Читати книгу - "МВА за 10 днів"
- Жанр: 💙 Бізнес-книги
- Автор: Стівен Сілбігер
- 2 141
- 0
- 25.04.22
У своїй книжці про 10-денний курс MBA, яка є міжнародним бестселером, автор фахово й з гумором розповідає про те, як, навчаючись самостійно, скласти та втілити маркетинговий план, розібратися у фінансовій документації, побудувати успішну комунікацію з колегами й керівництвом, розвивати корпоративну стратегію і вільно розмовляти на мові MBA. Тут знайдете інструменти успішного ведення бізнесу, яких навчають у найкращих бізнес-школах світу.
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
MBA за 10 днів. Стівен Сільбіґер
ВСТУП
Після здобуття ступеняМВАя мав змогу обдумати два найтяжчі та найповніші роки мого життя. Я переглядав свої конспекти лекцій і зрозумів, що основи освітиМВАдосить прості й цілком доступні для розуміння широкому загалу. Й тисячі читачів книги «МВАза 10 днів» зі мною згодні! Вони щоденно використовують свої знання зі сфериМВАу власних бізнес-ситуаціях. Книга «МВАза 10 днів» стає в пригоді не лише в США; її було перекладено багатьма мовами по всьому світу. Бізнес-освітою цікавиться величезна кількість людей — лікарі, юристи, бізнесмени й амбітніМВА. Ця книга дає відповіді на їхні запитання. «МВАза 10 днів» насправді подає корисну інформацію швидко й доступно. Студенти, які зараз проходять курсМВА, пишуть мені, що використовують цю книгу, готуючись до іспитів. Випускники, які отрималиМВАза 10 днів, кожного робочого дня послуговуються мовоюМВА. На підставі цієї книги розроблено низку міні-програм з МВАдля топ-менеджерів. Ця книга дуже помічна. Вона написана спеціально для нетерплячого студента. Книга «МВАза 10 днів» дає змогу читачам буквально вихопити основиМВАбез втрати дворічної зарплати і без необхідності віддавати кредит у 175 000 $, взятий на оплату навчання і студентського життя.
Потенційні МВАможуть скористатися цією книгою, аби впевнитися, що дворічна інвестиція того варта; ті ж, хто вже майже вступив до бізнес-школи, можуть підійти до конкуренції із вищою самооцінкою; а ті, хто не має часу або грошей, можуть отримати освітуМВАвартістю у щонайменше 20 000 $ із 99-відсотковою знижкою. На жаль, ця книга не може забезпечити вас друзями чи тривалими бізнес-контактами, яких можна набути під час навчання в елітній школі. Однак вона може навчити вас тому, завдяки чомуМВАдосягають успіху.
«МВАза 10 днів» викладає основи освітиМВА, яку можна отримати в десяти найкращих бізнес-школах США. Загадковість і стійкість «великої десятки» бізнес-шкіл базуються на тому, що їхня програма видається напрочуд унікальною і складною. Компанії викладають тисячі доларів, аби їхні топ-менеджери могли кілька днів попити з цих священних фонтанів знань. Я ж упродовж двох років життя не просто пив із фонтану, а й купався в ньому і прав там свій одяг.
Як видно з останніх рейтингів, поданих після вступу, перелік шкіл, гідних «великої десятки», — це тема для тривалої суперечки. «Велика десятка» насправді охоплює групу з п’ятнадцяти шкіл, визнаних на національному рівні; і в тому рейтингу вони хаотично міняються місцями. З-поміж інших їх вирізняють довгі реєстраційні форми, активні спільноти випускників, великі списки потенційних роботодавців і здатність їхніх випускників вимагати й отримувати невиправдано високі початкові оклади. Школи «великої десятки» приймають винятково слухачів із досвідом роботи не менше як два роки. Студенти з досвідом можуть доповнювати обговорення на заняттях і роботу в групах. Я багато чому навчився саме з практичного досвіду своїх одногрупників.
Школи «великої десятки» необов’язково мають найкращих викладачів, приміщення чи навчальну програму. Велику роль у їхньому статусі відіграє репутація. Є чимало рейтингових довідників, що дають «інсайдерське» розуміння того, звідки береться ця репутація. Рейтинги зараз друкує маса журналів і газет — адже вони, з-поміж іншого, забезпечують їм продажі. Як свідчить опитування журналуBloomberg Businessweek, проведене 2010 року, «найбільше випускники задоволені бізнес-школами (у порядку спадання) у Вірджинії, Чикаго, Масачусетському технологічному інституті, Берклі та Гарварді». А от рейтинг роботодавців подає їх у такому порядку: Чикаго, Пенсильванія, Гарвард, Північно-Західний Університет (Northwestern University) та Мічиган.
Моя мета — виділити саму суть із програм підготовкиМВАнайкращих бізнес-шкіл і зробити це чітко й стисло — так, як може лише випускникМВАі як не наважаться подати це вчені-теоретики. Щоби розкрити основні концепції, я використовую приклади, синопсиси й підводжу підсумки, де тільки можливо. Я відкидаю багатослівні й непотрібні наукові пояснення, крізь які мені самому часами доводилось продиратися. Ця книга містить винятково перлини мудрості, які я видобув із тридцяти двох папок своїх конспектів, практичних прикладів і синопсисів та які отримав від людей, що проходили курсМВАпізніше.
