Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Заклята гора, Народні 📚 - Українською

Читати книгу - "Заклята гора, Народні"

161
0
26.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Заклята гора" автора Народні. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Заклята гора, Народні» була написана автором - Народні, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Заклята гора, Народні" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жила собі в одному селі дівчина із своєю старенькою матір’ю. Була в них однісінька хатинка, та клаптик поля. Та хоч і бідна хатка, а чепурнішої в селі не було. Вибілена, рівнесенько підведена, світилася чистими прозорими очима вікон, соромливо затуляючи їх вишиваними завісками. А в хаті ще краще: розкішні квіти сяяли чудернацькими голівками на комині. Чистенька долівка встелена пахучою травою, вікна зарушничені чудовими рушниками.

Та й сама дівчина, мов жива квітка. Сорочка-вишиванка так вицяцькувана, що жодна багацька дочка не зрівняється з нею.

Щовечора забігали подруги, запрошували на вечорниці. Та не кортіло їй, бо не прийшла ще до її серця весна. А парубки давно задивлялись на дівча. А надто багацький Назар: так і крутиться там, де буває Устинка. Та й сам красень: висо-кий,стрункий, кароокий. Як скрутне молодого вуса, як моргне котрій, то мліють дівчата. А Устинці хочби що: одвернеться і піде далі, мов нічого не бачить. Лютує Назар, а вдіяти ніччого не може. Ішли дні за днями, настала нова весна. Недалеко від села, посеред лісу, височіла гора, а на самому вершечку майорів розлогий кучерявий дуб. Недобра слава йшла про ту гору: буцімто жодна дівчина, що ходила туди, не верталась назад. А хлопцям нічого не вадило...

Одного разу Устинка збирала в лісі квіти. Все далі й далі відходила від села і несподівано опинилася біля підніжжя заклятої гори. І так закортіло їй піднятися на гору, пошукати дивних квіток. Бо дуже любила їх. Поволі, вагаючись ішла дівчина на гору, поки не піднялася до самої вершини.

І тут, під дубом побачила дивну квітку.вклякла біля неї і довго милувалася. А назирці за нею йшов Назар. Пристрасть кипіла в юначому серці, нестерпна жага гнала його за дівчиною. Він і не задумався над тим, що йде на закляту гору. Побачивши Устинку під дубом, завмер: яка вона гарна в своєму замилуванні. Тихенько підійшов і пригорнув дівчину. Стрепенулась, мов горличка, злякано рвонулася — та міцні руки тримали впевнено. Почав умовляти, що вмре з туги, якщо тікатиме від нього. Глянула дівчина в очі козацькі і справді прочитала в них палке юнацьке захоплення і здригнулося дівоче серце, повірила парубкові. Млосно стало в грудях, якась незнана хвиля підхопила її. Обвила руками шию Назара, віддала йому перший поцілунок солодких дівочих вуст... Небо з’єдналося з землею, вгорнувши обох чарівною хмаркою солодких любощів...

Та лиш збігла та хмарка, лиш розтала ота хвиля в грудях - легко скочив Назар на ноги, насмішкувато сказав:

– Ну, будь здорова і щаслива! Довго і тяжко я шукав цеї хвилини... а тепер бувай!

Розширилися дівочі очі від несподіваного сорому. Прикро стислося серце і заплакала, впавши на траву. Недобре стало і козакові, почав гладити довгі дівочі госи, що впали на траву. Довго мовчав, а тоді мовив:

– Не плач! Все одно кращої я не зустрічав. Будеш моєю. Зганьблена дівчина мовчала. Потім озвалася:

Де ти бачив, мій миленький,
Щоб сухий дуб листя мав?
Де ти бачив, мій козаче,
Щоб багатий бідну взяв?

Ні, не буду я щасливою. Віроломно ти зірвав, стоптав мою квітку, мого віночка... Я проклинаю тебе, баламуте! Хай назавжди станеш гіркою отрутою: гарно цвістимеш та за тими квітами ховатиметься смерть...

Чи в таку хвилину мовила дівчина, чи занадто пристрасно побажала того, чи в такому місці, але так і сталося. Обернувся Назар широколистим дивоманом із красивими білими квітами...

Ще тяжче заридала Устинка, припала грудьми до землі і почала благати:

– Земле, матінко рідна! Сховай мій сором, закрий мене собою! Тільки нехай моя невідквітла краса цвітом лишиться на тобі!

І не стало дівчини... Тільки двійко дивних квіток, мов її очі, глянули з трави…

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Заклята гора, Народні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Заклята гора, Народні"