Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав, білоруська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав, білоруська казка"

21
0
08.09.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав" автора білоруська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав, білоруська казка» була написана автором - білоруська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав, білоруська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив-був цар-чарівник. Кинув він поклик по всьому царству: «Хто сховається від мене, тому півцарства віддаю».

Знайшовся такий охочий – Синя свита навиворіт пошита. Приходить він до царя-чарівника.

– Я,– каже,– беруся сховатись так, що ти мене не знайдеш.

– Гаразд,– каже цар.– Коли сховаєшся – півцарства тобі, а ні – голова з плечей. Розпишись.

Розписався Синя свита і взявся ховатись. Перед царем стояв славним козаком, по двору біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем.

Як бігти, то бігти – забіг у тридев’яте царство. А в тім царстві був дуже великий луг. Прибіг він на той луг і обернувся на три квітки.

Наступного дня цар встав, заглянув до своєї чарівної книжки й каже:

– Переді мною стояв славним козаком, подвір’ям біг чорним соболем, під ворота, ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем. Забіг на великий луг у тридев’яте царство і обернувся на три квітки різних кольорів.

Покликав цар слуг, наказав їм піти в те царство і принести з великого лугу три квітки різних кольорів.

Пішли слуги. Довго йшли І чи не довго, але дісталися до великого лугу, зірвали ті квітки, загорнули в хусточку і принесли цареві.

Цар розгорнув хусточку й сміється:

– А що, Синя свито, чи сховався ти од мене?

Синя свита обернувся на людину й каже:

Цар дозволив.

Синя свита навиворіт пошита перед царем стояв славним козаком, по двору біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем. Як бігти, то бігти – забіг за тридев’ять земель, у тридесяте царство. А в тім царстві є таке болото, що зверху мох, а знизу озеро. Зайшов він у мох, обернувся на рибу-окуня, зарився на самісіньке дно озера й причаївся там.

Вранці цар устав, заглянув до своєї чарівної книжки й каже:

- Переді мною стояв славним козаком, подвір’ям біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем. Забіг за тридев’ять земель, у тридесяте царство, обернувся на рибу-окуня і сховався у моховому болоті!

Наказав цар своїм слугам бігти у тридесяте царство, очистити мохове болото і зловити там окуня.

Слуги так і зробили: очистили болото, закинули неводи й зловили окуня. Загорнули його в хусточку, принесли цареві.

– Ну що, Синя свито навиворіт пошита, чи сховався ти од мене вдруге? – сміється цар.

Синя свита обернувся на людину й каже:

- Дозволь, царю, сховатися ще раз.

Цар дозволив.

Синя свита перед царем стояв славним козаком, подвір’ям біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем. Як бігти, то бігти – забіг у тридесяте царство, де росте такий дуб, що коріння в землі, а верховіття в небі. Виліз він на дуба, обернувся на голку, зашився під кору і сидить там. Прилетіла на дуб пташка Нагай, почула нюхом, що під корою сидить людина, та й питає:

– Хто тут?

– Я,– каже Синя свита.

– А чого ти сюди заліз?

– Та от, узявся я від царя-чарівника сховатись, а ніяк не вдається.

– Хочеш, я тебе сховаю.

– Сховай, добра пташко. Вік тобі дякуватиму.

Пташка Нагай обернула його на пір’їнку, взяла під крило, до царського палацу занесла й поклала сонному цареві за пазуху.

Вранці цар устав, умився, заглянув до чарівної книжки й каже:

– Переді мною стояв славним козаком, подвір’ям біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем, забіг у тридесяте царство. Є там дуб, що коріння в землі, а верховіття в небі. Забрався він під його кору і сидить там, обернувшись на голку.

Слуги так і зробили, а Синьої свити не знайшли. Приходять і кажуть цареві:

– Нема Синьої свити.

– Як нема? – розсердився цар.– Не може того бути!

– Нема і все,– кажуть слуги.

Вийшов цар на ганок, почав гукати:

– Синя свито навиворіт пошита, покажися!

– Збери,– відказує Синя свита,– своїх генералів, тоді покажуся.

Цар чує голос Синьої свити, але не знає, звідки лине той голос. Крутився він, крутився, всюди заглядав, а Синя свита мов водою розлився.

Ну, робити нічого, зібрав цар своїх генералів. Вийшов на ганок і знов гукає:

– Синя свито, покажися!

– Ні, – чує голос Синьої свити,– спершу при генералах відпиши мені половину царства, тоді покажуся. Бо ти одуриш – я тебе знаю!

Хоч як не хотілось цареві, а довелось віддати половину царства. Тільки поставив він при генералах на указі свою царську печатку, як із-за пазухи його вилетіла легка пір’їнка і стала славним козаком.

– Ось і я! – каже Синя свита.

Схопив він той указ – та собі в кишеню.

Перестав тоді цар-чарівник у хованки гратись.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав, білоруська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Синя свита навиворіт пошита або як цар у схованки грав, білоруська казка"