Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Як з’явилися птахи, індіанська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Як з’явилися птахи, індіанська казка"

73
0
09.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Як з’явилися птахи" автора індіанська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Як з’явилися птахи, індіанська казка» була написана автором - індіанська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Як з’явилися птахи, індіанська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Коли світ був молодим, жив один крилатий велетень, на ймення Вовчий Вітер. Куди б не подався, всюди сіяв біду.

Літо повертало його до Країни Вічної Ночі, та восени, лишень хмари закривали сонце, виривався на волю. Навіть могутні дерева починали жалісливо поскрипувати, а молоді пагони тремтіли від коренів до кінчиків листя.

Іноді Вовчий Вітер налітав і серед літа: пригне до землі кукурудзу – й уже не піднятися їй. Морські хвилі тікали від страховиська на берег, немов хотіли заховатися в лісових хащах. Крилатий завивав, як зграя голодних вовків, – і все навкруги завмирало від жаху.

На морському узбережжі жило плем’я. Якось уранці, коли дорослі пішли рибалити, а діти залишились самі, з півночі налетів велетень. Він мчав над землею та моторошно завивав:

– Я Во-о-о-овчий Ві-і-і-те-е-е-ер! Хто вийде мені назу-у-устріч, той загине-е-е! За-ги-и-и-ине!

Від лютого подиху страховиська з могутніх хвиль зривалася піна.

– Татусю! Матусю! Рятуйте! – кликати дорослих налякані діти.

Довго боролися індіанці з розбурханим морем, але не змогли приборкати стихію. І коли хвилі їх забрали та віднесли до далеких земель, Вовчий Вітер кинувся до берега, щоб те саме заподіяти й нащадкам племені. Хоча злюці тільки вдалося потопити човни, він не полишав лихого задуму.

– Як же зробити так, щоб і малюків море забрало до чужих островів? – розмірковував велетень.

На щастя, кмітливці сховалися у глибокій печері за каменями. І скільки Вовчий Вітер не вив, важкі скелі не зрушив.

– Я поверну-у-уся! Поверну-у-уся! – полетів, погрожуючи, лиходій.

Діти, дочекавшись, коли все стихне, вийшли зі схованки та побрели до далекої теплої країни, про яку часто чули від батьків.

Багато днів і ночей мандрували, коли це опинилися на галявині, де трава сягала поясу, квіти були завбільшки в долоню, а струмки – світліші за вранішнє небо. Здогадалися, що опинилися у Країні Верб. Густі ліси захищали від Вовчого Вітру, й маленьким втікачам здавалося, що відтепер їм нічого не загрожує.

– Я ще навідаюся! – прохрипіло страховисько, коли зелені хащі, немов могутні воїни, відкидали його назад. – Іще пошкодуєте! – роздратовано гудів крилатий, помчавши геть.

Восени і справді повернувся з братом Північним Вітром. Біля рота цього велетня вирував морозний пар, від крижаного подиху вода перетворювати на камінь, а всюди, де пролітав, лишалася мертва холодна пустеля.

Удвох накинулися на непокірні хащі, проте кедри, сосни та ялинки лише глузували з їхніх потуг. А ось берези, осини та клени не змогли встояти проти страховиськ. Вітри зірвали з них зелене вбрання та розвіяли по землі.

– Тепер дістану-у-у малечу-у-у! – гудів Вовчий Вітер.

Старі ялини закрили вітами втікачів, і холодні вітри пролетіли повз них, повернувшись на північ. Тоді до Країни Верб навідався добрий чарівник, мудрий Глускеп. Він щороку приїздив на санях, запряжених собаками.

Діти розповіли магу, як злі вітри знищили листя.

– Ми нічого не просимо в тебе, – зітхали малюки, – тільки поверни деревам одяг.

Чарівник курив люльку та дивився в далечінь, міркуючи про те, що встиг зробити на землі і що ще має зробити. Довго сидів так добрий Глускеп, а коли дим від його люльки змішався з хмарами, промовив:

– Я не можу повернути деревам те листя, що зірвав Вовчий Вітер. Зате воно перетвориться на птахів! Віднині щоосені пернаті відлітатимуть до Країни Квітів і Літа, а навесні їх зустрічатимете. Ці птахи ніколи не забудуть, звідки вони родом. Немов листя, кружлятимуть у повітрі. Голоси вітрів та плескіт вод лунатимуть у їхніх піснях, і цим мелодіям радітимуть люди. Хай діти оберігають птахів. А дерева, з яких Вовчий Вітер зірвав смарагдове вбрання, щовесни вбиратимуться в зелені шати!

Підняв Глускеп чарівну палицю, змахнув чотири рази – й жовте, помаранчеве та червоне листя, що лежало на землі, злетіло у височінь різнобарвною і дзвінкоголосою пташиною зграєю…

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як з’явилися птахи, індіанська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як з’явилися птахи, індіанська казка"