Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Дивна така любов, Ганна Багряна 📚 - Українською

Читати книгу - "Дивна така любов, Ганна Багряна"

2 125
0
11.08.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дивна така любов" автора Ганна Багряна. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 30
Перейти на сторінку:
східцями підіймалася, за бильця високі тримаючись, упріла сильно, а вітер колючий, крізь шубку стежку собі торуючи, холоду всередину мене наганяв і наганяв…

Піднялася на гору дику, снігом укриту. Униз дивлюся і люди мені такими маленькими здаються, наче то не люди зовсім, а жучки кольорові засніжені. Хіба Наталку знайдеш серед них?.. Озираюся довкола. Дерева сплять — ковдрою зимовою срамоту свою забули прикрити. І хрести або й цілі надгробки камінні де-не-де визирають з-під землі, з-під снігу. Цвинтар — близько від мене. Людський. Справжній. Морозець шкіру мою — під шубою і светрами теплими — обпікає так, що боляче поворухнутися. Дивлюся на ті хрести і надгробки, про свої могилки камінні думаю — скільки їх вже багато у селі… І чомусь донизу мені зовсім спускатися не хочеться. Отак би й стояла на горі, за метушнею міською святковою спостерігаючи, за рухом жучків кольорових, серед яких десь — і Наталка моя солтанівська гуляє, хлопця за руку тримаючи — приворожувати такого, як цей, уже не треба, бо такі самі до дівчат приворожуються — без відьомської помочі, без цукерок шоколадних, зі склом потрощеним усередині…

До смерку недалеко залишилося, а я собі між могилами старими занедбаними блукаю, про життя і смерть тепер розмірковуючи. Діда рідного Гришка і Дєда Бєлого згадуючи. Завжди інакшим усе стає, коли хтось — байдуже: добрий або лихий — із життя твого навіки зникає…

І лише коли дрижаки — своїми лаписьками хижими — мене хапати починають, що спасіння від них нема ніякого, я східцями залізними назад іду — обережно, аби ненароком не послизнутися і не полетіти з тієї гори цвинтарної.

Смертей завжди вистачає, — висновок такий дорогою роблю…

На узвозі людей — чим ближче до смерку — меншає. Вже і торговці красою рукотворною прилавки свої примерзлі згортають, про теплі оселі мріючи. І місто вогні електричні — перші вечірні — запалює. А мені лячно знову стає. Бо ж Наталки так і не знайшла іще. А додому вертатися — не знаю, як. І запитати у когось — не наважуюся, бо соромно мені казати комусь незнайомому, що загубилася, що дороги додому знайти не годна…

Униз іду Андріївським узвозом і самій не віриться, що я — у Києві нині. У самій столиці. У серці столичному. Це ж мені щастя випало, — саму себе подумки втішаю, — не кожному таке за життя випадає!..

А щоки від морозу так оніміли, що обличчя власного не відчуваю. Наче маску хто одягнув на мене. Гіпсову.

Їсти мені хочеться. Тепла хочеться…

У якусь підворітню заходжу і на лавку холодну вмощуюся, долонями, що у рукавичках вовняних, обличчя гіпсове затуляю і, — не соромлячись собак тутешніх, бо людей нема — реву голосно, наче рідний хтось — знову — помер…

Чую раптом: рука чиясь мене за спину торкає гаряче і голос незнайомий

«Хто ти?» — тихенько запитує.

Плакати перестаю, але долонь своїх від обличчя відірвати не наважуюся.

«Скажи мені, хто ти, дівчинко?» — той самий голос до мене звертається. Лагідний голос. Чоловічий.

І тоді розумію, що замерзлим щокам моїм боляче буде поворушитися, аби — «Відьма солтанівська» — вимовити. Аби відповісти незнайомцю.

Тоді руки мої — він сам — руками своїми — опускає.

Зазирає в мої очі заплакані.

Чоловік зимовий.

Невисокий і нестарий іще — бо з очима молодими, живими. У пальті довгому кольору болотяного, у капелюсі широкополому, під яким пасма волосся нестриженого із вітром танцюють.

«Загубилася?», — в очах моїх щось вичитує.

Ствердний знак головою — у відповідь йому — мовляв, так, загубилася.

«Змерзла?..»

А хіба не видно по щоках моїх червоних?..

«Бачу, що змерзла. Ходімо зі мною. А потім розкажеш, хто ти…»

І за руку мене веде до будинку найближчого, зі східцями — нагору. Тими східцями йдемо, кожен про своє міркуючи.

Чоловік зимовий двері ключем відчиняє і мене до господи своєї дивної запрошує. У кімнаті широкій полотна недописані розставлені, на стінах порозвішувані картини вже готові. Фарбою малярською таємниче мені пахне, аж у голові паморочиться — наче від смоли асфальтової…

У глибині кімнати — ліжко, застелене охайно, столик невеличкий із вазами красивими, але — порожніми, без квітів.

Чоловік зимовий руки мені від рукавичок звільняє і хукає у долоні дитячі. А тоді й шубку маленьку стягує з тіла задубілого.

«Сідай, — каже. — Зараз чаю тобі зроблю, зігрію тебе».

За дверима потаємними, що ліворуч у кімнаті, зникає.

Сиджу на ліжку, у ковдру вовняну закутана, навсібіч роззираючись. Усе, що на картинах — фрукти, квіти, людей, звірів і візерунки фантастичні, незбагненні для серця мого, — очима розгубленими всотую.

Полиця з книжками стоїть у кімнаті, на полиці — фігурки усякі керамічні, ляльки і флакони, запилюжені часом. Глечики з пензлями присохлими, магнітофон маленький і касет багато усяких — з обкладинками яскравими і без обкладинок зовсім. Кожна річ тут, здається, дихає, життям своїм окремішнім живучи.

Повертається чоловік зимовий — без капелюха і пальта, у светрі сірому плетеному, із довгим шаликом червоним, довкола шиї кілька разів обкрученим. У руках горнятко тримає розмальоване. Парує звідти.

«Ось твій чай. Трав’яний», — каже.

Переді мною — на столику маленькому — ставить горня гаряче, а тоді полумисок із печивом та цукерками виносить, а інший полумисок — із яблуками жовтими.

«Пригощайся, зігрітися мусиш добре і сил набратися».

Обережно горня до рук своїх беру і до вуст підношу, дмухаючи у нього.

«Може, меду принести?», — зимовий чоловік запитує.

Мовчу. І він знову за дверима потаємними зникає — тепер вже по мед для мене іде.

«А може, музику увімкнути?.. Яку тобі?..» «Місячну сонату Бетховена», — подумки його прошу.

Але він — уже — думок моїх не слухає. Ніби квапиться кудись. Колядки різдвяні ставить. І каже мені, аби відпочила добре, аби виспалася і зігрілася сном своїм дитячим…

А коли день новий настане, тоді вже розповім про себе: хто така і як тут опинилася.

Бо тепер йому, чоловіку зимовому, — додому їхати

1 ... 10 11 12 ... 30
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дивна така любов, Ганна Багряна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дивна така любов, Ганна Багряна"