Читати книгу - "Казки, Олександр Гребьонкін"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
(Стародавня європейська легенда)
Одного разу німецьке місто Гамельн, що біля річки Везер, зазнало страшного нашестя щурів. Злісні сірі тварюки нападали на свійських тварин, кішок і собак, і навіть на немовлят у колисках. Вжиті заходи не допомагали. Гризуни нахабніли з кожним днем. Магістрат був змушений оголосити про нагороду будь-кому, хто звільнить місто від щурів.
І ось одного червневого дня 1284 року з'явився худорлявий чоловік середніх років у різнокольоровому вбранні. Симпатичне обличчя його було увінчане трохи гачкуватим носом, але це псувало його зовнішності, навпаки, робило її приємною. Великі сірі очі дивилися довірливо.
Хто він був і звідки – невідомо. Оголосив він себе Щуроловом і обіцяв позбавити місто гризунів за велику винагороду.
- Ти її отримаєш, тільки - но виконай свою справу, - вагомо сказав літній товстий бургомістр.
- А що дасте? - Запитав Щуролов і в його сірих очах заблискали вогники.
- Ми дамо стільки золота, скільки ти зможеш забрати! - Була відповідь.
Повіривши на слово, Щуролов витяг чарівну флейту і почав грати трохи дивну музику. Спочатку це був набір звуків, який поступово вилився в красиву мелодію. Гра його була захоплюючою, музика поступово прискорювала темп. Так граючи, він дійшов до площі, і під чарівні звуки з будинків почали виповзати миші та пацюки, збираючись довкола музиканта.
Коли площа заповнилася сірими пискливими тілами, Щуролов повільно пішов геть з міста, у бік річки Везер. Дорогою до нього приєднувалося все більше гризунів, і незабаром величезна щуряча армія йшла за флейтистом. Забавна мелодія, що кликала за собою, поступово затихла вдалині. Очевидці розповідали, що майстерний музикант на човні виплив у швидкі темні води Везера. Полчища зачарованих безпорадних щурів і мишей пішли за ним у річку і втопилися.
Містяни раділи порятунку від страшного лиха і тріумфували. Щуролов повернувся веселий, усміхався, тримаючи в руці флейту. Але на ніхто уваги не звертав. Більше того, магістрат встиг пошкодувати про дану їм обіцянку. Декан місцевої церкви запідозрив музиканта у зв’язках з нечистим. Коли строкатий флейтист звернувся по нагороду, йому відмовили.
- Забирайся геть, шахраю, - сказав бургомістр. - Ти нічого особливого не зробив, щоб заслужити нагороду.
- А як же обіцянка? Адже я виконав свою роботу! Тепер місто врятовано від хвороб...
– Мені ще раз повторювати? – гнівно колихнув черевом бургомістр. – Ступай під три чорти, доки цілий!
Засмутився Щуролов і його добрі сірі очі наче вкрилися туманом.
Засмученим він залишив місто, і довго його худа постать виднілася з міської брами на курній дорозі, поки не зникла в лісі.
«У день Іоанна та Павла, тобто у 26-й день місяця червня» музикант раптово з'явився у місті у костюмі мисливця. На голові у нього був червоний капелюх, прикрашений пером.
Щуролов заглянув у пивний льох, а потім, витираючи вуса, пішов вулицею. Діставши з сумки свою чудову флейту, він заграв повільну плавну мелодію, звуки якої злітали до верхівки місцевого собору, а потім повільно опускалися на кам'яну бруківку.
Заскрипіли двері і відчинилися вікна. Люди були зачаровані дивною музикою. Але цього разу до музиканта стікалися всі міські діти. Вони мовчазною юрбою оточили музиканта.
Флейтист заграв веселішу мелодію і підійшов ближче до дітей, що загородили дорогу. Вони мовчки розступилися.
Щуролов, пританцьовуючи, пішов вулицею. За ним, як заворожені, тупотіли хлопчики та дівчатка, і ніхто із зачарованих дорослих не міг їх зупинити. Так і йшли за музикантом діти, як раніше щури. Залишивши межі міста, вони назавжди зникли в дубовому лісі.
2016 рік.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Казки, Олександр Гребьонкін», після закриття браузера.