Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Мені тринадцятий минало 📚 - Українською

Читати книгу - "Мені тринадцятий минало"

565
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мені тринадцятий минало" автора Тарас Шевченко. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Мені тринадцятий минало» була написана автором - Тарас Шевченко, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники / 💛 Наука, Освіта".
Поділитися книгою "Мені тринадцятий минало" в соціальних мережах: 

Вірш «Мені тринадцятий минало» Тараса Шевченка було написано у 1847 році, коли поет перебував у Орській фортеці. Як і інші роботи автора, цей твір насичений емоціями і почуттями, які зображені дуже тонко і проникають до самих глибин душі. Головним героєм тут виступає хлопчик-підліток, якому лише нещодавно виповнилось 13 років.

Якщо читати онлайн вірш «Мені тринадцятий минало» Тараса Шевченка українською мовою, то можна зрозуміти, що це автобіографічна історія, у якій класик відтворює власні переживання.

Спершу ліричний герой радіє теплому сонечку і спокійно займається справою – випасанням овечок, але потім його настрій змінюється, бо він усвідомлює свою гірку долю (у нього немає дому і жодної близької людини, бо він сирота). Розрадою стає мила дівчинка, яка приходить, щоб витерти його сльози і подарувати поцілунок.

Дорослий Шевченко, згадуючи себе малого, упевнений, що тоді був справжній рай, хоч юнацькою душею цього і не можна було зрозуміти. Усвідомлення правди прийшло лише з віком.

У нас на сайті ви можете скачати вірш «Мені тринадцятий минало» Тараса Шевченка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у доступних форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), аби в черговий раз насолодитись українською поезією (або познайомитись з нею, якщо ще цього не зробили).

“Мені тринадцятий минало” Тараса Шевченка.

Приємного читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Вірш «Мені тринадцятий минало» Тараса Шевченко

Мені тринадцятий минало Тарас Шевченко

Мені тринадцятий минало. Я пас ягнята за селом. Чи то так сонечко сіяло, Чи так мені чого було? Мені так любо, любо стало, Неначе в бога. ……. Уже прокликали до паю, А я собі у бур’яні Молюся богу… І не знаю, Чого маленькому мені Тоді так приязно молилось, Чого так весело було? Господнє небо і село, Ягня, здається, веселилось! І сонце гріло, не пекло!

Та недовго сонце гріло, Недовго молилось… Запекло, почервоніло І рай запалило. Мов прокинувся, дивлюся: Село почорніло, Боже небо голубеє — І те помарніло. Поглянув я на ягнята — Не мої ягнята! Обернувся я на хати — Нема в мене хати! Не дав мені бог нічого!.. І хлинули сльози, Тяжкі сльози!.. А дівчина При самій дорозі Недалеко коло мене Плоскінь вибирала Та й почула, що я плачу, Прийшла, привітала, Утирала мої сльози І поцілувала …..

Неначе сонце засіяло, Неначе все на світі стало Моє… Лани, гаї, сади! І ми, жартуючи, погнали Чужі ягнята до води. Бридня!.. а й досі, як згадаю, То серце плаче та болить, Чому господь не дав дожить Малого віку у тім раю. Умер би, орючи, на ниві, Нічого б на світі не знав, Не був би в світі юродивим, Людей і бога не прокляв!..

[Орська, кріпость 1847]

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мені тринадцятий минало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мені тринадцятий минало"