Я не зацікавлений просувати якусь конкретну бізнес-теорію із тих, що викладені в книзі. Тому не розтягуватиму одну ідею на двісті сторінок, як це часто трапляється у популярних бізнес-книгах. Я стисло розкриваю найважливіші поняття, тож ви можете вивчити їх і запам’ятати, не втрачаючи інтерес.
Поспілкувавшись із випускниками бізнес-шкіл Уортона, Гарварда, Північно-Західного університету та інших шкіл найвищого рівня, я з’ясував, що усі їхні програми подають майбутнім випускникамМВАоднакові страви. Відрізнаються лише приправи й оформлення ділового бенкету.
Основні знання МВАможна розділити на дев’ять дисциплін. Деякі школи надають цим предметам складні й вигадливі назви, та якщо по-простому, то це:
маркетинг
етика
бухгалтерський облік
організаційна поведінка
кількісний аналіз
фінанси
операційна діяльність
економіка
стратегія
Саме синтез знань із усіх цих дисциплін робить освітуМВАтакою цінною. Маючи ступіньМВА, менеджерка з продажу нового продукту спроможна бачити свої маркетингові завдання ширше — з урахуванням фінансових та виробничих вимог продукту. Зазвичай, у навчальних програмах по бізнесу бракує такого узгодженого, багатопрофільного підходу. Якщо ви вивчатимете в одній книзі усіМВА-дисципліни паралельно, то зможете синтезувати знанняМВАтак, як цього навчають у найкращих бізнес-школах.
Зустрічаючись, колеги поМВАу розмові зазвичай послуговуються вузькоспеціалізованими термінами. Такі загадкові скорочення, якNPV, SPCі CRM — це лишень хитрість, якою ми виправдовуємо свої височенні зарплати і швидке кар’єрне зростання. Але прошу вас, не лякайтесь. Опанувати жаргонМВАне складно! Що далі ви читатимете цю книгу, то більше мислитимете й розмовлятимете, якМВА.
Я ставлю собі за мету ознайомити вас із сильними інструментами й теоріями, яким зараз навчаютьМВАу провідних бізнес-школах. Це допоможе вам зрозуміти й розвинути в собі мисленняМВА. По завершенні десятиденного курсу сміливо вписуйте своє ім’я у диплом в кінці цієї книги. Він слугуватиме доказом вашої спеціальної освіти, і ви зможете сміливо демонструвати його своїм друзям.
ПОТОЧНИЙ РЕЙТИНГ ШКІЛ МВА
Нижче наведено рейтинги навчальних бізнес-програмМВА. Хоча місця у рейтингах щорічно змінюються, однак до переліку незмінно входять одні й ті самі школи. У дужках подані імена їхніх знаних засновників і головних меценатів. Міжнародні школи почали входити до цих переліків на початку ХХІ століття.
ДВОРІЧНІ ПРОГРАМИ ПІДГОТОВКИ МВА
Найкращі бізнес-школи за версією журналуU. S. News & World Report,2011
Рейтинг складено на підставі наукового оцінювання, відгуків роботодавців, стандартів прийому та даних про працевлаштування.
1. Стенфордський університет.
2. Гарвардський університет.
3. Масачусетський технологічний інститут, абоMIT(Слоун).
3. Університет Пенсильванії (Уортон).
5. Північно-Західний університет (Келлог).
5. Чиказький університет (Бут).
7. Дартмутський коледж (Так).
7. Каліфорнійський університет в Берклі (Хаас).
9. Колумбійський університет.
10. Нью-Йоркський університет (Стерн).
10. Єльський університет.
12. Дюкський університет (Фукуа).
13. Вірджинський університет (Дарден).
14. Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі, або UCLA (Андерсон).
14. Мічиганський університет (Росс).
(Кілька позицій мають однакові рейтинги.)
Найкращі бізнес-школи за версією журналу Bloomberg Businessweek, 2010
Рейтинг складено на підставі результатів опитувань роботодавців і студентів.
Найкращі школи США
1. Чиказький університет.
2. Гарвардський університет.
3. Університет Пенсильванії.
4. Північно-Західний університет.
5. Стенфордський університет.
6. Дюкський університет.
7. Мічиганський університет.
8. Каліфорнійський університет в Берклі.
9. Колумбійський університет.
10. MIT.
11. Вірджинський університет.
12. Південний методистський університет, абоSMU(Кокс).
13. Корнелльський університет.
14. Дартмутський коледж (Так)
15. Університет Карнегі-Меллон (Теппер).
Найкращі школи за межами США
1. INSEAD(Франція).
2. Університет Квінз (Канада).
3. Школа бізнесуIE(Іспанія).
4. ESADE(Іспанія).
5. Лондонська школа бізнесу.
6. Університет Західного Онтаріо (Айві).
7. Міжнародний інститут розвитку менеджменту, —абоIMD(Швейцарія).
8. Торонтський університет (Ротман).
9. Йоркський університет (Шуліх).
10. Кембриджська бізнес-школа (Джадж).
Найкращі бізнес-школи за версією журналу Forbes, 2011
Рейтинг складено
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «МВА за 10 днів», після закриття браузера.