Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні 📚 - Українською

Читати книгу - "Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні"

52
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Чому бегемоти не їздять в автобусах" автора Народні. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні» була написана автором - Народні, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні" в соціальних мережах: 
Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com". Популярні книги українською!!!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Чому бегемоти не їздять в автобусах

Їхав собі чоловік в автобусі, та не один, а з псом. Пес був великий такий – сенбернар – і займав дуже багато місця. Чоловікові зробили зауваження:

– Ви б іще бегемота сюди затягли!

Чоловік образився. Не за себе – за бегемота. Ну чим той гірший від людей? Чому бегемотові не можна їздити в автобусі? Бо в нього немає грошей на квиток? Однак у багатьох пасажирів немає грошей, а вони все одно їздять. Тоді в чому справа?

І стало йому так цікаво, що він придбав квиток на літак і полетів до Африки. Відшукав велике красиве озеро з темними острівками, що нагадують розкидане каміння, і став чекати. Аж ось один із острівців почав поволі здійматися. Потім другий, третій, четвертий. То бегемоти залишали дно озера, де снідали смачними водяними рослинами. Вони були в чудовому гуморі й залюбки погодились на маленький брейн-ринг.

– Чому бегемоти не їздять в автобусах? – спитав чоловік.

Такого дивного запитання бегемоти зроду не чули. Вони трохи порадилися й запропонували чоловікові декілька відповідей, а він хай обирає, яка з них найправильніша.

– Ми, бегемоти, їмо будь-коли протягом доби, вночі навіть більше, ніж удень,– мовив найстарший бегемот із крихітними розумними очами. – Я, наприклад, окрім папірусу, лотоса й тростини, дуже люблю кавуни. І коли стемніє, вирушаю на гастрономічну прогулянку до найближчих полів. Я б охоче їздив туди й назад автобусом, але ж вночі автобуси не ходять.

– У мене є відповідь ліпша,– заперечив інший бегемот, місцевий чемпіон із плавання. Він щойно винирнув із води, де пробув цілих шість хвилин, і відфоркувався, кумедно трясучи маленькими вушками. – Половину свого життя бегемоти проводять у воді. Древні греки навіть називали нас „річковим конем” (гіпопотамом). Проте водяних автобусів, на жаль, поки не вигадали. От якби нашими дорогами їздили не автобуси, а величезні акваріуми, я б катався від ранку до вечора!

– Бачив я ваші автобуси,– зверхньо посміхнувся третій бегемот. – Хіба в них можна їздити? Не збагну, чому про окремих людей кажуть, ніби в них шкіра, наче в бегемота. Наша шкіра, звичайно, товста, але дуже гладенька й чутлива. Ми реагуємо навіть на легкі дотики мухи. Уявіть, що з нами буде, коли нас втиснуть у напхом напханий автобус? Особливо в годину пік.

Четвертий бегемот був дуже заклопотаний – він підтюпцем бігав по дну озера, однак не витримав і теж встряв у розмову.

– Особисто я важу 3 тисячі 200 кг,– сказав він. – Коли я почну автобусом їздити, то вагою своєю пережену слона! А мені цей рекорд ні до чого. Того я завжди ходжу пішки. Корисно-бо.

Бегемот позіхнув і повільно пішов на дно – настав час обідати. За ним пішли й інші бегемоти.

А чоловік поїхав додому і всю дорогу думав: яка ж із відповідей правильніша? А потім дістав блокнот і записав на чистій сторінці (аби не забути): „Бегемоти не їздять в автобусах, бо не хочуть”. І втихомирився. І більше до Африки не їздив.


Тамара Шульга


художник Владислав Скобельський

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні"