Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Оповістки з Меекханського прикордоння. Схід-Захід 📚 - Українською

Читати книгу - "Оповістки з Меекханського прикордоння. Схід-Захід"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Оповістки з Меекханського прикордоння. Схід-Захід" автора Роберт М. Вегнер. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 109 110 111 ... 157
Перейти на сторінку:
шматком м’яса на шиї та вважати, що це добрий спосіб зловити акулу, — нарешті прокоментував Альтсін. — Якщо хтось захоче мене розпитати…

— А ти посилайся на таємницю. Скажи, що не можеш про це розмовляти. Або ж кажи, що на ці теми ти можеш говорити лише з графом.

Вона поправила йому пояс, стріпнула невидиму пилинку з плеча та, відступивши на крок, зміряла його критичним поглядом.

— Зійде. Насправді я розраховую на те, що ніхто не стане тебе ні про що розпитувати. Це стара шляхта й чимало нуворишів, які бажають за таку зійти. Жоден із них не принизиться до розмов із невідомим моряком, нехай би той командував цілим флотом галер. Стій десь під стіною, не кидайся в очі, сходь зі шляху інших. І цього разу, — стиснула вона вуста, — візьми із собою капшука.

Якщо не вдасться інакше, ми підкинемо його графу з відповідною запискою. Ні, нічого не говори. Я вже й так надто ризикую. Не наказуй мені підставлятися більше, якщо ти сам не можеш вимислити кращого плану для того, аби наблизитися до сек-Ґреса. Чи в тебе такий план є?

Не було. Тож залишалося вдихнути глибше й стрибнути межи акул.

* * *

Головна садиба графа знаходилася посеред Аусерії, найстаршого з районів Високого Міста, та й взагалі, як ввічливо та мимохідь пояснила йому баронеса, найстаршого району Понкее-Лаа. Це був стрижень, серце міста, яке виросло на березі Ельгарану більш ніж тисячу років тому.

— Деякі з цих мурів пам’ятають часи, коли меекханці мешкали в землянках, живлячись хробаками й сирими бульбами, — промовила вона, поки йшли на місце.

Злодій подумав, що Старий Меекхан був настільки ж стародавнім — а може, й іще старішим, але волів не озвучувати цього. Взагалі він ледь звертав увагу на те, що Дарвенія Левендер мовила до нього, і відчував байдужий, холодний спокій, який завжди охоплював його, коли він починав реалізувати якийсь план, і коли шляху назад уже не було. Мав враження, що чує кожен звук, що бачить усе із незвичайною чіткістю, що відчуває найтонший запах. І все ж наче знаходився всередині якогось порожнього кокона, який відділяв його від світу. Готувався до того, що мали принести йому вечір і ніч.

Почалося, здається, звичайно. «Здається», бо Альтсін не мав і зеленого поняття, як починаються такі прийоми. На початку його коротко й стисло відрекомендували графу, який у відповідь на тренований уклін ввічливо кивнув, а тоді баронеса залишила Альтсіна в кутку зали й заборонила виходити звідти. Він був як прохач, а такі не вітають гостей у дверях поряд із господарем і господинею. Тож він слухняно став там і роздивлявся.

Граф Терліх був точнісінько таким, як Альтсін собі уявляв. Високий, худорлявий, із шпакуватою гривою, що спадала на плечі, та з поставою колишнього військового. Короткий погляд, яким він окинув злодія, був уважним та оцінюючим, а Альтсін відразу набрав певності, що господар відмітив його присутність, зацікавився ним і пізніше захоче з ним порозмовляти. Повторив собі подумки серію банальностей та брехні, яким навчився і які раптом здалися йому винятково поганими. Граф не задовольнився б абичим, тож єдиною надією було те, що у випадку виникнення проблем баронеса поспішить злодію на допомогу.

Дарвенія Левендер виконувала функції неофіційної господині. Вона стояла поруч із графом у блідо-рожевій сукні з високим комірцем. Тонші за павутиння шовкові рукавички, пудра, що маскувала ластовиння, майстерний макіяж, зачесане у високий, проткнутий шпильками кок волосся, очі, що блищали, наче зорі й та вуста, розтулені в дівочій усмішці. Вона відрізнялася від людини, з якою він познайомився кільканадцять днів тому настільки ж, наскільки військова галера, що йде на параді, відрізняється від купецького холька, який входить до порту по кількаденній боротьбі зі штормом. Вона могла б спокусити, причарувати й обкрутити навколо пальця будь-якого чоловіка в залі. Судячи з поглядів, якими дивилися на неї жінки, що прибули на бал, всі аристократки знали про це й наперед ненавиділи її.

Садиба роду Терліхів пам’ятала часи, коли все, що було більшим за курник, будували, аби воно могло витримати облогу. Садиба мала три поверхи, кам’яну вежу, яка шкірилися в небо своїми зубцями, а її вхідні двері були потужними, наче ворота міських брам. Злодій, входячи, мимохідь звертав увагу, що зовнішні стіни мають товщину принаймні чотири стопи, а каміння в них оброблено надзвичайно майстерно. Але пізніше будинок кілька разів перебудовували, про що свідчили явно збільшені вікна й сліди від захисних стін у бальній залі, замість яких тепер тут стояли кільканадцять колон. Але навіть у теперішній своїй формі зала була замалою для стількох запрошених гостей. Їх мало прийти добряче за сотню, а до того ж очікувалося принаймні тридцятеро слуг, кільканадцятеро музик і чимало народу, чиїх функцій Альтсін не міг вгадати. Коли з’являться всі запрошені, тут стане по-справжньому тісно.

Під стінами були розставлені столи, але без лавок чи стільців. Через малі розміри залу, прийом мав відбуватися навстоячки, а особи, що прагнули відпочити, могли скористатися з кількох менших кімнат, що були обставлені м’якими софами й невеличкими лампами, що давали легкий напівморок. Окремі двері вели до кухні, приміщень для слуг та інших частин резиденції. Поки що при жодних із них Альтсін не помітив ані стражників, ані навіть слуг, які могли б завертати гостей, тож, схоже, граф не мав нічого проти того, щоб прибулі розійшлися по його садибі. Або ж він вважав, що в головній залі будуть відбуватися настільки цікаві речі, що ніхто із запрошених не відмовиться від участі в них. Та якщо ранг зустрічі був насправді таким, яким його безперервно вбивала до його голови баронеса, то, схоже, всі й так зосередяться навколо господаря, як зграйка риб-лоцманів навколо великої акули.

Гості прибували групками, і навіть якщо слуги не оголошували гучними голосами прізвищ кожного, хто входив, Альтсін все одно зорієнтувався б, хто яке займає місце в ієрархії міста. Досить було й того, як саме гість вітався із хазяїном.

Родичі Терліхів і їхні близькі союзники входили до зали в одежі яскравих барв, усміхнені, променисті й радісні, а монограми на їхніх комірцях і манжетах блищали золотом та сріблом. Граф дарував кожному широку, щиру усмішку і часто промовляв кілька жартівливих слів. Всі просто випромінювали щастя і впевненість.

Так само було і з Виссеринами. Хоча господар присвятив трохи більше часу, ніж того потребували правила, самому лиш Арольгу та його дружині, вони поводилися так, наче все навколо належало їм. Майже відразу після входу вони змішалися

1 ... 109 110 111 ... 157
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Оповістки з Меекханського прикордоння. Схід-Захід», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Оповістки з Меекханського прикордоння. Схід-Захід"