Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ваші пальці пахнуть ладаном 📚 - Українською

Читати книгу - "Ваші пальці пахнуть ладаном"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ваші пальці пахнуть ладаном" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 117 118 119 ... 155
Перейти на сторінку:
але чутлива і мила, на нашу думку, обов’язкова. Що дивно (справді, все тут дуже навіть дивно. – В. Ч.), слава їй не запаморочила голову. Вона для неї обтяжлива. Фрейденберг захоплений нею понад усяке сподівання, липне до неї, хоча тримає себе в рамцях пристойності. (Спасибі начштабу хоч за це! – В. Ч.) Дама ця наша… (Себто червона і готова доносити в ЧК. – В. Ч.). Вплив її на Фрейденберга величезний. Апостол пропонує форсувати це діло у тому напрямку, про який була розмова…»

Ну і так далі в тому ж дусі.

Але з цього пива не вийшло дива. Не стала Віра Холодна червоною розвідницею і стукачкою, нічого не доносила у ЧК і навіть не збиралася опуститися до такого рівня. Та чого не придумаєш заради сенсації! І можливості пофорсити в якості автора!

А втім, кожен має право на сенсації, себто висловлювати свої версії й гіпотези. Бодай і притягуючи факти за вуха, видаючи бажане за дійсне. Але так було створено ще один міф про кінозірку «Великого німого»: виявляється, вона ще й розвідниця. Червона. Справді-бо, скільки талантів виявилося у Віри Холодної!..

Найживучіша неофіційна версія: отруєна денікінською контррозвідкою, «поскольку актриса не скрывала «красных» взглядов и имела большое влияние на «французского одессита», начальника штаба союзных войск на Юге России Анри Фрейденберга, фактически командовавшего вместо генерала Д’Ансельма французскими, греческими и белыми войсками и который, имея многократно превосходящие атамана Григорьева силы, самовольно эвакуировал Одессу 3–5 апреля 1919 г.». Гм-гм… Версія (див. тлумачний словник: один з кількох різних переказів, викладів або тлумачень якогось факту, події) все може стерпіти. Та ще на папері. Який, у свою чергу, теж все може стерпіти.

А далі… Далі «трезвый голос громко сопоставил дату кончины Веры Холодной (16 февраля) с датой ухода интервентов с Одессы (3–5 апреля). Полтора месяца разницы. Больше ничего сопоставлять было не нужно… Версия заглохла. Вся версия, в том числе и легенда о героической гибели красной разведчицы, как таковая. Зато стали появляться другие версии и легенды: обидные и возвышенные, вздорные и похожие на правду.

Грустный лирический фильм Никиты Михалкова «Раба любви» сам сотворил еще одну прекрасную легенду, родил новую вспышку интереса к судьбе актрисы, а, стало быть, и «повторение пройденного» – к легендам о тайном расстреле, отравлении и даже удушении ее с помощью «запаха белых лилий».

«Улітку 1918 року Віра Холодна поїхала в Одесу з кіноекспедицією фірми Дмитра Харитонова. Але на південь її повели не лише знімальні справи, а швидше всього, небажання залишатися в червоній Москві і сімейна драма: одночасний розрив із чоловіком (невдовзі після її від’їзду Холодний був арештований і розстріляний чекістами), як і з улюбленим партнером Максимовим. Цей від’їзд швидше був втечею і став прелюдією до трагічного фіналу актриси.

Глибоко переживаючи трагедію «измученной и растерзанной Родины» (вже це визначення більшовики-інтернаціоналісти вважали тяжким злочином), вона поєднувала знімання з виїздами у бойові частини і виступи на благодійних концертах на користь Добровольчої армії в різних містах Півдня Росії. Напружена робота, зруйноване особисте життя, побутові негаразди і загальний хаос прискорили розв’язку…»

Але це теж міф.

Черговий міф про Віру Холодну, що твориться, як кажуть, на ходу і без будь-яких доказів і фактів – а втім, міфи доказів і фактів не потребують. Для них головне – бурхлива фантазія.

«Конец этому решил положить известный кинодраматург и популярнейший ведущий «Кинопанорамы» Алексей Каплер. В своей книге «Загадка королевы экрана» (1979) он справедливо отверг и высмеял ранее ходившие вымыслы и, основываясь на рассказах младшей сестры актрисы (в те времена еще девочки), воспоминаниях некоторых очевидцев, поставил окончательный диагноз: смерть от “испанки”».

I все-таки смерть буває різною (як і її очікування), і часто вона приходить у цей світ великою рятівницею…

У віці 84 років помирав папа Іоанн Павло II. В останні години його життя на площі Св. Петра зібралися сотні тисяч людей і молилися за полегшення його страждань. А повідомлення, що нарешті до папи прийшла смерть-рятівниця, вся площа зустріла аплодисментами.

І в тому був глибокий гуманний смисл…

26 годочків…

15 грудня 2007 року в селі Старий Яричів Кам’янсько-Бузького району, що на півночі Львівщини, на 117-му році життя помер Григорій Дмитрович Нестор – найстаріша людина України, Європи і, можливо, усієї планети Земля на той час.

До ста років Григорій Дмитрович працював у колгоспі. З ранку до вечора. Корови пас (чередником був), допомагав збирати врожай. І взагалі робив там, «куди пошлють». І після ста років був здоровим, і лікарі до нього практично не ходили. Як і він до них.

Хоч кави й чаю не терпів (незрозуміло, чому не любив чаю), але не проти був перехилити чарку горілки, вина чи пива.

Казав при цьому:

– Якщо душа бажає чарки, то виходить, що це вельми потрібно людині. Але в міру. Щоби не втрачати людського достоїнства. Не бути дурним після неї.

Тому пив лише чарку-другу, тож ніколи «дурним не був».

У їжі відзначався неперебірливістю – любив картоплю з сиром, суп на олії, але з чималими перчинами. У піст і щосереди та щоп’ятниці – лише хліб з узваром.

Куріння не визнавав, але любив нюхати тютюн. Мав симпатичну табакерку, а в ній носив табаку – нюхальний тютюн. Намугикував:

– Коли б мені такий милий… Щоби люльки не курив, табаки не нюхав… А я ось, – весело казав, – нюхаю табаку. Люблю, як після пучки тютюну у носі свербить… Як чхнеш потім – аж-аж у голові світліє!..

Ніколи не сидів просто так, для відпочинку, навіть удень не прилягав і до останнього дня товкся по господарству – у дворі підмітав, з картоплею возився, квасолю лущив, правнуків глядів, корову доглядав.

Казав бувало (на 115 році свого життя):

– Трудитися треба доти, доки не згасне свіча життя. А я ще заяви на той світ не подавав.

Пам’ять мав гарну, добре пам’ятав псалми, літургію, Євангеліє.

Пишався, що за все життя не порушив жодної Божої заповіді. Був завжди веселий, в доброму настрої та гуморі, вдався незлобивим і лагідним. Але все життя залишався холостяком. Чи, як сам казав, вічним парубком.

А все чому? Та тому, що «не народилася на світі ще мама, яка виховала б дочку, як жінку для мене. А якби женився, то вже давно був би в землі, – чомусь був так переконаний. – Я любив дівчат, але люблю і волю».

Гм-гм…

Коли його запитали, за якої влади йому жилося хоч трохи краще, подумавши, відповів кореспонденту газети, яка брала в

1 ... 117 118 119 ... 155
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ваші пальці пахнуть ладаном», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ваші пальці пахнуть ладаном"