Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Півник і курочка, албанська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Півник і курочка, албанська казка"

57
0
15.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Півник і курочка" автора албанська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Півник і курочка, албанська казка» була написана автором - албанська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Півник і курочка, албанська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жили-поживали півник і курочка. Одного дня птахи прогулювалися навколишніми полями й не помітили, як далеко відійшли від дому. Раптом у повітрі закружляли великі сніжинки. Холодно мандрівникам. Перебираючи лапками, вони мріяли якнайшвидше повернутися додому. Невдовзі стемніло, й бідолашні геть утратили надію на порятунок. Аж раптом бачать: на березі річки видніється млин. Наблизившись до будівлі, півник постукав у двері.

– Хто там? – почувся зсередини непривітний голос мірошника.

– Це півень і курочка, – відповів птах. – Ми дуже змерзли, пусти переночувати. А коли курочка знесе яйце, то залишимо тобі.

– Нічого мені не потрібно! Ідіть геть!

Мандрівники змушені були піти далі. Невдовзі побачили ще один млин, і сподівалися хоч тут заночувати. На жаль, птахів знову спіткала невдача. Довелося шукати іншого захистку. Коли бідолахи наблизилися до третього млина, півник знову постукав.

– Хто це так пізно прийшов? – здивувався мірошник, відчинивши двері.

– Це ми, півень із курочкою, – ледь чутно прохрипів птах. – Пусти переночувати. Ми заплатимо: коли курочка знесе яйце, то залишимо тобі.

Мірошник був чуйною людиною. Запросивши гостей до хати, посадив біля печі та нагодував зерном. Птахи відігрілися, поїли та вмостилися на ніч. Господар теж пішов відпочивати.

Півнику з курочкою не спалося. Шкода їм стало яйця, не захотіли віддавати мірошнику. І щойно почало світати, птахи відчинили двері й побігли додому.

Уранці хазяїн прокинувся: немає гостей. «Напевне, курочка пішла у хлів, аби знести яйце, а півник її охороняє», – вирішив чоловік і заходився поратися по господарству.

Час минає, сонце вже високо, а півник із курочкою не повертаються. Тоді мірошник обійшов будинок, зазирнув у хлів: немає гостей.

– Надурили мене! – обурився чоловік. – Ну, нічого. Зараз піду до них у село – хай віддають обіцяне яйце. – І вирушив до невдячних птахів.

Коли півник із курочкою побачили, що наближається мірошник, то хутко розбили всі яйця. Білки та жовтки вилили у глечик, шкаралупу кинули в піч, прикривши зверху ледь жевріючим вугіллям, а самі сховалися.

Мірошник, постукавши, ввійшов до будинку. Птахів не побачив, тому вирішив зачекати. Присівши біля печі, нахилився до вугілля, щоб роздмухати вогнище. І тут шкаралупа як затріщить, як заіскриться, що мірошник ураз укрився попелом.

– Ось і віддячили півник із курочкою! – розгнівався чоловік. – От і роби комусь добро! – І пішов додому, невдоволено бурмочучи.

Відтоді в тому краї ніхто не відчиняє двері невдячним півнику та курочці.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Півник і курочка, албанська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Півник і курочка, албанська казка"