Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Пес, що не вмів гавкати, Джані Родарі 📚 - Українською

Читати книгу - "Пес, що не вмів гавкати, Джані Родарі"

104
0
19.05.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Пес, що не вмів гавкати" автора Джані Родарі. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Пес, що не вмів гавкати, Джані Родарі» була написана автором - Джані Родарі, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Пес, що не вмів гавкати, Джані Родарі" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив колись пес, який не вмів гавкати. Ні гавкати, ні нявкати, ні мукати, ні іржати – ніяк не вмів розмовляти! Це був звичайнісінький маленький песик. І ніхто не знав, звідки він узявся в цьому селі, де раніше ніхто ніколи не бачив жодного собаки. І вже, ясна річ, сам він навіть не підозрював, що не вміє гавкати.

Але одного разу хтось запитав його:

– А чому, цікаво, ти ніколи не гавкаєш?

– Гавкати?... А як це? Я ж не тутешній, я не вмію…

– От дивак! Хіба ти не знаєш, що всі собаки гавкають?

– Навіщо?

– Не навіщо, а чому. Тому що вони собаки! Гавкають на перехожих, на підозрілих кішок, на місяць. Гавкають, коли задоволені життям, коли нервують або зляться. Гавкають найчастіше вдень, але, трапляється, і вночі.

– Може й так, але я…

– А ти що, особливий? Чи може хочеш, щоб про тебе написали в газетах?

Пес не знав, що й відповісти. Він не вмів гавкати і не знав, як цього навчитися.

– А ти роби, як я, – із жалощів порадив якийсь півник. І він кілька разів прокричав своє дзвінке "Ку-ку-рі-ку!"

– Здається, це зовсім не просто, – зауважив пес.

– Та що ти! Дуже просто! Послухай ще і зверни увагу на мій дзьоб. Коротше, дивись і повторюй!

І півник іще раз проспівав "Ку-ку-рі-ку!"

Пес спробував повторити, але у нього вийшло лише якесь жалюгідне "кхе-кхе", і курки, злякавшись, кинулися навсібіч.

– Нічого, – заспокоїв пса півник, – для першого разу навіть дуже непогано. А тепер повтори. Ну!

Пес іще раз спробував кукурікнути, але у нього знову нічого не вийшло. І тоді він став потихеньку тренуватися кожного дня, іноді йшов до лісу – там зовсім ніхто не заважав і можна було кукурікати скільки завгодно.

Але якось одного ранку в лісі йому вдалося вигукнути "Ку-ку-рі-ку!" так добре, так дзвінко й гарно, що лисиця, почувши цей півнячий поклик, подумала: "Нарешті півник завітав до мене в гості! Треба швидше подякувати йому за візит..." І поспішила йому назустріч, не забувши при цьому захопити ножа, виделку і серветку, тому що для лисиці, як відомо, немає страви смачнішої, ніж гарний півник.

Можете собі уявити, як засмутилася вона, коли замість півника побачила пса, що сидів по-щенячому на своєму хвості й одне за одним вигукував гучні "Ку-ку-рі-ку!"

– Ах, – вигукнула лисиця – так же можна й в пастку потрапити!

– В пастку?

– Авжеж! Я подумала, що ти навмисне удав із себе півника, що заблукав у лісі, щоб зловити мене. Добре ще, що я тебе вчасно помітила. Але це нечесне полювання! Собаки зазвичай гавкають, попереджаючи, що наближаються мисливці.

– Запевняю тебе... Я зовсім не збирався полювати. Я прийшов сюди тільки потренуватися.

– Потренуватися? У чому?

– Я вчуся гавкати. І вже майже навчився. Послухай, як у мене добре виходить.

І він знову дзвінко проспівав "Ку-ку-рі-ку!".

Лисиця так реготала, що мало не луснула. Вона качалася по землі, хапаючись за живіт, і ніяк не могла зупинитися. Наш пес жахливо образився, що з нього сміються, – адже він так старався! Підібравши хвоста і мало не плачучи, поплентався він додому.

Але тут зустрілася йому зозуля. Побачила вона сумного собаку і пожаліла його:

– Що сталося з тобою?

– Нічого...

– Чому ж ти такий сумний?

– Ех... Так от і так... Все тому, що я не вмію гавкати. І ніхто не може навчити мене.

– Ну якщо справа тільки в цьому, я навчу тебе тільки так! Послухай добре, як я співаю, і повтори точнісінько так само: "Ку-ку, ку-ку, ку-ку!" Зрозумів?

– Начебто не так вже й важко…

– Та зовсім просто! Я із самого дитинства вмію кувати. Спробуй: "Ку-ку, ку-ку…"

– Ку... – спробував пес, – ку…

Він повторював це "ку-ку!" ще багато разів і цього дня, і наступного. І через тиждень став уже зовсім непогано кувати. Він був дуже задоволений собою і думав: "Нарешті, нарешті я починаю по-справжньому гавкати! Тепер вже ніхто не стане сміятися з мене".

Якраз у ці дні почався мисливський сезон. У лісі з'явилося багато мисливців, у тому числі і таких, що стріляють куди влучать і в кого влучать. Можуть вистрілити навіть у солов'я, якщо почують його.

І ось іде один такий мисливець по лісі й чує в кущах: "Ку-ку... ку-ку", він піднімає рушницю, цілиться і – бух! бах! – ну стріляти.

Кулі, на щастя, не зачепили пса. Пролетіли і просвистіли над самісіньким вухом. Але пес злякався і кинувся тікати. Він дуже здивувався: "Напевно, цей мисливець збожеволів, якщо стріляє навіть у собаку, який гавкає…"

А мисливець тим часом шукав свою здобич. Він був упевнений, що влучив у ціль.

"Напевно, птицю потяг отой собака, що вискочив раптом звідкілясь", – подумав він.

І, щоб відвести душу, вистрілив у мишеня, яке визирнуло зі своєї нірки, але не влучив і в нього.

Біг, біг пес... Як раптом зупинився. Який дивний голос він почув!

– Гав-гав! – казав хтось. – Гав-гав!

"Щось дуже рідне й знайоме, – подумав пес. – Хоча ніяк не можу зрозуміти, що це за тварина говорить.

Жираф! Може бути? Ні, напевно, крокодил. Це зла тварина – крокодил... треба бути обережнішим."

Ховаючись за кущами, пес рушив туди, звідки лунало це "Гав-гав!", від якого, хтозна чому, так сильно забилося його серце.

– Гав-гав!

– Оце маєш – собака!

Так, так! Причому це виявився собака того самого мисливця, який нещодавно стріляв, почувши кування.

– Привіт, собако!

– Привіт, собако!

– Що це за звуки ти робиш?

– Звуки? Хай буде тобі відомо, що це не просто звуки, а гавкіт.

– Гавкіт? Ти вмієш гавкати?

– Цілком природньо. Не стану ж я сурмити, як слон, або гарчати, як лев.

– Тоді навчи мене!

– А ти хіба не вмієш гавкати?

– Ні…

– Слухай уважно! Це робиться так: "Гав-гав!"

– Гав, гав! – одразу ж загавкав пес. І подумав про себе, радісний і щасливий: "Нарешті я знайшов гарного вчителя!"

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пес, що не вмів гавкати, Джані Родарі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пес, що не вмів гавкати, Джані Родарі"