Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Зароблений карбованець, грузинська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Зароблений карбованець, грузинська казка"

102
0
12.10.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Зароблений карбованець" автора грузинська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Зароблений карбованець, грузинська казка» була написана автором - грузинська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Зароблений карбованець, грузинська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Був собі один чоловік та й мав ледаря-сина, що не заробив за свій вік ані п’ятака. Батько, поки мав здоров’я, то годував, а як занедужав, то тяжко зажурився. Гукає до себе дружину та й каже:

– Віддам я все моє добро комусь чужому, бо мій син нездара та ледащо й карбованця заробити не годен.

Занепокоїлася жінка:

– Як то ні, та що ти кажеш?

– А хай же,– відмовляє їй чоловік,– коли так, іде та й принесе мені заробленого карбованця. Отоді й залишу йому моє добро.

– Добре,– каже та. – Я скажу синові.

А тоді пішла до свого одинака та й на такий розум наставляє :

– На тобі, синку, карбованця та й біжи десь до вечора погуляй. А як звечоріє, принеси карбованця батькові, скажи, заробив.

Син так і вчинив. Віявся десь цілий день, а ввечері й несе батькові карбованця:

– Ось,– каже,– заробив.

Понюхав батько того карбованця, покрутив у руках та й укинув у вогонь:

– Це не ти його заробив!

Засміявся син та й пішов до матері, а та ще дужче занепокоїлася.

Другого дня знову тицьнула синові карбованця та й научає:

– Біжи десь погуляй, а ввечері добрячий гак пробіжи та й скажеш батькові:

«Ось, бачите, як упрів, поки карбованця заробив».

Парубок так і вчинив. Прибігає до батька весь мокрий та й хвалиться:

– Бачите, тату, як упрів, аж лоб мокрий. Наледве заробив карбованця!

Понюхав батько карбованця знову, покрутив, повертів та кидь у вогонь:

– Брешеш, сину, не заробляв ти його!

А тому й байдуже, засміявся та й побіг до матері.

Збагнула та, що недобра її рада, та й каже:

– Бачиш, сину, що не обдуримо ми твого батька. Іди куди-небудь та попрацюй один тиждень. Як уже там не буде, хай собі й по п’ятаку, а все-таки наскладаєш карбованця.

Послухався син матері, пішов. Цілий тиждень не розгинався, наледве наскладав карбованця. Приніс батькові, а той понюхав гроші, глипнув на них і з цього боку, і з того та й знову кинув у піч:

– Ні, сину, це не ти заробив!

Скочив парубок до печі й почав вигрібати ті копійки із жару, а далі й каже:

– Що ти, батьку, наробив? Я просвітлої години не мав, поки цього карбованця заробив, а ти взяв та й у піч укинув!

– Оце ж тепер,– каже батько, – я повірю, що ти сам заробив. Отож бачиш, як його заробляти. Працюватимеш – то й матимеш, а ні – з голоду помреш.

Навчив батько сина та й почав риштувати воза туди, звідкіля не вертаються.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зароблений карбованець, грузинська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зароблений карбованець, грузинська казка"