Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Біографи голубої планети 📚 - Українською

Читати книгу - "Біографи голубої планети"

276
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Біографи голубої планети" автора Олександр Петрович Ємченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Біографи голубої планети» була написана автором - Олександр Петрович Ємченко, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта / 💙 Пригодницькі книги".
Поділитися книгою "Біографи голубої планети" в соціальних мережах: 

У всі часи й епохи людина намагалася пізнати навколишній світ. Вона звертала свій
погляд за горизонт: що там, які землі, моря й океани, річки і гори, як живуть інші люди?
Жага до знань часто вела людину до втрат, тяжких випробувань, але вона йшла, пізнавала…
Книга, яку ми пропонуємо читачам, розповідає про великих мандрівників — видатних
вітчизняних і зарубіжних землепрохідців, мореплавців, географів.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3
Перейти на сторінку:
Олександр Ємченко
БІОГРАФИ ГОЛУБОЇ ПЛАНЕТИ
Етюди про великих мандрівників

©   http://kompas.co.ua  — україномовна пригодницька література


Художник Юрій Новиков

Рецензент доктор географічних наук, професор М. І. Щербань


Муза мандрівок кличе


ні друзі! Наша книжка ознайомить вас із життєписами людей, які в різні часи, здійснюючи близькі і далекі мандрівки по планеті Земля, відкривали й досліджували невідомі досі країни, річки і гори, моря й океани, острови й архіпелаги. Автор добре розумів поставлене перед ним завдання — розповісти не просто про подорожі цих людей, а й про самих людей, про їхні долі, про те, як вони жили, про що мріяли, чого прагнули, як саме вписали свої імена в географічний літопис Землі.

Ви сьогодні звично берете до рук атласи, легко знаходите на них цілі країни і континенти, моря й далекі острови… Ви знаєте, як було відкрито Америку і хто здійснив перше кругосвітнє плавання, хто перший дістався до вершин земної кулі і хто відкрив людству шостий материк — Антарктиду, ви можете назвати дослідників суворого центру Азії і Далекого Сходу, ви знаєте, де знаходиться мне Дежньова і берег Маклая…

Знаєте… Але нерідко ці знання абстрактні, відірвані від конкретних людей, які здійснили те чи інше відкриття. А ось коли ви знаєте цих людей, їхнє сповнене неспокою і дерзань життя, їхній неповторний внутрішній світ, загальні відомості про нашу планету оживають, наповнюються людським теплом. Перед вами постає не просто низка мандрівних походів, не просто перелік здійснених відкриттів, а ланцюг драматичних людських доль, ви бачите, як нелегко давалися сухопутні подорожі й океанські плавання, на які небезпеки і знегоди прирікали себе відважні сини музи мандрівок, життя яких було більше сповнене трудами, аніж днями. Якщо ви це відчуваєте, прочитавши книжку, автор вважатиме, що своє завдання виконав.

І ще ось про що хочеться сказати. Значну лепту у створення землепису внесли наші великі співвітчизники. Російський народ завжди був народом-відкривачем. Мужність, наполегливість і невситима жага нових знань були характерними рисами його славних синів упродовж усієї його багатовікової історії.

Де тільки не побували російські землепрохідці й мореплавці! Російські люди бачили величезні простори Північної і Центральної Азії, екзотичні острови Океанії, пустелі Африки, тропічні ліси Бразілії, крижані поля Арктики й Антарктиди. Російські кораблі борознили всі п'ять океанів земної кулі.

Звичайно, в цій книжці ви знайдете оповіді далеко не про всіх, хто ввійшов у історію землепису, хто залишив свої автографи на континентах і морях планети. Єрофій Хабаров і Василь Поярков, Іван Крузенштерн і Степан Макаров, Петро Семенов-Тян-Шанський і Володимир Обручев, Отто Шмідт і Іван Папанін… Ці люди — теж гордість нашого вітчизняного землепису. Про них та інших сподвижників музи мандрівок мова попереду.

Сьогодні, друзі, дехто з вас нарікає, що на Землі, мовляв, уже все відкрито, вивчено і досліджено, — на нові відкриття годі сподіватися. Та ви помиляєтесь. На нашій планеті ще багато білих плям. Ще не вивчений повністю південний материк — Антарктида. Ще є в басейні Амазонки місця, де не ступала нога людини. Ще надходять повідомлення про нові географічні відкриття на загублених островах Океанії. Дедалі більше привертає увагу людини таємничий підводний світ і кличуть у захмарну височінь найвищі точки планети — гірські вершини, на одну з яких, Джомолунгму, піднялися нещодавно в екстремальних умовах радянські альпіністи.

Безумовно, «золотий вік» великих географічних відкриттів давно канув у Лету. Безповоротно пішли в минуле часи Пржевальського й Амундсена, коли мандрівник із блокнотом, біноклем і дуже нехитрими приладами робив те, що диктувала йому сама назва його науки: географія, тобто землепис. Це — позавчорашній день географії. Сьогодні вона перетворилася у вельми розгалужену царину науки. Сьогодні в географію прийшли і приходять математики, фізики, хіміки, біологи, геологи, археологи, антропологи, етнографи, економісти і соціологи. Сьогодні географія, переживаючи другу молодість, вийшла на широку дорогу прямої роботи на народне господарство. Сьогодні географія стала космічною. Крива земного мандрівного шляху на вістрі технічного прогресу круто здійнялася в небесну височінь: гідні нащадки легендарних землепрохідців і мореплавців — космонавти — одним поглядом осягають нині свою планету. І виявилося, як багато ми ще не знаємо про свою рідну домівку, ім'я якій Земля.

Отож, друзі, не ховайте до шухляд своїх компасів.

Похід по Землі, початий багато віків тому, триває. Попереду — нові відкриття і знахідки, попереду — дослідження й освоєння інших планет Всесвіту.

Румби рози вітрів націлені у всі кінці світу.

Подорожі тривають.


Автор


Книга Марко Полоей чоловік мав трохи химерну, але невимушену і щиру манеру розповідати; свої оповіді про далекі мандри він часто-густо присмачував невинним запитанням: «Про що вам іще розказати?..»

Розказувати Марко Поло було про що. Як ніхто інший з його сучасників, він добре знав ціну подорожам. Майже третину свого життя, а прожито було замало не сімдесят, він провів далеко від рідної Венеції — на таємничому і казково багатому Сході. Невідомим землям було подаровано найкращі роки життя, щоб Потім, повернувшись до рідних берегів, «подарувати» побачені землі Європі, — рукописна «Книга Марко Поло» однією з перших відкрила європейцям справжнє обличчя далекого, досі небаченого азіатського Сходу.

«Царі й

1 2 3
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Біографи голубої планети», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Біографи голубої планети"