Книги Українською Мовою » 💙 Постапокаліпсис » Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab 📚 - Українською

Читати книгу - "Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Книга перша. У пошуках Дивли" автора LesykLab. Жанр книги: 💙 Постапокаліпсис. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 164
Перейти на сторінку:

Дерево опустило гілки у вихідне становище. Від птаха не залишилося й сліду.

- Згоден, - відповів омніпод, - саме тому я й зробив висновок, що його неможливо ідентифікувати.

- Але ти сказав, що воно схоже на гідру або як там її, - заперечила Єва. - Тож, напевно, вона тварина.

На її очах ще кілька птахів почали кружляти над плодом. Тут вона помітила, що плакучих птахівлів - цілий гай.

– Забарвлення та будова нагадують велику групу рослин під загальною назвою «водорості», але я не можу зробити точних висновків, – пояснив прилад.

Тепер він демонстрував різні види водоростей, від яких йшли стрілочки до вказівників, у яких ставках, озерах та морях їх можна зустріти. Вдалині здавлено скрикнув ще один птах, проковтнутий деревом-гідрою.

«Та що відбувається? - дивувалася Єва. – Чому я нічого цього не знаю? Ці штуки явно небезпечніші за безглузду голографічну змію, яка мене вкусила». Вона відчула, як нова хвиля заціпеніння докочується холодком до ніг.

– Мені треба повернутися до Притулку.

Омніпод відразу відреагував на заяву дівчинки:

– Приблизно за п'ятсот шістдесят вісім метрів прямо за курсом і трохи південніше знаходиться вхід у Притулок. Можу синхронізувати відстань із твоїми кедботами, якщо забажаєш.

- Спасибі, не треба, - озвалася Єва, вдивляючись у край лісу.

У ранковому тінистому сутінку, створюваному деревами-птаховцями, вона розглянула щось, що нагадувало уламок скелі, перекошений на один бік і наполовину вкопаний у землю, – вхід у Притулок з поверхні.

Тільки це був не її Притулок.

Єва кинулася бігти до входу через кам'янисту пустку. Їй доводилося бачити голографічні зображення входів у метро, ​​і тут було щось схоже: такий самий відкритий отвір із пологим спуском, який вів кудись під землю. Зовні стіни його були вкриті великим лишайником, прямо з дірявого даху виростали гігантські бліді гриби. Двері як такі були відсутні зовсім. За рівнем занедбаності Єва зробила висновок, що цей Притулок давно порожній.

Прибравши з чола пасмо світло-русявого волосся, вона вперлася поглядом у неосвітлений, що йде вниз прохід. Темрява щільним шаром вкривала все.

«А раптом тут є хтось, хто може допомогти, – подумала вона, – хтось такий самий, як я. Може, у них передавач зламаний, як у нас, і всі ці роки намагалися зв'язатися з Матр і зі мною».

І Єва крикнула прямо в тунель:

– Е-е-ей!

Відлуння покотилося вниз, у темну глибину.

У відповідь знизу пролунав високочастотний писк, і з тунелю випурхнув рій якихось потворних летючих крабів. Єва закричала і з жахом затулила обличчя руками. Гомонливі тварюки злетіли в ранкове небо. А потім всю округу пронизало низьке глибоке ревіння. Чия величезна тінь накрила вхід зверху.

У повітрі високо над долиною пропливло щось, що здалося Єви колосальним китом, що літає. Одним махом повітряний кит заковтнув усю зграйку летючих крабів і поплив собі далі, спираючись на пару потужних повітряних бульбашок. Самі розміри цього "кита" змусили уражену Єву стиснутися в грудочку. Омніпід вона підняла, тільки коли істота зникла за верхівками дерев на іншому краю долини.

Єва судомно видихнула, притулилася спиною до стінки облупленого входу і звернулася до приладу:

- Це Єва Дев'ять. Запусти Біоскан. Будь ласка, пошукай в околицях будь-які інші форми життя.

– Запускаю Біоскан.

Над центральним оком омніпода з'явився значок радара. Єва прикусила пластир на пальці, спостерігаючи за голокопією входу в Притулок, що обертається перед нею. На схемі спалахнули кілька розкиданих у різних місцях крихітних блакитних крапок і одна велика та яскрава. Омніпод доповів:

– Виявлено кілька дрібних форм життя, які не становлять серйозної загрози. Однак є ще одна велика та активна форма, що наближається до входу сходами знизу.

У Єви перехопило подих.

– Це людина чи робот?

– Невідомо.

Випроставшись на весь зріст, Єва озирнулася довкола: вхід не так далеко відстояв від краю лісу, але до дерев швидко їй було не добігти.

– Форма життя майже на поверхні.

Як же її дратувало, що омніпод продовжує говорити своїм бадьорим голосом!

«А раптом це нічний грабіжник? - Запанікувала вона. – Що мені робити? Що мені робити?

Вона знову почала озиратися на всі боки.

– Втекти не вдасться. Занадто далеко, - прошепотіла Єва, часто дихаючи. Вона знову глянула на яскраву точку. «Хоч би що це було, воно дістанеться до поверхні раніше, ніж я домчуся до лісу».

– Зафіксовано прискорене серцебиття, Єва Дев'ять, – повідомила туніка. – Будь ласка…

Єва тицьнула в нашивку, перериваючи звіт. Вона перебігла до пологої задньої стінки входу, на ходу закинувши омніпод у сумку. Вхопившись за ніжку великого гриба, вона підтяглася по стінці і вилізла на невеликий похилий дах.

Кроки когось – чи чогось – ставали все гучнішими, воно наближалося до виходу.

«Тільки б воно мене не побачило. Аби тільки пішло».

1 ... 11 12 13 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab"