Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Вилов бандюг по-науковому, Наталія Михайлівна Лапікура 📚 - Українською

Читати книгу - "Вилов бандюг по-науковому, Наталія Михайлівна Лапікура"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вилов бандюг по-науковому" автора Наталія Михайлівна Лапікура. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 14
Перейти на сторінку:
Львів?

— А до того, що там у центрі міста на вулиці Краківській є стара забігайлівка, по-місцевому — кнайпа. Так от, у цій кнайпі я чув колись геніальну фразу: «Подайте мухи окремо, а котлети — окремо».

— Сирота, ти мені спочатку поясни, чому я тебе так терпляче слухаю, а я вже потім прийму рішення щодо міри покарання.

— Мухи, товаришу генерал, це наші підозрювані. А десь, напевне, є котлети, а саме: якийсь дорослий блатний, котрий їх знайшов, відібрав і настропалив. Вони йому здають крадені кожушки, а він їм залишає гаманці. Соціалістичний розподіл праці. Ось чому, до речі, вкрадені дублянки досі ніде в Києві не виринули. їх, напевне, зараз десь у Сиктивкарі носять.

— Приймаю, як версію, але вертайся до своєї зони. Бо нам поки що головне — малолітніх нейтралізувати. А тоді ми вже й старших товаришів за першопричинне місце візьмемо.

— А я про те ж саме, товаришу генерал. Головне — щоб мухи сіли на липучку.

— Стоп! Далі не треба. Я за…надцять хвилин скличу оперативну нараду, доповіси по формі. Тільки без котлет із мухами. Бо не всі ж такі терплячі, як я. Ага, і ще! Це ти все сам придумав, чи десь прочитав?

— Скажу правду — прочитав. В одній польській книжці. їхні менти кілька років тому ніяк не могли впіймати одного виродка, котрий у Катовіце — ну, це приблизно таке місто, як Київ, навіть річка є, — вбивав жінок із сексуальних міркувань. Так вони спершу теж з усієї Польщі підкріплення звезли, охорону мало не коло кожного ліхтаря поставили — по нулям. Вбивав далі. От тоді вони й створили зони видимої оперативної тиші, нашпигували їх засідками і пустили переодягнених міліціянток прогулюватися. Врешті-решт — пов'язали.

— І багато він жінок убив, перш ніж його знешкодили?

— Двадцять одну, товаришу генерал. А вісім скалічив.

— Матка Боска Ченстоховська! — несподівано по-польськи, і то без акценту, зойкнув Генерал, чиє прізвище закінчувалося на класичне російське «-ов».

Польську книжку «Кримінальна справа "Ганна"» мені позичив Борис-психіатр. Він дуже вчасно купив її у книгарні «Дружба» на Хрещатику. А я дуже вчасно заловив його біля каси і нахабно видер з рук — почитати. Наші стосунки дозволяли таке амікошонство. Це був саме той випадок, коли моє нахабство виявилося моїм другим щастям. Інакше б я не запропонував Генералу нічого путнього, крім рапорту про звільнення.

Загалом, якщо чесно, отому польському збоченцю всі зони видимої оперативної тиші виявилися «по цимбалам». У злочинців такого сорту від природи звіряче чуття. Вони нашого брата мента не те що у цивільному — голим у лазні розшифровують. Поляки відловили Здіслава Мархвіцького — так його звали — зовсім іншим прийомом, набагато складнішим і витонченішим. Проте, я вчасно пригадав загадку про яму і не став переобтяжувати інтелект Генерала зайвою інформацією.

Шеф Управи виявився настільки великодушним, що навіть не взяв на себе авторство ідеї «Зони». І поляків теж не згадував. Сказав коротко:

— Тут он капітан Сирота цікавий варіант пропонує. Я вже узгоджував із главком. Кажуть, заслуговує на підтримку. А головне — у світлі останнього слухання нашого союзного міністерства на секретаріаті ЦК.

Глибоке співчуття моїх колег до моєї долі змінилося на таку ж неприховану заздрість із їхнього боку. Але наказ начальства — закон для підлеглого. Особливо, якщо цей наказ спирається на такий могутній підмурок, як постанова секретаріату ЦК КПРС. Тут не те що підеш — побіжиш виконувати.

Один лише хитрющий Старий, що не втратив за тридцять повоєнних років свого партизанського нюху, зайшов до мене і запитав:

— А ти впевнений, що нам піде на користь те, що придалося полякам? Бо я їх знаю, їхня Армія Крайова в сорок четвертому провела наш загін німцям у тил, а потім: як ми вас ще раз. пся крев червона, тут побачимо, то у вас в очах почорніє. Польща — то для поляків.

— Все може бути, товаришу підполковник. Але у нас вибору немає. Правда ваша, ми — не Польща. Може, ці розбійнички двадцять одну жінку і зґвалтують, але вже без нас у органах. Це як мінімум.

Генерал носився з планом нашої операції, як мала дитина з новою цяцькою. Хоча — треба віддати йому належне — про справжню мету знала мінімальна кількість людей. Зате про якусь дуже «засекречену» широкомасштабну облаву в Московському районі силами всієї Київської міліції через кілька днів говорили навіть у трамваях і чергах. А нам, власне, саме це і було потрібно.

Наш Старий придумав ще одну суто партизанську хитрість. Вихователі оболонських і подільських ПТУ напівофіційно попередили своїх учнів, аби вони з такого-то по таке-то число не швендяли вечорами по Московському району, щоби не втрапити під міліцейську перевірку. Ну, і майте на увазі, хлопці, що від Червоної площі аж до Лук'янівки теж буде неспокійно. Та і у нас на Оболоні теж можуть бути не передбачувані сюрпризи.

І от настав вечір, котрий був гідним увійти в історію світової криміналістики. Цілий батальйон переодягнених і обмундированих солдатів правопорядку був готовий до бою. Кожен знав своє місце. Головну роль у цьому спектаклі з ризиком для життя мали зіграти кільканадцять спеціально підготовлених молодих жінок зі спецгрупи по боротьбі з кишеньковими злодіями. Бо крім того, що вони були прекрасно підготовлені і натреновані, так ще й мали інтуїтивне чуття на злочинців. Що то жіноча психіка! Кожну з них зодягли в дублянку. Де їх узяли в такій кількості — ми так ніколи й не дізналися. Заступник Генерала по матеріально-технічному забезпеченню на численні наші «де дістали?» відповідав стереотипно: «А то не вашого розуму справа». Ходили, щоправда, чутки, що кожушки спеціально для цієї операції позичили в Монголії, де вони — національний одяг. Але це були лише чутки.

Схему операції ми спростили до примітиву. В точці А і в точці Бе чатують у засідках добре озброєні групи оперативників. Між точкою А і точкою Бе прогулюється «живець у дублянці». З точки Це, розташованої так, аби було видно точки А і Бе та весь маршрут руху «живця», резервною групою ведеться постійне контрольне спостереження.

1 ... 10 11 12 ... 14
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вилов бандюг по-науковому, Наталія Михайлівна Лапікура», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вилов бандюг по-науковому, Наталія Михайлівна Лапікура"