Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Мудрість, абхазька казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Мудрість, абхазька казка"

62
0
25.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Мудрість" автора абхазька казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Мудрість, абхазька казка» була написана автором - абхазька казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Мудрість, абхазька казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив колись один молодий воїн – хоробрий і розумний. Хлопця усі поважали та шанували. От настав мирний час, і вирішив юнак одружитися.

Якось покликав він своїх молодших братів і сказав:

– Оженюся лише на дівчині, що з моєї сталевої шаблі зшиє ногавиці.

Здивувалися хлопці, проте помандрували–таки шукати незвичайну майстриню, що змогла б виконати бажання брата. Та до кого б не зверталися, у відповідь чули насмішки.

Нарешті мандрівники дісталися до одного бідного селянського будиночку. Їх зустріла дівчина дивовижної краси, запросила до хати та посадила до столу. За обідом один із братів попросив вина. На це дівчина мовила:

– Ідіть у двір і прив'яжіть коня до виноградної лози, а я тим часом принесу.

Гість вийшов на вулицю, почав шукати виноградник – але марно. Тоді хлопець повернувся та сказав про це молодій господині.

– Якщо в нас немає виноградної лози, звідки ж може взятися вино? – відказала на те панна.

Після обіду гості стали розпитувати про її рідних, хто вони такі й чому так довго не приходять додому.

– Батько мій край дороги сіє сварку, – відповідала красуня, – а мати пішла обмінювати сльози.

Брати, здивовані словами дівчини, попросили пояснити їхній зміст.

– Тато зі своїм приятелем лихословлять на нашого сусіда, якому батьків товариш не забариться про все напліткувати, отож завтра почнеться сварка. Мати ж пішла до родичів оплакувати небіжчика.

Слухаючи мудрі відповіді дівчини, брати вирішили, що вона, вірогідно, зможе допомогти, й розповіли, чому подорожують білим світом.

– Може, й зумію виконати бажання вашого брата, – мовила красуня. – Тільки перекажіть парубкові, нехай надішле мені шовкову тасьму, виготовлену з піску, та голку, зроблену з дрібних камінчиків, – тоді зшию подарунок.

Ті поспішили додому й передали братові дивну відповідь панни. Молодий воїн зрадів мудрості незнайомки та вирішив на ній оженитися, а через своїх братів надіслав майбутній дружині весільні подарунки – золото й перли.

Прийнявши коштовності, дівчина мовила:

– Перекажіть нареченому, що дрібні та великі зірки виявилися розрідженими. Нехай два гірські орли не загублять один одного, а два брати не почують образ…

Вислухавши ці слова та зрозумівши їхнє значення, молодий воїн сказав рідним, що вони привласнили дещо з подарунків.

Укотре переконавшись у надзвичайному розумі своєї нареченої, парубок одружився з нею.

Ось так мудрість допомогла бідній дівчині викувати своє щастя.

* Ногавиці – суконні штани.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мудрість, абхазька казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мудрість, абхазька казка"