Читати книгу - "Метелик, Ганс Андерсен"
- Жанр: 💙 Дитячі книги
- Автор: Ганс Андерсен
- 203
- 0
- 05.05.23
Казка "Метелик" є однією з найвідоміших творів відомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена, який надихав своїми творами дітей по всьому світу. У цій казці ми знайомимось з маленьким метеликом, який прагне літати вище, ніж будь-коли, але має невдачу через свою непокладність.
Андерсен, як завжди, створив не просто казку, а глибокий символічний твір. Казка "Метелик" є метафорою життя, в якому ми можемо зазнавати невдачі та важкості, але завжди можемо вдосконалюватися та прагнути до кращого. Метелик, який намагається літати вище, є символом нашого прагнення до саморозвитку та самовдосконалення.
Ця казка ідеально підходить для дітей та дорослих, які хочуть знайти натхнення та мотивацію для досягнення своїх мрій та цілей. Крім того, "Метелик" демонструє важливість покладання на власні сили та здатність долати перешкоди, що стаються на нашому шляху.
Зараз казка доступна у різних форматах та відтінках, від традиційної друкованої книги до аудіокниги та електронної книги, тому є доступною для читання та прослуховування в будь-який зручний для читача час.
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Надумав метелик одружитися. Звісно, з найгарнішою квіточкою.
Він розглянувся: квіти трималися на своїх стеблинках скромно, як справжні наречені. Але як вибрати з цього розмаїття найкращу?
Втомившись перейматися цим, метелик підлетів до польової ромашки. Французи називають її Маргаритою. Вважається, що вона придатна для ворожіння. Так і є. Закохані обривають її пелюстки: «Любить? Не любить?»
– Матінко Маргарито, польова ромашко! – звернувся до неї метелик. – Ви знана ворожка! Хто моя суджена?
Але ромашка стиснула пелюстки і нічого не сказала: адже вона сама була нареченою, тож не стерпіла «матінки». Метелик так і полетів ні з чим з твердим наміром самому шукати ідеальну квітку.
Цієї весни вдалися проліски і крокуси.
– Гарні, – похвалив метелик, – але їхній красі бракує зрілості!
Метелик, як і решта молодих хлопців, віддавав перевагу дещо старшим панночкам.
Роздивившись анемони, він визнав їх гіркуватими. Фіалки здалися йому занадто сентиментальними. Тюльпани були дуже розчепурені. Нарциси – простачки. У липового цвіту забагато родичів. Яблуневі квіти дуже легковажні – не для шлюбу. Зате горошок він уподобав: біло-рожевий, повнокровний і витончений одночасно, він, безперечно, стане прикрасою кухні. Метелик майже вже запропонував одружитися, коли помітив поряд із нареченою стручок з усохлою квіткою.
– Хто це? – поцікавився метелик.
– Моя сестра, – зізнався горошок.
– А отже, і ви в майбутньому, – мовив метелик, і тільки його й бачили.
Наступними на ярмарку наречених були квітки жимолості. Але їхні видовжені жовті обличчя лише налякали жениха.
Пори року змінювали одна одну, а метеликові пошуки так і не увінчалися успіхом. Осінь подарувала йому нові квіти в ошатних убраннях, але метелик зупинив свій вибір на кучерявій м'яті.
– Вона не може похвалитися квітами, але вона – самі пахощі.
Проте м'ята відхилила його сватання:
– Залишімося друзями. Адже ми немолоді. Хто ж одружується на схилі віку?!
Хтозна, якби метелик не перебирав нареченими, може, і не залишився б до старості літ бурлакою…
Дощі і заморозки не змусили себе чекати. Піднявся вогкий вітер. Погода не для прогулянок в літньому вбранні. Метелик залетів у натоплену кімнату і там наздоганяв літо. Але довго він не витримав!
– Я жадаю сонця, свободи. Я душу дияволові продам за найпоганішу квітку! – мовив метелик, розпрямив крила і вдарився об шибку.
Його відразу ж помітили, захоплено ахнули і на шпильці посадили в коробочку з іншими дивовижами.
– Відтепер я сиджу на стеблинці подібно до квітів! – міркував уголос метелик. – Чи про це я мріяв? Але є ілюзія одруженого статусу: теж міцно сидиш.
– Жалюгідна втіха! – схилили голівки кімнатні квіти.
«Кімнатним квітам довіряти не можна! – вирішив метелик. – Вони дуже багато що перейняли у людей».
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Метелик, Ганс Андерсен», після закриття браузера.