Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ваші пальці пахнуть ладаном 📚 - Українською

Читати книгу - "Ваші пальці пахнуть ладаном"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ваші пальці пахнуть ладаном" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 118 119 120 ... 155
Перейти на сторінку:
нього інтерв’ю:

– Мабуть, трохи за Австро-Угорщини.[12] Тоді народ так не голодував і заробляв. А не подобалось, так можна було в будь-який день куди-небудь поїхати на заробітки. Хоча… За всіх властей жилося однаково. Завжди треба було важко працювати і всі власті треба було слухатися.

Коли його, бувало, запитували за довголіття, відповідав:

– Я чоловік природи, завжди був на чистому повітрі, спав на вулиці, ходив босим по землі. Любив воду і завжди купався, а харчувався хлібом та молоком. Мабуть, це й тримає життя у тілі досі. Життя – дар Божий! А життя я по-своєму добре прожив, щасливе. Не кожному дається відчути щастя, тож я вам цього й бажаю-зичу…

За версією Книги рекордів Гіннеса найстарішим мешканцем Землі є 115-літній Емільяно Меркадо дель Торро із Пуерто-Рико. До нього раніше офіційний рекорд належав 116-літній американці Елізабет Болден, яка померла у 2006 році. Тож виходить, що українець Григорій Дмитрович Нестор був найстарішим мешканцем Землі. Нa два роки старший за Віру Холодну (він народився у 1891 році, вона, нагадаємо, у 1893-му), він благополучно дожив до початку третього тисячоліття… А про своє 26-ліття він і не пам’ятав, адже це було так давно, хіба згадаєш…[13]

«На тому світі нас люблять і чекають…»

«На тому світі нас люблять і чекають» – так упевнений один з авторитетних і відомих танатологів (танатологія – дослідження закономірностей смерті)…

Хіба тільки він один. Ніхто не може пройти – особливо інтелектуали, – мимо ідеї безсмертя людини. А все тому, що усвідомлення тлінності всього живого протиприродне людині, її природі. Та й релігія (міфи, перекази, легенди, література, зрештою, мистецтво) аксіоматично визнає безконечність буття. У свідомості багатьох людей – навіть закоренілих матеріалістів та атеїстів (а втім, атеїзм – це теж свого роду релігія, коли замість Ісуса Христа богом визнається черговий правлячий вождь) – все ж таки жевріє надія на незнищенність життя. Бо як це: жив, радувався життю, будував такі плани, здійснював такі задуми, і раптом… Все? Кінець? Морок? Небуття?… Тоді для чого ти й приходив у цей світ – всього лише на енну кількість років? Якийсь парадокс… Та не може ж такого бути, щоби життя – вінець усього сущого на Землі (та й не тільки на Землі) – раптом виявилося таким фатально-смертним.

І вірять у незаперечність безсмертя все більше й більше вчених зі світовими іменами. Вони мають аргументи про неперервність нашого життя й існування потойбічного «етапу життя». За відомим нейрохірургом Раймондом Моуді, це рух – по смерті тут, на землі, – темним тунелем до срібного світла в кінці, і рух цей пов’язаний з відчуттям блаженства, радощів од близької зустрічі з померлими родичами і друзями. (Рух темним тунелем – своєрідна аналогія з народженням людини: теж до світла темним проходом.)

«НА ТОМУ СВІТІ НАС ЛЮБЛЯТЬ І ЧЕКАЮТЬ…»

Непідвладна смерті людська субстанція – душа. Це вже остаточно доведено – душа, що й вона складається з атомів. (Її маса – 4–5 грамів, це довели дослідження, проведені свого часу в США і в СРСР). Навіть була записана – за допомогою трансінструментальних комунікацій, – інформація з того світу («феномен електричних голосів»): «Не сумнівайтесь, ми існуємо».

Наукова думка сьогодні вже підійшла до таких рубежів: із зупинкою серця не закінчується життя. А тому не треба боятися, а треба пам’ятати, що «НА ТОМУ СВІТІ НАС ЛЮБЛЯТЬ І ЧЕКАЮТЬ…»

Це відчувала в останні хвилини свого першого (земного) життя така ще молода Віра Холодна і тому так спокійно і з гідністю, що всіх вразила, зустріла свою смерть. А ще відчувала вона, що її ТАМ люблять і чекають…

Повіримо й ми у це. Принаймні, в те, що незрівнянну зірку кіно зустріли на тому світі з любов’ю. І люблять її ТАМ так, як її любили ТУТ.

А взагалі смерть (за тлумачними словниками, за науковою та іншою спецлітературою) – «припинення життєдіяльності організму і загибель його; припинення біологічного обміну речовин в організмі або частині його…»

Всього лише.

Ще за наукою: «Всі організми переживають розквіт, старіння і смерть». (Але деякі не сягають старіння, гинуть саме в розквіті.) Припинення існування людини, тварини».

Смертний – який не живе вічно (протилежне – безсмертний). Доля усіх, хто народився… (ненароджені не помирають).

Заодно смерть – це й персоніфікація кончини – людський скелет, звичайно, з косою.

Але ж люди й тут вдаються до лагідно-пестливого слівця: смертонька.

Це її так чи не ніжно народ наш іноді називає: смертонька. Як ворогів – воріженьками. Ні, таки невмирущий наш народ, безсмертний, адже віками ще й безтурботно співає, що, мовляв, будемо і пить, і гулять, а смерть прийде – будемо – де ж подінешся – помирать…

А втім, та смерть, що забрала Григорія Нестора у 117 років життя, може, й була смертонькою, але коли вона у 26 років забирає, щось не хочеться так її називати – смертонька.

Хоча… Не будемо і смерть гнівити й зневажати, вона ж вічна супутниця – вірна і найвірніша! – людства. І до кожного, кожного, кожного – неодмінно приходить – у час йому визначений. І забирає кожного. Ось тільки невідомо куди. Але забирає без вороття.

А тому давні латиняни, як завжди, були праві:

«Мементо морі!»

«Пам’ятай про смерть!»

Де б ти не був, але один раз маєш з нею зустрітися. Тому, живучи, завжди пам’ятай про неї, аби життя твоє варте було добрих слів, аби ти міг як належить підготуватися до зустрічі з НЕЮ.

«Мементо морі!»

Але чомусь сумно стало, панове-добродії, звідкілясь вигулькнула непрохана темна туга, журба світла, і захотілося, вдаривши лихом об землю, розвіяти той песимізм разом з Михайлом Водяним:

Я одесит, я із Одеси,

Здрасьте!

Маленький хочу вам відкрить секрет.

Як ви спитаєте:

Я маю щастя?

Я відповім:

Щоб да – так нєт…

Частина четверта-2

В бананово-лимоннім Сінгапурі, співа і плаче океан…

Ні, ні, мова не йде про той Сінгапур – столицю держави Сінгапур, що розташований на півдні острова тієї ж таки назви на березі Сінгапурської протоки, один з найбільших портів у Південно-Східній Азії (назва міста із санскриту перекладається, як «лев’яче місто» – леви там, між іншим, не водилися і не водяться), – ні і ні.

Бананово-лимонний Сінгапур – це зовсім-зовсім інший, той, якого й у світі білому немає, але який…

Який колись був.

В Олександра Вертинського.

І який є і сьогодні – у все того ж таки Олександра Вертинського.

В бананово-лимоннім Сінгапурі,

Співа

1 ... 118 119 120 ... 155
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ваші пальці пахнуть ладаном», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ваші пальці пахнуть ладаном"