Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ваші пальці пахнуть ладаном 📚 - Українською

Читати книгу - "Ваші пальці пахнуть ладаном"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ваші пальці пахнуть ладаном" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115 116 ... 155
Перейти на сторінку:
посланого самим Господом.

– Отче!.. – вигукнула, враз оживши, а в очах її спалахнуло світле сяйво, тремтливе і крихітне, але було воно сяйвом НАДІЇ. – Ви прийшли, отче, тепер все лихе залишиться позаду. Вона… Вірунька моя, – лепетала, ведучи священика до кімнати, у якій лежала її дочка, – тепер житиме? Після соборування… Правда ж, вона житиме? – ствердно питала, з тривогою, відчаєм і надією (священик чомусь підозріло мовчав). – Житиме, правда? Після соборування… причащання… Господь лишить її з нами, правда? Вона ж так мало ще прожила в цьому світі, всього лише двадцять шість годочків. Отче, – аж крикнула, – всього лише двадцять шість годочків! Її Господь спасе і помилує і життя довге в цьому світі подарує?

Священик, дебелий, богатир богатирем, дивився на неї ласкаво, як на дорослу дитину, яка повірила в чудо, дивився із співчуттям, але в очах його добрих щось таке виднілося, що надія Катерини Сергіївни раптом почала танути.

– Будемо сподіватися, сестро, на Божу милість, а вона – безмежна.

Тоді ще Катерина Сергіївна не знала, що не можна чекати негайного одужання хворого після соборування.

Магія соборування, як більшість були певні, не медична процедура, а – духовна. Тож багато хто, не отримавши очікуваного одужання, занепадає духом: як же так, мовляв, мені зробили все, що треба, а результату немає?…

– Зцілення, сестро, – йдучи до кімнати, у якій його чекала хвора, басив отець, широко і впевнено ступаючи (Катерина Сергіївна дріботіла поруч нього), – це вільний дар Всеблагого люблячого Бога. А чи буде хвора жити… Скільки кому жити – залежить од волі люблячого Бога. Господь іноді продовжує життя помираючому з метою, щоби він міг достойно підготуватися до переходу у Вічність – висповідатися, причаститися і соборуватися. Таїнство причастя, соборування і помазання єлеєм звільнить людину від тягарів тих гріхів, звільнитись од яких людина хотіла б, але вже не встигає…

– …Під час хрещення ми ніби переходимо невидиму межу і присягаємо на вірність Богу і його незримій державі – Царствію Небесному. А ось при сповіді ми вже свідомо можемо зі своєї душі прибрати гріх, що його з необережності чи з-за недбальства, або й по слабкості природи ми впустили у своє життя. Це таїнство дозволяє нам скинути весь той тягар, що віддаляє нас від Землі Обітованої. Причастя – це вже поєднання з Богом, можливість відчути у собі Бога…

Так гомонів, наче сам з собою ділився думками, святий отець біля її ложа смертного, в ніч на восьмий день, як вона злягла…

– У Таїнстві Євхаристії ми дотикаємося до Його Тайни, Його життя і Його хресної смерті, дочко моя. Що у нашому житті може бути важливішим, як поєднатися з Богом? Щоби повернутися у Його Царство. Ми знаємо за собою великі і дрібні гріхи, скромні і великі недоліки і, йдучи до Нього, маємо очиститися від усієї земної скверни і прийти до Нього з душами чистими, освяченими любов’ю до Нього.

Так говорив Вірі на її смертному ложі настоятель Спасо-Преображенського собору, якого було покликано причастити і соборувати помираючу…

І ще він казав:

– Святий Макарій Єгипетський говорить: «Як Бог створив небо і землю, щоби людина на них жила, так і тіло і душу людини Бог створив для свого житла…» Тому апостол і говорить: «дом же його – ми». Але в наших душах Господь лише гість. А якщо так, то до приходу довгоочікуваного Гостя треба заздалегідь готуватися. І хай ця підготовка буде радісною, щоби не відвертали Ісуса Христа від входу в нашу душу гріхи наші. Саме для цього й передбачена підготовка до причащання. Нічого страшного, що доведеться попрацювати на благо душі своєї. Щоби задуматись про цю зустріч з Богом і відчути всю її важливість.

З давніх часів церковними правилами визначено: щоб ніхто з тих, хто відходить з цього життя, не був позбавлений причастя Святих Тайн, як останнього і найважливішого напуття, а тому хворим, які не можуть прийти до храму, церква дозволяє причащати Святих Тайн дома, аби ніхто не помер без причастя. Відвідання хворих є найутішнішим обов’язком священика, аби той, хто відходить у вічне життя, отримав заспокоєння, утіху і підкріпився через сповідь та прилучення Святих Тайн і через слово пастиря, сповнене любові і співчуття до хворого.

Отець в ковчежку приніс хворій частку Святих Дарів. Ковчежик відкрив на столі, одягнув поручі і єпитрахиль, запалив біля дароносиці свічу і, поклонившись Святим Тайнам, приступив до здійснення священнодійства.

– Благословен Бог наш…

Читав «Отче наш» і «Вірую» та молитви, звернені до Святого Духа, і виголошував молитви про відпущення гріхів хворій.

– Господь Бог, премилостивый Господь Исус Христос всякая прощения благая да подаст тебе. Господь Всемогий да избавит тя от всякой напасти, Господь да научит тя. Господь да вразумит тя. Господь да поможет тя. Господь да спасет тя. Господь да защитит тя. Господь да очистит тя и прощение грехов да подаст тебе. Господь Бог Исус Христос в день Судный да помилует тя во все дни живота твоего… Со страхом Божим!

– Вірую, Господи, і сповідую, – повторювала вслід за священиком Віра, і очі її були просвітленими. – Вірую, Господи, і визнаю… Визнаю і вірю в Таїнство Причастя, у якому у вигляді хліба і вина приймаємо істинне тіло та істинну кров Христову – як запоруку вічного життя й таємного спілкування з Ним…

І молилася перед святим причастям Віра Василівна – вже просто раба Божа:

– Нехай повні будуть уста нашою похвальбою Тобі, Господи, щоб ми оспівували славу Твою, бо Ти сподобив єси нас причаститися святих Твоїх Божественних, Безсмертних і Животворчих Таїн. Збережи нас у Твоїй святині…

На столі, поруч її ложа – хрест і Євангеліє, і вона кається у гріхах своїх – вільних і невільних…

І вже отець, поклавши кінець єпитрахилі на її голову, читає відпускну молитву, прощаючи гріхи від імені Самого Ісуса Христа та осіняючи її хресним знаменням.

Віра цілує хрест.

Таїнство єлеєосвячення ще називається соборуванням і звершується над хворим для зцілення його від немочей душевних і тілесних.

У посудині з пшеницею вже поставлено скляночку з єлеєм – на знак милості Божої, а до єлею додано червоне вино – як спомин за пролиту на хресті кров Христову; навколо ж єлею поставлено у пшеницю запалені свічки і між ними сім паличок, обгорнутих з одного боку ватою, які служать для семиразового помазання хворої. Всім присутнім вже роздано запалені свічки.

Лунає молитва за освячення єлею і за те, щоб він благодаттю Божою послужив хворій на зцілення немощів духовних і тілесних;

1 ... 114 115 116 ... 155
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ваші пальці пахнуть ладаном», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ваші пальці пахнуть ладаном"