невідомий - Релігія, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Езотерика".
Поділитися книгою "Акафістник УПЦКП в 3х томах" в соціальних мережах: 

Для свого становлення Українська Православна Церква потребує богослужбових книг українською мовою. Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату створив богословську комісію для перекладу Святого Письма і богослужбової літератури на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. При підготовці до друку даної книги комісія взяла до уваги попередні видання українською та церковнослов’янською мовами.
Акафістник: у 3-х т. — К.: Видання Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2011. — Т. 1. — 352 с.
Хвалімо Бога українською мовою!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 190
Перейти на сторінку:

Акафістник УПЦКП в 3х томах

Акафісти до Бога

Акафіст Воскресінню Христовому

Кондак 1

Непереможний Воєводо, Господи неба і землі, переможно вдячний спів приносимо Тобі, раби Твої, що до пекла нині зійшов і з Собою все воскресив, і, наше визволення світло святкуючи, виголошуємо:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Ікос 1

Ангел Господній у вечір суботній під час великого землетрусу зійшов з неба, відвалив камінь від гробу Ісусового і сів на ньому. Від страху його затремтіла сторожа і стала, немов мертва. Ми ж Воскреслому Живому Богові з мироносицями поклоняємось і Пасху тайну благовістимо, виголошуючи:

Христос воскрес — і князі пекельні впали; Христос воскрес — і злякалися привратники пекла.

Христос воскрес — і скрутилися врата мідні; Христос воскрес — і твердині пекла прийшли в запустіння.

Христос воскрес — і смерть ридає; Христос воскрес — і пекло, стогнучи, взиває:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Кондак 2

Побачили Марія Магдалина і Марія Яковова та Саломія юнака у гробі Ісусовім, одягнутого у білу одежу, який сидів праворуч, і вжахнулися. Він же до них промовив: «Ісуса шукаєте розп’ятого? Нема тут, Він воскрес, як і сказав. Підіть, подивіться на місце, де лежав Господь, і скоро йдіть і скажіть ученикам Його:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував».

Ікос 2

Розум незбагненний бажали пізнати Петро та інший ученик, швидко побігли до гробу і, увійшовши в нього, побачили лише ризи та хустку, що була на голові Ісусовій, не з ризами лежачу, а окремо звиту на одному місці — увірувавши ж, взивали з радості:

Христос воскрес — і все творіння радіє; Христос воскрес — і небо нехай веселиться.

Христос воскрес — і ангели торжествують з нами; Христос воскрес — і просвітилися глибини підземні.

Христос воскрес — співайте, душі праведні, із пекла визволені; Христос воскрес — взиваймо з радістю, від смерті спасенні. Співай же Господеві, вся земле:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Кондак 3

Силою з висоти зодягнув Христос Своїх учеників після воскресіння. Ті ж пішли у Галілею на гору, куди повелів їм Ісус, і коли вони прийшли, каже їм Ісус: «Дана Мені всяка влада на небі і на землі. Ідіть і навчайте всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх дотримуватися всього, що я заповів вам». Вони ж поклонилися Йому, взиваючи:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Ікос 3

Марія Магдалина, маючи в серці любов до Учителя, стояла біля гробу й плакала, побачивши ж Воскреслого, подумала, що то садівник, і запитала: «Якщо ти взяв Його, скажи, де ти поклав Його, і я візьму Його». Одначе більш ніж сподівалася, почувши: «Маріє, відходжу до Отця Мого і Отця вашого, і Бога Мого і Бога вашого», прибігла до учеників, промовляючи:

Христос воскрес — і жало гріховне притупилося; Христос воскрес — і світ від гріховного потопу спасенний.

Христос воскрес — і ми від неволі ворожої звільнилися; Христос воскрес — і омана диявола знищилась.

Христос воскрес — і рукописання, що було на нас, загладилося; Христос воскрес — і все творіння оновлене взиває:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Кондак 4

Бурю сумнівів маючи в собі, Фома до учеників, які бачили Господа, промовив: «Доки не побачу на руках Його ран від цвяхів, і не вкладу пальця мого у рани Його, і не вкладу руки у ребра Його, не повірю»; побачивши ж Воскреслого, з радістю взивав:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Ікос 4

Фома, почувши від учеників і очима своїми бажаючи Його бачити, каже: «Не повірю». А після восьми днів прийшов Ісус через замкнені двері, став посеред учеників і говорить Фомі: «Подай палець твій сюди і поглянь на Мої руки, і подай руку твою і вклади у ребра Мої і не будь невірний, а вірний». І відповів Фома, кажучи:

Христос воскрес — Ти є Господь мій; Христос воскрес — Ти є Бог мій.

Христос воскрес — і всі нетління і життя одержали; Христос воскрес — і мертві встали.

Христос воскрес — і ми визволилися від осудження і муки; Христос воскрес — і життя із гробу засяяло світові, що співає:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Кондак 5

Вогонь Божества не обпалив Фому, який насмілився доторкнутися до ребра Спасителя; але, просвітившись, пізнав втіленого заради нашого спасіння Бога, що з тілом воскрес. Своїм невірством блаженний Близнець віру церковну утверджує, і ми, сповідуючи її, однодушно взиваємо:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Ікос 5

Побачивши Ісуса Воскреслого, ученики убоялися, думаючи, що духа бачать. Ісус же, бажаючи утвердити їх, показав їм руки, і ноги, і ребра Свої, а також взяв риби печеної та меду від бджіл і їв перед ними. Через те переконалися вони і, страх свій та печаль свою відклавши, в радості співали:

Христос воскрес — прийнявши гірше, подав нам краще; Христос воскрес — і пекло умертвив сяянням Божества Його.

Христос воскрес — і темрява зруйнувалася, і темні демони відігнані; Христос воскрес — і зітліле пристрастями людське єство оновилося.

Христос воскрес — і беззаконня наші задарма очищені; Христос воскрес — і ми всі зодягнулись у нетління, приносимо Йому пісню цю:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Кондак 6

Після воскресіння Твого посилаючи у світ проповідників Твоїх, богоносних апостолів, Ти, Христе, дихнувши, промовив до них: «Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи — відпустяться, на кому залишите — залишаться». Через це навіть донині у всьому світі діти Церкви, від гріхів розрішаючись, безперестанно прославляють Твоє милосердя і душами чистими в радості співають: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував.

Ікос 6

Світло Твого, Христе, воскресіння засяяло в темних глибинах пекла, благовістуючи, Многомилостивий, прощення, послаблення та визволення душам, які від віку там утримувалися.

1 2 ... 190
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Акафістник УПЦКП в 3х томах», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Акафістник УПЦКП в 3х томах» жанру - 💛 Езотерика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Акафістник УПЦКП в 3х томах"