Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Молочний шлях, Народні 📚 - Українською

Читати книгу - "Молочний шлях, Народні"

120
0
24.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Молочний шлях" автора Народні. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Молочний шлях, Народні» була написана автором - Народні, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Молочний шлях, Народні" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Земля наша зазнала багато наруги та насилля. Особливо страхітливою була біда від диких кочівників татар, та підступних і хитрих османських орд. З прадавніх часів ще донині доходять сумовиті легенди про наших пращурів, Так і ця, що донесли до нас прадідівські вуста.

Після чергового хижацького наскоку, поверталися турецькі війська додому, підганяючи численну валку полонених, живе золото работорговців. Серед полонених виділялася вродою та поставою гарна молодиця. Та її відсторонений погляд байдуже блукав по степових просторах, а глибоко зачаєний біль замерз, скам’янів. Крізь сорочку раз по раз скапували додолу краплі молока. Її дитятко з розтрощеною головою згоріло в хаті, чоловік розрубаний навпіл залишився біля пожарища...

«Погоничі» помітили, щось порадились, та й погнали полонених швидше. У столиці полонянку повели до султанського палацу. Довго мили, намазували пахощами, одягли. Потім привели до покою, де на розкішних покривалах лежало немовля. Пояснили, що султан довго не мав спадкоємця, а це одна із наложниць породила сина, а сама померла. Отож полонянку привели, щоб та стала годувальницею.

Всі вийшли, молодиця підійшла до немовляти. Взяла на руки і серце зайшлося від болю: а її дитя? Люттю, обуренням закипі­ла душа. Та вбити, задушити дитятко мати не могла. Приклала до грудей і творила молитву, щоб обернулося її молоко отрутою. За хвилю дитятко, що жадібно смоктало, затихло навіки.

Коли прибігли няньки-мамки, щоб переповити, зчинився страшний переполох. Та як дійшла звістка до султана, він люто затупотів ногами, скажено підстрибуючи на своєму троні. Наказав привести молодицю. Вона прийшла, на устах блукала непевна посмішка, очі зоряно світилися неземним сяйвом.

– Чим ти отруїла мого сина? – просичав султан.

– Своєю зненавистю до вас, людоловів, напасників, злодіїв. За яким правом ви крадете у людей найдорожче – волю, рідну землю? – гордо промовила, полонянка.

Султан накинувся на жінку, люто бив її, шматував, дедалі скаженіючи, та жінка затято мовчала. Пошматований одяг упав додолу і зорам присутніх відкрилася дивовижна жіноча врода. А з пружних персів скапувало не молоко, а якась чорна смоляниста рідина. За наказом султана покликали придворного лікаря. Він спробував рідину на смак і тут же упав мертвий. Присутніх обняв містичний жах. Султан наказав придворному катові відрізати жіночі перса. Кат виконав наказ. Але вуста полонянки були міцно стулені, тільки очі палали гнівним вогнем. Султан закричав, щоб кат виколов ті зоряні очі. Голу, зранену, ледве живу вивезли полонянку в дикий степ і там покинули. Жінка довго лежала непритомна, тоді стала на коліна, звела руки до неба і почала молитися:

– Вітре всемогутній, всюдисущий, невловимий, вільний і дужий! Хмарки легесенькі, ніжні й ласкаві! Місяцю ясний, провідник в темній ночі! Зіроньки сестриці з вогняної криці! Сонечко ясне, вічно незгасне! Віднесіть мене до рідного краю!

Легенька біла хмаринка опустилася додолу, підхопила жінку і підняла на небо. Пішла жінка, по небу додому. З відрізаних грудей рікою полилося молоко, встеляючи її шлях, а з виколотих очей раз по раз скапувала кров і загоралися ті краплини новими зірками. Над рідною землею хмаринка тихо опустила жінку додолу. Вона поцілувала землю, вдячно припавши до неї всім тілом. А тоді лягла горілиць і з тихою посмішкою застигла навіки. З її грудей сталися двоє джерел: одне з цілющою, а друге з живлющою водою. Давали вони сили, заживляли рани, поїли соками рідної землі. Багатьох мужніх і відданих юнаків врятували. Та поступово люди забули дорогу до них, тільки в казках ще жили ті джерела.

А шлях, по якому ішла жінка додому, назвали Молочним шляхом. Це шлях до рідного краю з чужини...

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Молочний шлях, Народні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Молочний шлях, Народні"