Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Як бідний чоловік гусей ділив, білоруська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Як бідний чоловік гусей ділив, білоруська казка"

18
0
09.09.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Як бідний чоловік гусей ділив" автора білоруська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Як бідний чоловік гусей ділив, білоруська казка» була написана автором - білоруська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Як бідний чоловік гусей ділив, білоруська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив собі один бідний чоловік. Зиму сяк-так перебивався. А настала весна – хоч зуби на полицю клади. Одна гуска залишилася, та й та худа.

– Занесу,– каже чоловік жінці,– я цю гуску панові. Може, він дасть за неї трохи жита. А там лобода виросте – як-небудь переб’ємося до нового хліба.

– Добре,– відповідає жінка,– неси. Нам з гуски мало користі: без хліба і м’ясо не їда.

Зарізав бідний чоловік гуску, обскуб і приніс до пана.

– Що хочеш за неї? – питається пан.

– Дорого з пана не візьму, відповідає чоловік.– Даси корців зо два жита...

Пан подумав: гуска хоч і худа, але недорога.

– Ну добре, каже, куплю твою гуску. Але поділи ти її на мою сім’ю.

– А яка в пана сім’я? – питається чоловік.

Я, пані моя, два синки і дві дочки.

Чоловік подумав і каже:

– Пан – голова сім’ї, панові й виділимо голову. Пані – перша після пана особа - їй нехай шийка буде. Синки підростуть трохи та й підуть топтати батьківські доріжки – їм нехай будуть ніжки. А дочкам – по крилу, щоб хутчій заміж з дому вилітали.

– А решту кому? – питається пан.

– А решту мені за те, що поділив,– відповів чоловік.

– Ну й хитрий же ти, чоловіче! – дивується пан.– Вдало поділив. Нічого не скажеш.

Віддав пан чоловікові гуску і ще мішок жита на додачу.

Іде чоловік додому, посвистує.

Довідався про це його сусід, багатий чоловік. Схопив він під пахви цілих п’ять відгодованих гусей і – до пана.

– Ось, каже задихавшись,– приніс тобі, пане, п’ять гусей. Дай мені за них п’ять мішків жита.

Пан каже:

– Добре, дам тобі п’ять мішків жита. Але поділи ти цих гусей на шість душ моєї сім’ї.

Ділив, ділив багатий чоловік гусей – нічого не виходить.

А тут якраз недалеко бідний чоловік проходив. Пан покликав його.

– Поділи ти цих гусей,– каже,– на шість душ моєї сім’ї. Бо твій сусід зовсім нетямущий – не може поділити п’ять гусей на шість душ.

Подумав бідний чоловік і питається в пана:

– Чи вірить пан у святу трійцю?

– Аякже! – відповідає пан.– Хіба ж я не католик?

– Ну, то будемо ділити. Пан, пані й гуска – свята трійця. Два панських синки й гуска – ще одна свята трійця. Дві панських дочки й гуска – третя свята трійця. А я і дві гуски – також свята трійця.

– Ну, бачиш,– каже пан до багатого чоловіка, – як треба ділити?

Віддав пан бідному чоловікові дві гуски, а багатого вигнав.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як бідний чоловік гусей ділив, білоруська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як бідний чоловік гусей ділив, білоруська казка"