Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Це якось пов’язано зі мною?
— Не знаю, але вважаю, що, коли хтось живе з кимось, — я маю на увазі когось справді виняткового, такого як ваш чоловік, — людина припиняє ставити собі певні запитання. Наприклад, що ця людина робить, коли ви не разом. Дехто називає це довірою. Але ж правда в тому, що інколи це страх. Страх перед тим, що можеш почути.
— На вашу думку, які запитання я повинна була ставити собі щодо Давіда? — поцікавилася Сандра, хоча вже знала відповідь.
Голос Шалбера посерйознішав:
— Усі ми маємо якісь таємниці, агентко Веґа.
— Я не знала подробиць життя Давідa, але розуміла, з якою людиною живу, і мені цього було досить.
— Так, але чи думали ви, що він міг не говорити вам правди?
Сандра розлютилася.
— Вибачте, але якщо ви намагаєтесь примусити мене сумніватися, це не має сенсу.
— Дійсно, адже ви вже маєте сумніви.
— Нічого ви не знаєте, — відказала Сандра.
— Валізи, які вам надіслали п’ять місяців тому, досі чекають на складі центрального поліційного управління. Чому ви їх не забрали?
Сандра гірко всміхнулася.
— Я не повинна нікому пояснювати, як тяжко мені було б тримати ці речі в руках. Бо тоді я муситиму визнати, що це вже справді кінець, що Давід не повернеться й ніхто не зможе мені допомогти!
— Це дурня, і ви про це знаєте.
Нахабство Шалбера довело Сандру до сказу. Зо хвилину вона була не в змозі вимовити ані слова. Коли врешті наважилася, у її голосі звучала злість:
— Ідіть під три чорти, пане Шалбер!
Сандра роз’єднала зв’язок. Вона була розлючена. Схопивши порожній келих, кинула його в стіну. Цей чоловік не мав права так поводитися. Вона припустилася помилки, дозволивши йому говорити, мала закінчити цю розмову раніше. Сандра встала з канапи й нервово заходила кімнатою сюди й туди. Аж до цієї хвилини не хотіла визнавати, що Шалбер мав рацію: вона боялася. Його дзвінок не заскочив її, бо здавалося, що підсвідомо вона на нього чекала.
«Справжнє безумство, — подумала жінка. — То був нещасний випадок. Випадок!»
Сандра потроху заспокоювалась. Роззирнулася. Полиці з Давідовими книжками. Купа пачок анісових цигарок на столі. Ненависний лосьйон після гоління у ванній. Стілець у кухні, на якому він сидів, коли в неділю вранці читав газету.
Перше правило, яке засвоїла Сандра Веґа: будинки ніколи не брешуть. «Тут, в Осло, дуже зимно, і я не можу дочекатися повернення». Але їхнє помешкання, мабуть, таки було не без брехні, адже Давід помер у Римі.
23:36
Мертвий розплющив очі.
Його оточувала темрява. Він змерз, був дезорієнтований і наляканий. Але всі ці відчуття були йому знайомі.
Він пригадав постріл із пістолета, запах пороху, а потім чад обгорілого тіла. М’язи раптом припинили слухатися, і він упав на підлогу. Перевірив, чи зможе простягнути руку. Мав лежати в калюжі крові, але крові не було. Мав бути мертвий, але вижив.
Щонайперше ім’я.
— Я Маркус, — промовив він.
Цієї миті він зрозумів, що живий. Що він у Римі, у своїй квартирі, лежить на ліжку, тільки-но прокинувшись. Пульс був скажений і не уповільнювався. Чоловік був мокрий як хлющ і важко дихав.
Знову прокинувся після цього сну живий.
Щоб не боятися, чоловік залишав увімкненим світло. А цього разу забув. Сон його заскочив: він був одягнений. Увімкнув лампу й подивився на годинник: спав заледве двадцять п’ять хвилин.
І цього було досить.
Сягнув за фломастером, що тримав біля подушки, і написав на стіні: «Розбите скло».
Біла стіна поряд зі складаним ліжком була його щоденником. Навколо — порожнє приміщення. Ця мансарда на Віа-деї-Серпенті була позбавленим пам’яті місцем, де він вирішив оселитися, щоб мати можливість згадувати. Дві кімнати. Жодних меблів, окрім ліжка й лампи. Одяг укинуто до валізи, що стоїть на підлозі.
Щоразу, виринаючи зі сну, він щось із нього виносив: якийсь образ, слово, звук. Тепер це був звук розбитого скла.
Але що це за скло?
Кадри з однією сценою, завжди тією самою. Він записував усе на стіні. Упродовж останнього року він пригадав чимало подробиць, але бракувало ще спогаду про те, що сталося в тому готельному номері.
Він знав напевно, що там був також Девок, його найближчий приятель, той, хто зробив би для нього все. Він здавався переляканим, стурбованим. Маркус не міг сказати чому, але мало статися щось серйозне. Пригадував відчуття загрози. Мабуть, Девок хотів його про щось попередити.
Але вони були не самі. З ними був ще хтось.
Щось незрозуміле, невиразне відчуття чиєїсь присутності. Від цього вчувалася загроза. Він був певний, що це чоловік. Але не знав, хто він. Чому він там опинився? Чоловік мав пістолет і певної миті видобув його й став стріляти.
Постріл влучив у Девока. Він повільно сповзав на Маркуса, і очі, що в нього вдивлялися, були вже мертві. Руки притиснуті до грудної клітки в ділянці серця. Між пальцями струменіла темна кров. Пролунав другий постріл. І майже тієї самої миті Маркус побачив блиск. Куля його наздогнала. Удар у череп. Відчув, як кістка розколюється на дрібні шматки, як сторонній предмет заглибився в його мозок, наче чийсь палець, а з рани сочиться тепла липка кров.
Та чорна діра в його голові всотала все: минуле, свідомість, найкращого приятеля, а також обличчя супротивника. Адже що справді мучило Маркуса — він не міг пригадати рис обличчя людини, яка завдала йому горя.
Абсурдно, але він, якщо хотів знайти кривдника, мав би наразі припинити шукати. Бо щоб учинити справедливий суд, він мусив би стати колишнім Маркусом. А досягти цього нереально, якщо весь час роздумувати про те, що сталося з Девоком. Він повинен розпочати все заново, віднайти себе.
І для цього треба знайти Лару.
Розбите скло. Він пригадав це, і знов у пам’яті спливли останні слова Клементе: «Відтепер ти сам». Інколи Маркус сумнівався навіть у тому, що крім них двох був хтось інший. Коли єдиний приятель знайшов його на лікарняному ліжку — напівживого й позбавленого пам’яті — і розповів йому, хто він, Маркус не повірив. Потрібен був час, щоб призвичаїтися до цієї думки.
«Собаки не розрізняють кольорів», — повторив він, щоб упевнитися, що це все правда. Сягнув по документи стосовно справи Єремії Сміта, позначені c.g. 97-95-6, сів на ліжку й заходився передивлятися їх, шукаючи якогось сліду, який міг би привести його до
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.