Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » За зраду розплачуються, боснійська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "За зраду розплачуються, боснійська казка"

92
0
20.09.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "За зраду розплачуються" автора боснійська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «За зраду розплачуються, боснійська казка» була написана автором - боснійська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "За зраду розплачуються, боснійська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Борсук і лисиця домовилися разом ходити на полювання та допомагати одне одному в біді. Лисиця запитала в борсука:

– Скільки ти знаєш хитрощів, борсуче?

Борсук відповів:

– Я знаю троє хитрощів. А ти скільки, лисице?

– А я – сімдесят сім,– гордо сказала лисиця.

Отак домовившись, пішли вони вдвох шукати поживи. Ішли і натрапили на шматок м’яса, прив’язаний до пастки,– зрозуміла річ, для принади. Подивилися вони на нього з одного, з другого боку. І смачно ж так пахне, і в пастку потрапити не хочеться. Та голод зробив своє: почали вони обережно підступатися до ласого шматка. То лисиця скубне, то борсук. Але як не остерігалися, лисиця таки попалась у залізні зуби.

– Борсученьку, братику,– стала благати вона,– рятуй мене!

Борсук задумався на хвилинку та й каже:

– Знаєш, лисичко, як зроби. Коли прийде ловець, ти ні лапою не поворуши, ні хвостом не махни, ні оком не кліпни. Ловець подумає, що ти мертва, покладе рушницю на землю й розімкне пастку, а ти тоді й утікай щодуху.

Лисиця так і зробила. Вранці ловець пішов оглядати розставлені пастки. Ще здалеку лисиця помітила його і вдала, ніби мертва. Ловець підійшов до неї, поторсав – не ворушиться. Тоді безпечно поклав він рушницю на землю, розімкнув пастку, кинув лисицю назад себе й заходився знову прив’язувати м’ясо для принади. А лисиця тим часом як не схопиться і в ноги – ловець тільки руками об поли вдарився. Жаль було йому, що таку здобич випустив.

Знову зустрілися лисиця з борсуком. Лисиця й каже йому сміючись:

– Ой, як же ловко ми одурили його!

– Таж так! – відповів борсук.

Пішли вони далі, шли і знову натрапили на шматок м’яса, прив’язаний до пастки. Тепер ще більше остерігалися, але все-таки й цього разу попалась лисиця в пастку.

– Лишенько мені,– забідкалася вона.– Доведеться з білим світом попрощатися, зі своєю шубою розлучитися.

Але борсук подумав хвилинку та й каже:

– Не побивайся, лисичко. Ти знаєш сімдесят сім хитрощів, і я ще двоє знаю. Щось придумаємо.

– Борсученьку, братику,– стала благати лисиця,– кажи скоріше, як мені врятуватися.

– Знаєш що, лисичко,– каже їй борсук,– як прийде ловець, ти лащся йому коло ніг, підстрибуй та скавучи весело – він і подумає, що ти приручена, то й не вбиватиме тебе. А коли він розімкне пастку, ти тоді й утікай.

Уранці ловець пішов оглядати пастки і ще здалеку побачив, що в одну з них спіймалась лисиця. Підходить ближче, а та лисиця хвостом крутить, очима водить за ним та радісно скавучить. Підійшов ловець до неї, а вона треться йому коло ніг. «Приручена»,– подумав чоловік, погладив лисицю по хребті, розімкнув обережно пастку й випустив хитрунку. А лисиця й далі лащиться коло нього і все ніби радіє, доки ловець почав знову наставляти пастку. Тоді вона як дремене – той тільки й бачив її.

Знову зустрілися лисиця з борсуком та й пішли разом на полювання. Ішли і натрапили, як і перше, на м’ясо, прив’язане до пастки. Почали обережно поратися коло нього, аж тепер уже борсук не встерігся – попавсь, бідолашний, у залізні зуби.

– Що мені робити, лисичко? – питає борсук.

– А що собі знаєш, те й роби,– відповіла лисиця.

– Як же так? – здивувався борсук.– Адже ми поклялися допомагати одне одному в біді.

– Ну то й що? Не я ж попалася. Треба було пильнуватись, а то ловив гав – от тепер і викручуйся.

– Таж ти сімдесят сім хитрощів знаєш...– почав борсук.

– Якщо знаю, то для себе,– перебила його лисиця.– Ну, прощай, бо мені ніколи тут розбалакувати, треба йти.

– Гаразд, іди,– каже їй борсук.–Тільки наостанок хочу тебе про одне попросити: підійди ближче до мене, обнімемося на прощання.

Послухала його лисиця, підійшла ближче, а він хап її за шию й не пускає.

– Та що ти, борсуче? – злякалася лисиця.– Пусти мене.

– Е, ні, лисичко,– відповідає борсук.– Тепер уже вдвох будемо чекати ловця.

Уранці прийшов ловець і бачить: борсук тримає лисицю. Він і каже:

– Тримай, борсуче-соколе, тримай її міцно! Даю тобі слово ловецьке: випущу тебе на волю.

Сказав те ловець, убив лисицю, а борсука випустив.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «За зраду розплачуються, боснійська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "За зраду розплачуються, боснійська казка"