Книги Українською Мовою » 💙 Любовне фентезі » Гвендолін, Олеся Лис 📚 - Українською

Читати книгу - "Гвендолін, Олеся Лис"

132
0
23.10.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Гвендолін" автора Олеся Лис. Жанр книги: 💙 Любовне фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Гвендолін, Олеся Лис» була написана автором - Олеся Лис, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Любовне фентезі".
Поділитися книгою "Гвендолін, Олеся Лис" в соціальних мережах: 

🌸 "Гвендолін" - витончена історія про кохання, мистецтво і відкриття себе.

📖 Про книгу: У захоплюючій книзі "Гвендолін" авторки Олесі Лис розкривається дивовижний світ мистецтва, де кожна сторінка наповнена емоціями і відчуттями. Головна героїня, Гвендолін, талановита художниця, рушає у подорож своєю душею та розумінням краси. Її пензель відтворює не лише картини, але й власні переживання, допомагаючи їй розкрити власну історію кохання, зустрічі з таємницею життя та відкриття внутрішньої сутності.

🖋 Про автора: Олеся Лис - це талановита письменниця, яка майстерно вплітає в свої твори почуття, філософію і життєві відкриття. Її слова ллється як музика, відіграючи найніжніші струни читачеві.

🌐 Про readukrainianbooks.com:

readukrainianbooks.com - це віртуальна казка, де кожен може знайти свою історію. Тут об'єднані найкращі та найзахоплюючіші твори світової літератури, які можна читати онлайн абсолютно безкоштовно. Наша мета - зробити слово доступним та надихаючим для кожного.

📚 Чому важливо читати українською? Читання українською мовою - це не лише збереження власної культурної спадщини, але й можливість зануритися у світ відчуттів і емоцій, які тільки українська мова може передати. Це сприяє розвитку мови, умінню виражати власні думки і сприймати чужі ідеї.

"Гвендолін" - це книга, яка відкриє вам двері у світ мистецтва, допоможе відчути кожну мазок пензля та закохатися у своє життя знову. Долучайтеся до нашої читацької спільноти та діліться цією неймовірною подорожжю з нами! 🎨📖❤️


Читати ще книги автора Олесі Лис:

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 74
Перейти на сторінку:
Розділ 1

− Гвен! Гвендолін! Та прокинься ж ти, нарешті! − хтось наполегливо трусить мене за плече, різко вириваючи зі сну.

Розплющую очі та швидко сідаю на своїй лежанці.

− Ульріху? − у темряві обличчя чоловіка здається білою розмитою плямою. − Що ти тут робиш?

Руки тягнуться до каганця з маслом, щоб запалити гніт. У моїй келії настільки темно, що хоч очі виколи.

− Стій, Гвен, − перехоплює мою долоню Ульріх. − На нас напали! Тримай!

На мої коліна падає якийсь згорток. Під пальцями я відчуваю жорстку колючу тканину чернечого вбрання.

− Що? Навіщо це? − здивовано піднімаю брови.

− Ти чуєш, що я тобі сказав? − починає сердитись Ульріх. – На маністер напали! Вікінги напали на маністер! Як гадаєш, що вони зроблять з невинною дівчиною, коли знайдуть?

Серце на мить стискається від тривоги. Більше слів мені не потрібно. Я швидко схоплююся з ліжка, квапливо стягую тонку сорочку, ні краплі не соромлячись, що тут знаходиться чоловік, та одягаю чернечу рясу. В темряві все одно нічого не видно, та й він делікатно відвертається. Потім, схаменувшись, стягую знову і рву сорочку на широкі смуги.

− Допоможи мені! − штовхаю Ульріха в спину. − Треба груди щільно перетягти.

Збережи нас, пресвітлий Лудде! Як же так? Чому?

Пов'язка надійно перетягує все, що може в мені видати дівчину, добре, що в свої вісімнадцять я так і не встигла розквітнути. Мама говорила, що у нас в родині всі пізно дозрівають, тепер же мені ця особливість тільки в нагоді.

− Ульріх, ніж є? – питаю, просовуючи в виріз хламиди голову.

− Ти що замислила, − змією шипить мій співрозмовник. − Гріх на душу взяти?!

− Який гріх? − перетягую талію шнурком і здивовано піднімаю на нього погляд. − Ти здурів? Я волосся! Ти бачив такого кудлатого ченця коли-небудь? − піднімаю свою звисаючу до колін косу.

− У мене немає, але може в речах Деглана є щось підходяще, − чухає потилицю чоловік, оглядаючи повітку, в якій я спала.

