Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Де немає Бога 📚 - Українською

Читати книгу - "Де немає Бога"

579
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Де немає Бога" автора Максим Іванович Кідрук. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115
Перейти на сторінку:
знати, що далі сталося зі щеням (нім.).

66

Тішуся, що хтось таки зупинився та допоміг малюку… Сумно, що стільки людей продовжували їхати (англ.).

67

Той чувак — герой! Стільки інших просто проїхали повз (нім.).

68

О МІЙ БОЖЕ, ВІН МАЄ ОТРИМАТИ НАГОРОДУ ЧИ ЩОСЬ ТАКЕ (англ.).

69

Він — Ангел, посланий Богом (англ.).

70

Ludwig-Maximilians-Universität, LMU — Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана, найстаріший вищий навчальний заклад у Баварії (нім.).

71

Ангіосаркома — рідкісна, вкрай злоякісна та метастатична пухлина, що утворюється з клітин ендотелію, які вистилають стінки кровоносних судин. Трапляється з однаковою частотою в чоловіків і жінок, переважно у віці 40–50 років. Здебільшого вражає нижні кінцівки.

72

Що це? (нім.)

73

Із чого ти смієшся?

74

Майкл Вік (англ. Michael Vick) — колишній квотербек НФЛ, який більшу частину своєї кар’єри виступав за команду «Atlanta Falcons». Кар’єра Віка обірвалася 2007-го, коли він визнав себе винним в організації собачих боїв і провів двадцять один місяць у федеральній в’язниці.

75

Тайт-енд (англ. tight end, TE — підсилений край) — позиція в команді нападу в американському футболі. Тайт-енд перед початком розіграшу розташовується з лівого чи правого краю п’ятірки лайнменів нападу й поєднує в собі функції ресивера та лайнмена, тобто може разом із лайнменами блокувати гравців суперника або, як ресивер, приймати пас від квотербека та прориватися полем, набираючи ярди.

76

Лайнбекер (англ. linebacker, LB — той, що позаду лінії) — позиція в команді захисту в американському футболі. Здебільшого перед початком розіграшу лайнбекери стають за лінією лайнменів захисту та можуть і атакувати квотербека супротивника, і відходити в глибину поля для того, щоби перехопити пас або зупинити прорив гравця з м’ячем.

77

Драйв — в американському футболі — послідовність наступальних розіграшів, під час якої команда, що володіє м’ячем (команда нападу), набирає ярди, просуваючи м’яч до залікової зони суперника. Команда нападу має чотири спроби, щоби пройти десять ярдів. Якщо вдається набрати десять (або більше) ярдів, команда отримує нові чотири спроби на наступні десять, і так далі, доки драйв не завершиться занесенням тачдауну (сім очок) чи забиванням польового гола (три очки). В іншому разі — себто, коли команда нападу на якомусь етапі драйву не змогла пройти десяти ярдів, — м’яч переходить до суперника, який розпочинає власний наступальний драйв.

78

Сейфті (англ. safety, S — гарантія, порятунок) — позиція в команді захисту в американському футболі. Сейфті перед початком розіграшу стоїть у глибині захисту, на відстані десяти-п’ятнадцяти ярдів від лінії зіткнення. Гравець цієї позиції стежить за м’ячем і страхує корнербеків і лайнбекерів у разі, якщо ті не змогли зупинити гравця нападу, яким опікувалися.

79

Квотербек (англ. quarterback, QB) — найважливіша позиція в американському футболі. Квотербек є лідером команди нападу, обирає схему кожного розіграшу та відповідає за її втілення. Перед початком розіграшу квотербек здебільшого розташовується відразу за лінією лайнменів.

80

В американському футболі перед початком кожного розіграшу квотербек оголошує команді нападу коротку закодовану інструкцію, з якої кожен гравець дізнається про схему розіграшу та власну роль у ньому.

81

Стали! (англ.)

82

Під час оголошення схеми розіграшу квотербек зазначає, на який рахунок команда має цей розіграш почати: on one — на перший, on two — на другий, on three — на третій, і т. д. Так роблять, аби заплутати захист суперника. За подвійного (hut-hut) чи потрійного (hut-hut-hut) сигналу хтось із команди захисту може зірватися з місця раніше (відповідно, на перше чи друге hut), а це є порушенням правил, і як підсумок — м’яч автоматично переставляють на п’ять ярдів ближче до залікової зони команди, що захищається.

83

Раннін-бек (англ. running back, RB — букв. «той, що біжить позаду») — позиція в команді нападу в американському футболі. Мета раннін-бека під час розіграшу — отримати м’яч від квотербека (безпосередньо в руки, не пас) і прорватися якомога далі крізь захист суперника (це так званий виносний розіграш, коли м’яч «несуть» по землі, — на відміну від пасового, коли м’яч посилають повітрям).

84

Перехоплення (англ. interception) — в американському футболі — ігровий епізод, під час якого надісланий ресиверу м’яч перехоплює в повітрі захисник суперника. Перехоплення призводить до завершення наступального драйву та перехід м’яча до команди, що захищалася.

85

Трофей Ломбарді — трофей, який щорічно вручають команді-переможцю Національної футбольної ліги, названий на честь тренера Вінса Ломбарді. Має вигляд срібного м’яча на срібній тригранній підставці.

86

Тобто висоти вісім тисяч футів (2438 метрів).

87

10973 метри.

88

11582 метри.

89

К2, або Чоґорі — друга за висотою гірська вершина після Джомолунгми, 8611 метрів над рівнем моря.

90

Гашербрум — гірський масив у горах Каракорум, розкинувся в контрольованому Пакистаном регіоні Кашмір неподалік кордону з Китаєм.

91

Squawk — чотиризначний код автоматичного надсилання транспондера літака у відповідь на запит з активного радіолокатора диспетчерської станції. Транспондер (від англ. transmitter-responder — передавач-відповідач) дає змогу ідентифікувати літак, допомагає системі уникнення зіткнень запобігати небезпечному зближенню літаків, а також надсилає радару дані про висоту польоту. Термін «squawk» використовують диспетчери під час присвоєння ідентифікатора, за яким радар упізнаватиме лайнер, наприклад: «Emirates 308, squawk 0464». Також є спеціальні коди: 7500 — захоплення літака, 7600 — втрата зв’язку, 7700 — аварійна ситуація. Вигук капітана «Squawk 77!» означає, що він наказує другому пілотові встановити на транспондері код 7700 і в такий спосіб повідомити диспетчеру про технічні проблеми на борту.

92

150 ешелон — 15 тисяч футів (4572 метри) над рівнем моря.

93

220 ешелон — 22 тисячі футів (6706 метрів) над рівнем моря.

94

Роджер (англ. ROGER) — у радіожаргоні

1 ... 114 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Де немає Бога», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Де немає Бога"