Читати книгу - "Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні"
- Жанр: 💙 Дитячі книги
- Автор: Народні
- 205
- 0
- 20.05.22
Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.
Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.
Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Їхав собі чоловік в автобусі, та не один, а з псом. Пес був великий такий – сенбернар – і займав дуже багато місця. Чоловікові зробили зауваження:
– Ви б іще бегемота сюди затягли!
Чоловік образився. Не за себе – за бегемота. Ну чим той гірший від людей? Чому бегемотові не можна їздити в автобусі? Бо в нього немає грошей на квиток? Однак у багатьох пасажирів немає грошей, а вони все одно їздять. Тоді в чому справа?
І стало йому так цікаво, що він придбав квиток на літак і полетів до Африки. Відшукав велике красиве озеро з темними острівками, що нагадують розкидане каміння, і став чекати. Аж ось один із острівців почав поволі здійматися. Потім другий, третій, четвертий. То бегемоти залишали дно озера, де снідали смачними водяними рослинами. Вони були в чудовому гуморі й залюбки погодились на маленький брейн-ринг.
– Чому бегемоти не їздять в автобусах? – спитав чоловік.
Такого дивного запитання бегемоти зроду не чули. Вони трохи порадилися й запропонували чоловікові декілька відповідей, а він хай обирає, яка з них найправильніша.
– Ми, бегемоти, їмо будь-коли протягом доби, вночі навіть більше, ніж удень,– мовив найстарший бегемот із крихітними розумними очами. – Я, наприклад, окрім папірусу, лотоса й тростини, дуже люблю кавуни. І коли стемніє, вирушаю на гастрономічну прогулянку до найближчих полів. Я б охоче їздив туди й назад автобусом, але ж вночі автобуси не ходять.
– У мене є відповідь ліпша,– заперечив інший бегемот, місцевий чемпіон із плавання. Він щойно винирнув із води, де пробув цілих шість хвилин, і відфоркувався, кумедно трясучи маленькими вушками. – Половину свого життя бегемоти проводять у воді. Древні греки навіть називали нас „річковим конем” (гіпопотамом). Проте водяних автобусів, на жаль, поки не вигадали. От якби нашими дорогами їздили не автобуси, а величезні акваріуми, я б катався від ранку до вечора!
– Бачив я ваші автобуси,– зверхньо посміхнувся третій бегемот. – Хіба в них можна їздити? Не збагну, чому про окремих людей кажуть, ніби в них шкіра, наче в бегемота. Наша шкіра, звичайно, товста, але дуже гладенька й чутлива. Ми реагуємо навіть на легкі дотики мухи. Уявіть, що з нами буде, коли нас втиснуть у напхом напханий автобус? Особливо в годину пік.
Четвертий бегемот був дуже заклопотаний – він підтюпцем бігав по дну озера, однак не витримав і теж встряв у розмову.
– Особисто я важу 3 тисячі 200 кг,– сказав він. – Коли я почну автобусом їздити, то вагою своєю пережену слона! А мені цей рекорд ні до чого. Того я завжди ходжу пішки. Корисно-бо.
Бегемот позіхнув і повільно пішов на дно – настав час обідати. За ним пішли й інші бегемоти.
А чоловік поїхав додому і всю дорогу думав: яка ж із відповідей правильніша? А потім дістав блокнот і записав на чистій сторінці (аби не забути): „Бегемоти не їздять в автобусах, бо не хочуть”. І втихомирився. І більше до Африки не їздив.
Тамара Шульга
художник Владислав Скобельський
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому бегемоти не їздять в автобусах, Народні», після закриття браузера.