Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Про життя 📚 - Українською

Читати книгу - "Про життя"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Про життя" автора Оксана Каліна. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 34
Перейти на сторінку:
років чотирьох. Дівчинка — справжнісіньке «шмигало», на місці не всидить ні хвилини, а простору для діяльності і застосування вулканічної енергії — катма. Тож дівчатко починає забавляться тим, що витягує з кишень свого платтячка, з дитячої сумочки різноманітне «багатство» — папірці, фантики, резинки для волосся, ручки-ніжки від пупсиків, поламані олівці і так далі, і запихати у велику мамину сумку.

— Тетяно, — строго каже мама, — я тобі скільки разів казала, щоб ти не збирала всякий мотлох, і не пхала його всюди, не в мою сумку, так точно. І коли вже я привчу тебе до порядку? От вже ж неакуратна, — звертається вона до сусідки, літньої жінки, — зроду віку за собою не прибере. Скільки не товчу, що порядок повинен бути скрізь: в хаті, в одежі, в сумках, в думках — без толку. Я безладу фізично не терплю. От вірите, якщо в хаті не прибрано відчуваю себе просто хворою. А це — чортеня якесь, одно знає смітити. В який день по два-три рази в хаті пилосошу.

Дівчинка мовчки слухала тираду матері, напевне, вже просто звикла до таких «проповідей». Вона ретельно перебирала свої скарби, акуратно складала до різних купок по якомусь одній їй відомому і зрозумілому принципу і переправляла до маминої сумки.

Мама, червоніючи обличчям, мовчки спостерігала за діями дитини, потім схопилась, згребла всі ретельно складені речі і викинула їх у відкриту кватирку.

— Скрізь і у всьому повинен бути порядок, — перевівши подих, сказала вона.

Дитина в плач.

Куди пішла Таня?

— Де Таня? — блідими, безкровними губами шепотіла тітка Катерина, — покличте сюди Таню, тільки Таню, нікого більше бачити не хочу.

Тітка Катерина лежала в лікарні після складної операції. Їй страшенно боліла розрізана і пошматована «вандалами» (як вона називала лікарів, які втім, врятували їй життя) грудна клітина. До того ж, вона дуже тяжко відходила після наркозу.

Таня — це невістка, дружина старшого сина, молодшого вона ще одружить не встигла та й не дуже поспішала. Їм і так було добре. Молодший — слухняний, що мама скаже, те й зробить. Тож своїх потенційних наречених він щоразу знайомив з матір’ю. Ні одна їй не сподобалась. А хлопцю вже, між іншим, тридцятник на носі.

Старший виявився не таким слухняним і притягнув в дім дівку, яка відразу не сподобалась тітці Катерині. Чому — невідомо. Таня — дуже симпатична струнка білявка з хорошої родини, медсестра за фахом. А ще вона була по справжньому доброю, жаліла всіх: людей, котів, собак. Навіть квітів до вази не зрізала, казала, їм боляче.

Танін чоловік сміявся:

— Як же ти в людей голки зі шприців всажуєш?.

Вона знизувала плечима:

— То одне, а то — інше.

Так от, не вподобала тітка Катерина Тані.

— Ти дурна, — казала їй сестра, — такої дівчини, як Таня ще пошукати. У тебе двоє хлопців, дочки нема. Думаєш, доглянуть вони тебе на старості, як слід? А Таня догляне, серце в неї золоте.

Катерина тільки зневажливо відкопилювала губу:

— Не варта вона мого Сашка.

Ї заїдала невістку. Таня просила чоловіка з’їхати на зйомку квартиру, але, як на зло, той втратив роботу, а заодно і «заліг» в глибоку депресію. Вагітна Таня, скільки могла, ходила на роботу та на підробітки. Пацієнтів у неї вистачало, казали, рука легка і енергетика добра — хвороби вмить проходили.

Перед самими Тетяниними родами Катерина таки змогла випхати невістку з хати назад до батьків. Що вона там наплела Сашку — невідомо, але той на Таню й глядіти більше не захотів.

А тут хвороба скрутила Катерину, та ще й як скрутила, до операції діло дійшло. Хлопці, звичайно, відвідували матір, але якось в’яло. Та і які з них доглядальники?

То ж тепер виснажена, бліда Катерина лежала на лікарняному ліжку і кликала Таню.

Вирішим!

Наталку інколи жартома прозивали відьмою. Через очі. Вони в неї були геть чисто як у кішки: великі, на пів-обличчя, продовгуваті, прозоро-зелені. Як зиркне ними, то аж в голові від того погляду паморочилось. Була Наталка відьмою чи ні — то вже інше питання, але інтуїцію мала будь здоров. І вона, інтуїція, підводила хазяйку лише тоді, коли Наталка до неї не прислухалась. Бувало це не часто, та все ж траплялося. От щось наче шепче у вуха: не ходи туди, не чіпай того, не стромляй свого носа, куди не просять…Але ж хто коли кого слухає? І все таки Наталка вміла викрутитись навіть тоді, коли ситуація здавалась зовсім «аховою». Власне, ще й тому відьмою прозивалась. Та не зовсім про це зараз піде мова.

Якою б «відьмою» Наталка не була, люди до неї просто липли. Буквально всі, навіть, коли вона цього не дуже хотіла. Хоча, що тут дивного? «Хто світить, на того й летять», — казала колись Наталкина бабуся, теж жінка непроста.

Так от, було в Наталці щось таке, що приваблювало людей і підштовхувало до відвертості. А слухати вона вміла і по суті своїй була людиною доброзичливою і такою, що при можливості, намагалась допомогти. Наталка просто любила людей і вони їй були цікаві. Така собі нестандартна «відьма».

Кожен ранок у Наталки починався зі своєрідної «планьорки» по телефону або — спілкуванню в соцмережах:

— Наталь, ну ти уявляєш? Мій вчора знову вдома не ночував! — це Світлана, подружка, плаче в телефон, — а де чорти носили, не зізнається. Давно б вигнала, але діти…

— Наталочко, золото, матонемося на обід в кафешку, мені стільки тобі всього потрібно розповісти! — це інша подруга, теж Наталка, незаміжня і з насиченим особистим життям, в якому (прости Господи) і сам чорт не розбереться.

— Доню, вдома закінчились крупа, мило і зубна паста, — це мама, вона наглядає, щоб запаси всього необхідного поповнювались вчасно, Наталине діло на все це заробить.

— Мам, я

1 ... 11 12 13 ... 34
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Про життя», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Про життя"