Книги Українською Мовою » 💛 Психологія » Сила протилежностей 📚 - Українською

Читати книгу - "Сила протилежностей"

12 332
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сила протилежностей" автора Іцхак АдІзес. Жанр книги: 💛 Психологія / 💙 Дім, Сім'я. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Сила протилежностей» була написана автором - Іцхак АдІзес, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Психологія / 💙 Дім, Сім'я".
Поділитися книгою "Сила протилежностей" в соціальних мережах: 

"Сила протилежностей" - книга, написана відомим автором та менеджмент-консультантом Іцхаком Адізесом, що є дослідником та практиком у галузі управління. В цій книзі він пропонує відмінний від традиційного підхід до управління організаціями та командами, називаючи його "методом сил протилежностей". Автор досліджує, як протилежності управління можуть стати джерелом інновацій та розвитку, незалежно від галузі або виду діяльності.

В книзі детально розглядається, як керівництво може працювати з протилежностями, щоб досягти більшої ефективності та досягти успіху. Адізес аналізує різні аспекти управління, такі як відносини між працівниками та керівництвом, стратегічне планування та оцінку результативності, та досліджує, як вирішення протилежностей може допомогти покращити ці процеси.

Книга "Сила протилежностей" є цікавим джерелом інформації для керівників будь-якого рівня, які хочуть покращити свої навички управління та досягти більшої ефективності в роботі зі своєю командою. Вона також корисна для студентів та дослідників, які цікавляться питаннями управління та організації бізнесу. Книга "Сила протилежностей" надає читачам незвичний погляд на управління та пропонує нові ідеї для досягнення успіху в будь-якій галузі діяльності.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5
Перейти на сторінку:

Я – консультант у галузі управління. Хоча, власне кажучи, слово «консультант» не зовсім точно описує мою роботу: насправді я займаюся організаційною та корпоративною терапією.

Система організаційної терапії, розробці якої я приділив понад сорок років свого життя, зафіксована у 20 книжках, перекладених двадцятьма п’ятьма мовами світу, а також у незліченній кількості протоколів. Завдяки сприянню Інституту Адізеса на сьогодні цю методику використовують компанії по всьому світу. Інститут має свої підрозділи в десятьох країнах.

Упродовж моєї багаторічної праці з сотнями компаній і тисячами керівників я неодноразово отримував відгуки від клієнтів, які стверджували, що методика Адізеса, яку ми застосовували в консалтингу, діє і в сімейному житті. Люди розповідали, що завдяки цій методиці їм вдалося змінити на краще своє подружнє життя, а дехто навіть стверджував, що методика врятувала їхній шлюб. Безперечно, йдеться лише про нормальні проблеми в спілкуванні та пов’язані з цим труднощі, з якими може зіштовхнутися будь-яке подружжя, а не про проблеми, породжені людьми із психічними вадами, що їх мусять вирішувати відповідні спеціалісти.

Мене просили висловити свій погляд на сімейне життя в новій книжці. Однак проблема полягала в тому, що я не мав для цього часу. Роками я напружено працював з провідними корпораціями по всьому світі й лідерами різних країн і не знав, де знайти час для написання книжки на цю тему.

На щастя, моїми теоріями зацікавилися Ієхезкель і Рут Маданес і попросили дозволу написати книжку про схеми «ВАПО» Адізеса й еннеаграму – сферу, у якій проводили дослідження вони. Я погодився, і ця книжка була видана й перекладена трьома мовами.1

Трохи згодом я з’ясував, що сфера їхньої діяльності дещо виходить за межі навчання інших людей принципу еннеаграми. Вони використовували поняття еннеаграми у своїх тренінгах на тему сім’ї та стосунків. Я запитав їх: «Чому б не використовувати для цього ще й теорію Адізеса?»

Вони з радістю прийняли пропозицію – саме так і народилася ідея цієї книжки.

Ієхезкель і Рут відвідували мої лекції, навчались принципів теорії Адізеса. Щоб створити найперший варіант цієї книжки, вони прочитали всі мої праці. Переглядаючи його, я лише доповнював дещо і вносив корективи там, де, на мою думку, ідеї висловлювалися недостатньо чітко. Інакше кажучи, без цих двох людей цієї книжки просто не було б. Я надзвичайно вдячний їм за їхню роботу.

ЩО ТАКЕ ТЕОРІЯ АДІЗЕСА?