Не гаючи часу, беремося нишпорити в мізерних пожитках старого, який жив тут і помер ще до мого народження. Власне я сама обрала, де мені ночувати, та й настоятелю спокійніше, якщо дівчина буде спати в окремій будівлі, а не поруч з усіма ченцями в загальному будинку, спокушаючи їх своєю присутністю.

Деглан був таким як я, він був особливим, проклятим даром смерті. Я дуже сподівалася дізнатися щось про природу нашого магічного таланту в його записах. Батько-настоятель говорив, що хитрий старий, ретельно вів щоденник, в якому детально записував свої спостереження. Саме з цієї причини я опинилася так далеко від рідної домівки, за стінами маністера в цю нещасливу ніч − хотіла знайти мемуари Деглана. Але не встигла. Ми приїхали тільки вчора ввечері, а вночі прийшли прокляті варвари.

Поки Ульріх нишпорить на столі та у скрині, я уважно оглядаю ліжко та дерев'яний ящик біля нього.

– Знайшов, − скрикує послушник якраз в той момент, коли моя рука провалюється в щілину між дошками підлоги прямо під ящиком.

− Я, здається, також щось знайшла, − тихо бурмочу, зриваючи деревинку, яка хитається і обмацую під нею шкіряну палітурку. Він чи не він? Дивитися ніколи і я, більше нічого не знайшовши в схованці, витягаю невелику книгу, яку зараз же ховаю за пазуху. А потім повертаюся до Ульріха, який вже прямує до мене.

− Ріж! − всовую йому в руку косу.

− Гвен ... Я.. − запинається він.

Роздратовано скрегочу зубами. Коли на рахунку кожна секунда, зволікати не буде навіть така ніжне домашнє дівчисько, як я.

Вириваю у нього з рук гострий кинджал, ще раз кидаю пильний погляд на його зачіску, відзначаючи довжину волосся, і безжально відрізаю свої пасма. Ніколи жаліти. Життя та честь важливіші.

Біля будиночка вже чуються важкі кроки, і ховатися все одно не має сенсу. Я швидко штовхаю завмерлого як статуя Ульріха на коліна, сама прилаштовуюся біля нього і падаю чолом до земляної підлоги. Відрізана коса летить під ліжко.

− Молися, бовдуре! − тихо кажу, а з моїми словами двері починають трястися від ударів.

Вистачає двох атак, щоб кволі прогнилі дошки впали під натиском кулаків величезного воїна.

− О! Ще двоє! – радісно голосить він. Його білі зуби небезпечно поблискують у світлі місяця, який визирає з-за хмар. − Гуннаре! − знову волає здоровезний воїн, але вже комусь за своєю спиною. − Тут ще двоє рабів.

Останні слова змушують буквально здригнутися від страху. Саме в цей момент я розумію, що все це насправді. Не сон, не кошмар. Через кілька хвилин я перетворюся на безправну рабиню, мене продадуть, можливо поб’ють, якщо буду чинити опір, і відвезуть далеко-далеко від рідної домівки. Мені більше не побачити ні маму з татом, ні молодшого брата, ні рідних стін улюбленого Кінлоха. Ніколи більше я не пробіжуся босоніж по м'якій шовковистій траві смарагдових пагорбів дорогого серцю Ері, не помилуюся на захід сонця над морем у Рейроці, не поїду вчитися в Академію, як мріяла з дитинства. На очі набігіють сльози, і я до болю стискаю зуби, намагаючись стримати їх. Я ж тепер чоловік, хлопець, не дівчина, а вони не плачуть. Треба знайти вихід, втекти, сховатися. І якщо я не придумаю, як це зробити зараз, то потім, коли ми вийдемо у відкрите море, шансу не буде ніякого.

Загарбник переступає поріг і хапає Ульріха за комір, змушуючи піднятися того з колін.

− А хто це у нас тут сховався? − спльовує через щілину в зубах варвар, уважно роздивляючись немічного послушника, який безвільно, наче ганчірка, висить у нього в руках.

− Ми не ховалися, − тихо відповідаю, теж піднімаючись з колін. − Ми молилися Лудду, щоб послав нам порятунок.

Вікінг випускає Ульріха, і той ледь не падає на підлогу. А потім швидко відсувається подалі від воїна.

− Хто це пищить тут? Миша? − рже ця тварина, роблячи крок до мене. Я мимоволі відступаю назад, поки не впираюся спиною в дерев'яну стіну. Рука загарбника вже тягнеться до моєї голови з наміром скинути насунутий по самі брови капюшон, але в цей момент в будиночок заходить ще один варвар, судячи з усього той самий Гуннар.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гвендолін, Олеся Лис», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гвендолін, Олеся Лис"