Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Битий небиту несе, болгарська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Битий небиту несе, болгарська казка"

17
0
21.08.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Битий небиту несе" автора болгарська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Битий небиту несе, болгарська казка» була написана автором - болгарська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Битий небиту несе, болгарська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Якось вийшов голодний вовк із лісу. Такий голодний – ледве ноги тягне. А лисиця ще здалеку запримітила його й посміхнулася. Побачила вона, що вовк голодний та слабкий, і зразу надумала помститися йому за велику силу та сміливість, а найбільше за зуби. Підійшла лисиця близенько до нього і почала підстрибувати, радісно усміхатися та качатися по землі.

– Що з тобою, кумо? Чого це ти така рада? – сердито запитав вовк.

Як же мені не радіти, кумцю? – відказує лисиця.– І весела я, і сита. Нарешті втішилося моє серце.

– Як же це сталося, що нарешті втішилося твоє серце? – чудується вовк.

– Ой, кумцю, кумцю, якби ти бачив те весілля в селі – стільки їства, стільки питва всякого – очі розбігаються! Покликали туди й мене – з’їла я швиденько кілька засмажених курочок і бігом до тебе, скажу, думаю, кумові, хай і він завітає на таке багате весілля, покуштує смаженого ягняти чи теляти.

– Кумо! – аж скрикнув зголоднілий вовк.– Зараз же заведи мене на весілля, бо я такий голодний, що й тебе з’їсти можу.

– То й ходімо, кумцю, ходімо! – заквапилася лисиця.– На таке багате весілля заведу тебе – вік пам’ятатимеш!

Ішли вони, йшли, аж ось, нарешті, й село. А хати були тоді малі, низькі, соломою криті. Вилізли вовк з лисицею на ту хату, де гуляли весілля, подивилася лисиця в комин та й каже:

– А-а, вогонь, а не горілка!

– Кумо, невже й тобі дають пити? – питається вовк.

– Дають, кумцю, аякже,– відповіла та і встромила голову в комин.– А-а-а, ну й смачне курча, ще й олією полите. Що-що, а курчат смажити тут уміють,– примовляє.

Вовк облизався і каже:

– Кумо лиско, дай же й мені трохи! Страх як їсти хочеться.

– Зараз, кумцю, заразі Ходи, ставай на моє місце і стромляй голову в комин.

Устромив вовк голову в комин, а лисичка його ще й підштовхнула. Упав вовк прямо на стіл. Закричали гості, дехто кинувся тікати, а сміливіші побрали палиці та вила й прогнали вовка. Так побили його, що бідолаха ледве добіг до лісу.

А поки гості ганялися за вовком, лисиця через комин залізла в хату. А там була сама наречена. Лисиця тихенько поїла, що було на столі. Потім запримітила в глечику кисле молоко і встромила туди голову. Наречена побачила таке та кочергою по спині її:

– Геть, злодійко, ач допалася!

Лисиця зойкнула та тікати! Вся голова біла, в молоці. Прибігла вона до лісу, лягла та й думає: «Як там вовчик? Чи не прибили?» І в ту ж мить побачила вовка. Той ледве йшов. А лисиця почала стогнати й примовляти:

– Ой, мамочко, мало не вбили мене люди! Ой, мамочко, так по голові били, аж мозок тече!

Вовк прислухався – лисиця голосить. Підійшов до неї та й каже, плачучи:

– Ой, кумо, побили мене!

– Ой, вовчику, ой, кумцю, побили й мене, кості мені поламали, мозок випустили. Бачиш – уся голова біла. Не знаю, як до хати дійти, щоб хоч коло дітей померти та щоб не рознесли орли й ворони кісточок моїх.

Шкода стало вовкові лисиці: так плаче та приказує. То він і каже:

– Допоможу тобі, кумо, додому добутись. Я теж побитий, але ж мозок у мене не тече. А ти вся заляпана.

Нагнувся вовк, вилізла лисиця йому на спину та й посміхається. Пройшли трохи, вовк ледве ноги волочить, а лисиці смішно, що побитий вовк несе її, от вона й каже:

– Битий небиту несе, битий небиту несе!

– Що ти там кажеш, кумо? – перепитує вовк.

– Та так, нічого! Промовляю до своєї побитої голівоньки, щоб зажила швидше.

Іде вовк далі, а лисиця знову своєї:

– Битий небиту несе, битий небиту несе!

– Потерпи, лисичко, потерпи, кумо! – умовляє її вовк.– Скоро будемо вдома, потерпи ще трохи.

А лисиця аж давиться сміхом і все примовляє тихенько:

– Битий небиту несе, битий небиту несе!

Прислухався вовк і зрозумів, про що казала лисиця. Розсердився, скинув її зі спини:

•– Ось я тобі покажу, хто битий, а хто небитий!

Та за нею!

Тікає лисиця щодуху, ось-ось дожене її вовк, дарма що побитий. Нарешті вскочила в нору, але вовк таки вхопив її за ногу. А лисиця скривилася від болю та й каже:

– Держи, вовче, корінь, держи, вовче, корінь!

Випустив дурний вовк лисиччину ногу і вчепився зубами в корінь. А лисиця як запищить:

– Ой, мамочко, без ноги лишуся! Ой, мамочко, з’їсть мою ногу!

А вовк чує це та ще дужче гризе. Гриз, гриз, доки зуби виламав.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Битий небиту несе, болгарська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Битий небиту несе, болгарська казка"