Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Як Марчик Мурчиком був, Смаль Юлія 📚 - Українською

Читати книгу - "Як Марчик Мурчиком був, Смаль Юлія"

9
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Як Марчик Мурчиком був" автора Смаль Юлія. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Як Марчик Мурчиком був, Смаль Юлія» була написана автором - Смаль Юлія, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Класика".
Поділитися книгою "Як Марчик Мурчиком був, Смаль Юлія" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Марко, маленький хлопчик, був дуже неслухняним — і мами не слухається, і з друзями свариться, навіть бабуся, й та ображається на онука. Все вже пробували з тим Марком, і купували подарунки, і давали цукерки, щоб був хорошим, і хвалили, а він усе не слухався. Часто мама, розгнівавшись на неслухняного сина, казала йому:

— Навіть Мурко, і той би з тобою сварився, якби умів говорити, — а Мурко в цей час тільки уважно дивився на хлопчика.

І от, одного вечора, Марко, як завжди, не хотів складати свої іграшки, коли мама сказала, що час спати. Що вже його не попросили, що вже його не посварили, а він — ні, та й усе, не буду складати! Мама знову поскладала іграшки сама, тільки сказала:

— Ну все, край прийшов моєму терпінню! Ніяких подарунків більше! Ніяких цукерок! Ніяких прогулянок! Ти покараний!

— Ну й добре, — буркнув Марко. — Буде більше часу гратися, а цукерки псують зуби, — ніщо не могло засмутити неслуха.

Прийшла ніч, укрила всіх чорною ковдрою. Заснув і Марко. Снилися йому чудернацькі сни, такі чудернацькі, що й не розказати. Прокинувся від маминого:

— Марку, сину, прокидайся! Сніданок готовий!

Хлопчик солодко потягнувся, зігнув спину, порухав пальцями, покрутив шию, аж у ній хруснуло. Та раптом почув:

— Привіт, мамо, а я вже встав, ліжечко застелив, умився, — Марко аж присів: як ліжечко? Як це вмився? Якщо Марко вже на кухні, то хто ж він? З переляку хлопець не одразу придивився до своїх рук… А подивитись було на що. Замість рук він побачив руді в смужку лапки, а на пальцях, замість звичних нігтиків — кігті. Марко схопився і побіг на кухню: мамо, рятуй!

— Мамо, мамо, це я твій син! — хотів було вигукнути Марко, та вийшло тільки дзвінке — Мяу— мяу, мяу-мяу!

— Мурку, що сталося? — засміялась до кота мама. — Ти їсти хочеш? Чи пити?

— Ні, ні, не хочу їсти! Мамо, цей хлопчик — несправжній Марко, це я — я Марко! — сказав би неслухняний хлопчик, якби зміг сказати щось, крім свого : м'яв!

Мама насипала в котячу миску котячих консервів, налила свіжої води, а сама відвернулася до хлопчика, що сидів за столом, щоб налити йому чаю. Вони про щось собі говорили. Мама хотіла помити посуд, та хлопчик сказав, що помиє сам. Тут на кухню вийшла ще й бабуся, а там і тато. Усі дивувались з чарівних Маркових змін: з найбільшого неслуха в цілому світі за одну ніч хлопчик став найчемнішою дитиною.

— Марку, — казала бабуся. — Мені треба було б до магазину сходити, допоможеш?

— Так, — відповідав той, йшов з бабусею і допомагав їй нести торбу додому.

— Сину, — питав тато. — Хочеш допомогти полагодити велосипед?

— Егеж, — у відповідь.

— Марчику, — кликала мама. — Ходи-но, допомагатимеш мені, я митиму посуд, а ти витиратимеш тарілки!

— Вже біжу, — гукав у відповідь самозванець.

А Мурчик тихенько зітхав у своєму котячому кутку. Весь день він пролежав, звернувшись калачиком. "Шкода, що коти не вміють плакати, — думав хлопчик. — Може хоч тоді усі б зрозуміли, що я несправжній кіт, а хлопчик, їхній син. Хоча навіщо їм такий син. От, цей прибирає, допомагає, ні з ким не свариться, не бешкетує. Ні, вони ні за що в світі не захочуть назад справжнього Марка. Видно, доведеться мені котом і померти".

Ніхто не знав, які сумні думки думає рудий у смужку кіт Мурко. От би здивувалась мама, от би здивувався тато, а вже що бабуся здивувалася б, то й не сказати, як!

— Ну що, — присів біля нього Марко-несправжній. — Не солодко тобі?

— М'яв, — покрутив скрушно головою Марко-кіт.

— І мені не дуже, — погодився хлопчик, як дві краплі води схожий на справжнього Марка. — Цілий день ходи, говори, допомагай усім, замість того, щоб лежати собі тихенько, чекати обіду.

— М'яв, — відповів кіт, і знову скрушно похитав головою, що означало: "Краще б я вже ходив, говорив і допомагав, ніж довіку бути котом!".

— То як, міняємося назад, чи ти ще подумаєш? — запитав, нарешті хлопчик.

— М'яв? — аж підвівся на усі чотири лапки Марко, що означало: "То ти — Мурко?"

— Авжеж, я, — погодився той.

Хлопчик не знав, що думати: кіт-чарівник? Перетворив неслуха в себе, а сам став хлопчиком? Цього ж не може бути! Так не буває. Потім знову подивився на свої смугасті лапки і з надією м'явкнув до Мурчика-Марчика.

— Ну, гаразд, але ж гляди, бо мені знову доведеться стати Марчиком!

Сонечко знову лоскотнуло по носі, з кухні долинуло мамине:

— Марчику! Пора вставати! Сніданок на столі!

Він солодко потягнувся, примружився, усміхнувся, та раптом згадав дивний сон, подивився на руки, — фуф. Руки, як руки! Жодної смужечки. Хотів ще повалятись у ліжечку, та раптом двері прочинились, в них зазирнула руда морда Мурчика: "М'яв?", — спитав він.

— Встаю, встаю, — гукнув Марко, схопився з ліжка, застелив його і побіг у ванну вмиватися.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як Марчик Мурчиком був, Смаль Юлія», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як Марчик Мурчиком був, Смаль Юлія"