Так само, як і будь-яка організація, будь-яке подружжя – це система. Для того щоб подружня система лишалася «здоровою», у ній повинні виконуватися чотири функції.

Перш за все, подружжю необхідно виконувати незліченну кількість завдань: дбати одне про одного, піклуватися про дітей і про дім, заробляти достатньо для того, щоб підтримувати сім’ю, і так далі.

Окрім цього, у сім’ї повинні встановитися певні правила й певна дисципліна – інакше в системі запанує безлад.

Оскільки шлюб укладається не на один і не на два роки, сім’я повинна бути здатною до пристосування і змін – щоб продовжувати своє існування зі змінами в часі.

І, врешті, сім’я не може існувати без певної взаємозалежності, без відчуття близькості, без взаємної турботи… без любові.

Я дійшов висновку, що для виконання всіх цих завдань у сім’ї повинні виконуватися чотири функції: «В», «А», «П» та «О», що разом утворюють абревіатуру «ВАПО». У разі, коли бодай одна з цих функцій не виконується, подружжя може пропустити щось важливе і згодом тим самим зруйнувати шлюб.

Функції «ВАПО» мають взаємні суперечності, через що жодна людина не може виконувати їх усі одночасно. Через це партнери в подружжі повинні доповнювати одне одного. Хтось із партнерів мусить виконувати одні ролі, хтось – інші. Саме тому протилежності зазвичай притягуються.

Проблема полягає в тому, що коли разом сходяться люди із різними стилями, між ними виникає конфлікт. Такий конфлікт може відігравати негативну роль і врешті призвести до розлучення, або ж навпаки, допомагати подружжю зростати й самореалізовуватися. Усе залежить від наявності чи відсутності в сім’ї взаємної довіри та поваги.

Мета цієї книжки – з’ясувати, що таке взаємна довіра та повага і як можна сприяти їхньому розвитку.

Ми сподіваємося, що ця книжка не лише зацікавить вас, але й допоможе вам покращити своє подружнє життя.Приємного читання!

Іцхак Калдерон Адізес, Санта-Барбара, Каліфорнія Ієхезкель і Рут Маданес, Єрусалим, Ізраїль.

Я хочу подякувати Ієхезкелю та Рут Маданес за їхню надзвичайну працю над створенням цієї книжки, а також моїй дружині Нуріт, яка на власному прикладі показувала мені, як наповнити шлюб любов’ю і турботою.

Окрім цього, хочу виразити свою сердечну вдячність Каролін Хілі, яка підготувала книжку до друку, а також Емілі Сі, яка редагувала текст.СВІТ ЗМІНЮЄТЬСЯ

«Коли я був малим, у мого тата була влада. Його поважали,– зізнається Томі (34 роки, спеціаліст, одружений, двоє дітей).– Останнє слово в усьому завжди було за ним. Коли я ріс, я думав, що колись так само буде й у мене. Зараз я ніби й сам батько, однак почуваюсь, наче ганчірка. Я гарую на роботі цілий день, але коли ввечері приходжу додому, не відчуваю жодної поваги до себе як до чоловіка й батька. Коли я пропоную щось своїй дружині, її це лише дратує. Коли ж намагаюся нав’язати свою думку, як це робив батько, вона каже, що я в усьому її контролюю».

Джуді, дружина Томі, відчуває не менше невдоволення: «Я пам’ятаю, як плакала моя мати… вічно пригнічена… вічно десь на задньому плані. У неї не було права голосу. Я не хочу, щоб те саме відбулося зі мною. Я працюю. Я розумна, освічена жінка. У мене є власна точка зору і я хочу, щоб на неї зважали. Я хочу брати участь у всіх рішеннях, що ухвалюються в нашому домі. А ще я хочу, щоб мій чоловік не лише ухвалював разом зі мною рішення, але й разом зі мною виконував домашні обов’язки. Я так само, як і він, працюю цілий день і не так уже й багато хочу. Часи змінилися. Сьогодні чоловік і дружина мають бути на рівних».

Що ж відбувається? Ми стаємо свідками цілковитого переформування стосунків чоловіка й жінки, свідками разючого культурного зсуву. Зміни, що дедалі швидше охоплюють увесь світ, очевидно, зачіпають кожну родину. Після тисячоліть, коли традиційні ролі в родині лишалися незмінними, сама основа такого устрою починає руйнуватися, і сім’ї зіштовхуються з незнаним раніше рівнем нестабільності. Нічого

1 2 3 4 5
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сила протилежностей», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сила протилежностей"