Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Україна в старовину 📚 - Українською

Читати книгу - "Україна в старовину"

309
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Україна в старовину" автора Олександр Олесь. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Україна в старовину» була написана автором - Олександр Олесь, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники".
Поділитися книгою "Україна в старовину" в соціальних мережах: 

Олександр Олесь завжди вмів писати про звитяжність українських воїнів та про історію. Читати онлайн вірш «Україна в старовину» Олександра Олеся українською мовою можна у нашій віртуальній бібліотеці.

Ця поема написана в жанрі історичного та патріотичного тексту. Як завжди, автор красиво описує Україну та її минуле і саме у часи Київської Русі ставалися найбільш трагічні для нашої землі події.

По сюжету є багато ворогів, але і багато друзів, які потрапляють у різні пригоди. Але основне завдання для кожного – це захист рідної землі. Письменник у поетичній формі розповідає про те, яким було минуле українських предків. У своєму тексті Олесь розказує про давні українські землі часів Київської русі, а також про відносини з сусідами.

Крім того, ми можемо дізнатися про конфлікти, які сталися у ті нелегкі часи. Поряд з цим країна зображена як красива, могутня та сильна держава. 

Олександр Олесь розказує про героїчне минуле своєї країни, а як саме і про що ще розповідає письменник ви зможете дізнатися, якщо приймете рішення скачати вірш «Україна в старовину» Олександра Олеся у нашій віртуальній бібліотеці безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

“Україна в старовину” Олександа Олеся.

Приємного читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Ліс густий, дрімучий, темний, Споконвічний ліс росте, Не проб'ється навіть сонце Крізь гілля його густе. Велетенські граби, вільхи, Сосни, явори, дуби Раз в століття полягають Після віку боротьби. Де родились, там вмирають, Обертаються у тлінь, На могилах виростає Ряд наступних поколінь. По лісах шумлять потоки, Смарагдові від трави, Розпливаючись то в багна, То в озера, то в стави. По річках, озерах, багнах Вічний галас, вічний спів, Крик гусей, качок і чапель, Зойк чайок і журавлів. Лебедині білі зграї В небі хмарами летять, Навкруги орлині крила Гучно, хижо лопотять. Над струмком спинився олень, Прислухається, тремтить, Десь почув непевний шелест І зникає через мить. То ведмідь ішов напитись, Остудитися в воді, То збирають під дубами Чорні вепри жолуді. По лісах блукали кози, Тури, олені, вовки, Кабани, ведмеді, лосі, Рисі, зубри, борсуки. Не стихав до ночі галас, Дикий рев і ніжний спів… Все кругом жило, змагалось, Ліс дивився і шумів. По лісах дрімучих, темних, З луком пращур наш ішов, З рисем, лосем і ведмедем Він боровся і боров. Здобував він теплі хутра, М'ясо, шкуру на свій дах, Часом сам роздертий падав З серцем звіря у руках… А на півдні за лісами Колихалось море трав: То над степом буйний вітер На шовкових струнах грав. Степ широкий, степ безмежний, Де початок, де твій край?! Коли сам стрибог не знає — У Дажбога поспитай. В день ясний горіло сонце, Нерухомо вітер спав, Нерухомо в мертвій тиші Степ незайманий стояв. В бурю він шумів, як море, І ховався в сизій млі, Полохливо буйні трави Припадали до землі. А зимою умирав він, Спав під килимом снігів… Тихо, пусто… Тільки чути Десь сумне виття вовків. Та часами прогуркочуть Диких коней табуни; Наче вихори, здіймають Білу куряву вони. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . На лісах дрімучих, темних, На незайманих степах Спочивала Україна В золотих, дитячих снах. ***

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Україна в старовину», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Україна в старовину"