Книги Українською Мовою » Біографії » Юрій Андрухович 📚 - Українською

Читати біографію - "Юрій Андрухович"

627
0
Юрій Андрухович - Читати біографію 📘 Онлайн Українською Мовою 💙💛 Безкоштовно

0
0
00

В нашій бібліотеці можна безкоштовно читати біографії письменників "Юрій Андрухович" українською мовою. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС.
Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com"
Поділитися біографією "Юрій Андрухович" в соціальних мережах: 

Юрій Андрухович - відомий український письменник, поет, перекладач та культуролог. Народився він 13 лютого 1960 року у Івано-Франківську, де і провів своє дитинство та юність.

У школі Юрій проявляв зацікавленість до літератури та музики. Після закінчення школи вступив до Івано-Франківського університету на філологічний факультет, де вивчав українську мову та літературу. У цей час він також займався поетичною творчістю та брав участь у культурному житті міста.

У 1985 році Юрій переїхав до Львова, де працював у музеї літератури, а також займався перекладацькою діяльністю. Він перекладав на українську мову твори світових класиків, зокрема, Шекспіра, Бекета та Й. Лондона. Перші вірші та оповідання він публікував ще в 1980-х роках у літературних журналах.

Читати книжки Юрія Андруховича Рекреації українською мовою безкоштовно на сайті readukrainianbooks.com

У 1992 році відбулася презентація першої книжки Юрія Андруховича - "Рекреації". Після цього вийшли такі книжки, як "Після епохи Великого Вибуху", "Звірінці з часу заселення", "Московські діалоги", "Табу" та інші. У своїх творах Андрухович звертається до проблем історії та культури України, а також до сучасних соціальних питань.

У 2005 році Юрій Андрухович став лауреатом Шевченківської премії за роман "Пerverziya", а в 2006 році отримав Міжнародну літературну премію імені О. Гончара за роман "Стусів роман".

У 2014 році письменник був одним із учасників Майдану в Києві та виступав з трибуни, підтримуючи протестувальників та відстоюючи їхні права. Це відобразилося в його творчості: у 2015 році він видав книгу "Таємниця", де описує свої переживання під час Майдану та подій на Сході України.

Поза літературною діяльністю, Юрій Андрухович є активістом та громадським діячем. Він є засновником та головою літературної організації "ПЕН-центр України", яка захищає свободу слова та права письменників. Також він брав участь у роботі Комісії з розслідування злочинів проти журналістів при Президентові України.

За свою творчість та громадську діяльність Юрій Андрухович був відзначений багатьма національними та міжнародними нагородами. Він є одним із найвідоміших та найвпливовіших сучасних українських письменників, який не тільки привертає увагу до важливих проблем суспільства, а й допомагає їм вирішуватися.

Коментарі та відгуки (0) до статті біографії "Юрій Андрухович"