Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Ліве око царя, болгарська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Ліве око царя, болгарська казка"

36
0
25.08.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Ліве око царя" автора болгарська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Ліве око царя, болгарська казка» була написана автором - болгарська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Ліве око царя, болгарська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Біля палацу одного царя був великий ринок. З цілого царства приходив сюди люд продавати худобу. Якось один старий привів вола. Такий той віл був гарний, що навколо нього зразу ж з’юрмилися покупці.

– Гарний у тебе віл, діду. Скільки просиш за нього? – запитав хтось.

– Ліве око царя, синку,– відповів старий.

Усі здивувалися. Як сміє цей дід таке казати! Почує цар – відітне йому голову. Згодом хтось іще поцікавився, скільки коштує віл. Старий знову відповів: ліве око царя. Слова ці поширилися по всьому ринку. Почув про того старого й сам цар. Зразу ж наказав привести його в палац. Коли старого привели, цар запитав:

– Діду, навіщо тобі моє ліве око? Чому ти просиш його за такого гарного вола?

– Даруй мені, володарю,– сказав старий,– я і сам не знаю. Є в мене донька. Чого вона тільки зажадає, я ні в чому не можу їй відмовити. Оце вона й напутила мене просити за вола цареве око.

Цар відпустив старого й наказав привести до нього дівчину. Того ж дня її привели до нього.

– Навіщо ти сказала своєму батькові просити за вола моє ліве око?

– Хотіла тебе бачити,– відповіла та.– А то б ти мене не покликав.

– А навіщо я тобі здався?

– Аби сказати тобі, що про тебе думає народ.

– Послухаю!..

– Тільки за умови, що ти не розгніваєшся на мене,– сказала дівчина. Цар погодився.

– Народ каже: ліве око цареві не потрібне.

– А чого ж це так, дівчино?

– Бо коли до тебе приходять люди судитися чи в яких інших справах, ти ставиш заможних по праву руч, а бідарів – по ліву і завжди вигороджуєш багатих. Тож народ і каже, що ліве око в тебе не бачить.

Цар обурився й наказав кинути дівчину до в’язниці. Та наступного дня передумав, захотів перевірити, чи справді ця дівчина така розумна. Наказав знову привести її.

– Коли ти, дівчино, так багато знаєш, то скажи мені: яке завбільшки моє багатство? – запитав цар.

– Я відповім тобі, як пообіцяєш, що кілька днів коритимешся мені.

– Але як ти відповіси неправильно, я одрубаю тобі голову.

– Все твоє багатство варте однієї курки,– сказала дівчина.

– Негайно закатуйте її! Вона глумиться з мене! – розкричався цар.

– Накажеш катувати мене через тиждень, а зараз я наказую, царю великий,– мовила дівчина й звеліла посадовити царя у в’язницю й не давати йому ніякої їжі.

За тиждень вона прийшла до нього у в’язницю й піднесла до віконця смажену курку. Цар хотів був схопити ту курку, та дівчина не дала.

– Скільки ти даси за неї? – спитала вона.

– Все золото, яке в мене є.

– Мало,– відповіла дівчина.

– Все моє багатство!

– А хіба я тобі не казала, що все твоє багатство варте однієї курки?

І дівчина випустила царя. Той побачив, яка вона розумна, і залишив її при палаці, щоб допомагала йому порадою.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ліве око царя, болгарська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ліве око царя, болгарська казка"