Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Лисиця, вовк і заєць, литовська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Лисиця, вовк і заєць, литовська казка"

29
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Лисиця, вовк і заєць" автора литовська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Лисиця, вовк і заєць, литовська казка» була написана автором - литовська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Лисиця, вовк і заєць, литовська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив собі селянин біля самого лісу. От надумав якось він спіймати вовка й викопав у лісі глибоку яму. Посередині її вбив стовпа – так, щоб він трохи стирчав над ямою. Прикрив усе гіллям, соломою ще й снігом притрусив, щоб вовк не помітив ями, коли бігтиме На самому вершечку стовпа на ніч прив’язував живу качку, щоб вона, крякаючи, вовка приманювала.

Почув вовк, як качка кряче, наставив вухо – слухає. Послухав, послухав і подався у той бік, де качка кряче. Підбіг до неї, обнюхав чи немає поблизу людини, й сміливо кинувся на качку. І незчувся, як опинився в ямі, – аж іскри з очей йому посипалися. Перелякався бідолаха, трохи спини не зламав, але що вдієш? Хапається за край ями, а вилізти ніяк не може. Зажурився вовк, сів у кутку, свого кінця чекає.

Як тільки розвиднілося, почали собаки-гончаки у лісі за зайцем ганятись. А той невдаха утікав проти вітру, та ще й сніг у вічі б’є – не побачив ями і беркицьнув прямо вовкові на голову.

Вовк з переляку як завиє! А заєць теж настрахався – і ну пищать.

Отак і сидять удвох у ямі – той в одному кутку, а той – у другому.

Почула й лисиця качиний голос – і собі чимдуж подалася на нього. Прибігла, дивиться – на стовпі качка, довкола стовпа глибока яма, а там вовк із зайцем сидять. Усміхнулася лисиця глузливо та й каже:

– Добрий день, кумоньки! Хто це вас туди зіпхнув?

– Бачиш, сусідко,– відповідає вовк,– почув я вночі, як качка кряче, та й поспішив качатини скуштувати, а тут пастку поставлено, – я стрибнув і провалився

– А за мною собаки гналися,– пожалівся зайчик,– я щодуху біг, та ще й проти вітру, а тут сніг прямо в очі б’є – от і впав у яму.

А лисиця плигає через яму та все глузує з вовка і зайця:

– А чого ж це я не впаду в яму, а ви обидва впали? Того не впаду, що я свята! Я свята! Я свята! А святі в яму не падають!

Отак плигаючи, вона все норовила ту качку вхопити, що до стовпа була прив’язана.

І не помітила лисиця, як зачепилася ногою за стовп та й гепнулася в яму.

Тепер їх стало троє в ямі.

– А що, кумонько, – привітав вовк лисицю,– і святі потрапляють у яму?

– Та клята нога зачепилася за стовп і потягла мене в яму,– виправдовується лисиця.

Сидять утрьох, дивляться одне на одного. Лисиця й питає вовка:

– Куме, про що ти увесь час думаєш?

– Сто думок мене обіймає,– відповів вовк.

– А ти, кумонько, про що думаєш? – питає зайчик.

– Ай справді, кумонько, про що ти думаєш? Таж ми всі загинемо тут,– каже вовк.

– Та є одна думка,– відповіла лисиця.– Чого це ми сиди мо такі засмучені?! Нумо, заспіваймо!

І завели: вовк виє – ауууу, ауууу, лисиця гавкає – ау, ау, а зайчик пищить – кві, кві. Цілий оркестр. Годину покричали, повили та й замовкли. Почула лисиця, що до ями хтось підходить, та й каже:

– До нас хтось іде. Прикиньмося неживими1

Так І зробили: вовк простягся, наче він давно вмер, зайчик

перевернувся на бік і не дише, лисиця вилізла вовкові на спину, скорчилася – геть нежива.

Підійшов чоловік, заглянув у яму, а там усі мертві лежать.

Думає чоловік: «Як же воно сталося? Недавно вили, а це всі неживі лежать? Може, то вони перед смертю так вили?»

Вліз чоловік у яму і першу лисицю обмацав. Чує – вона ще тепла, то він і каже сам собі:

– Ну, лисичко, ти ще тепла: добре, що здохла. Твоя шкура згодиться на кожух, а м’ясо собакам буде,– і викинув її з ями.

Лисиця хутенько схопилася на ноги, відскочила подалі та й каже чоловікові.

– Вітра спіймаєш собі на кожух, а не мою шкуру! – І гайнула до лісу.

Чоловік аж рота роззявив від подиву.

– Ах ти ж негіднице! Коли б знав, що ти жива, був би тобі кінець. Щастя твоє, що ти така хитра! – розсердився він.

Потім приніс кілка, вбив вовка і зайця та й повіз додому шкури здирати.

А лисиця через свої хитрощі лишилася жива.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лисиця, вовк і заєць, литовська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лисиця, вовк і заєць, литовська казка"