Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Анексія: Острів Крим 📚 - Українською

Читати книгу - "Анексія: Острів Крим"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Анексія: Острів Крим" автора Тарас Валерійович Березовець. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 126 127 128 ... 138
Перейти на сторінку:
підрозділів Збройних Сил України, підприємств, установ і організацій, що перебувають у сфері управління Міністерства оборони України, а також військових формувань та правоохоронних органів, розташованих на території Республіки Крим та Севастополя, є державною власністю Республіки Крим». Також було доручено раднику прем’єр-міністра Криму Володимиру Мерцалову спільно із заступником головкому ВМФ РФ Федотенковим забезпечити координацію роботи з проведення інвентаризації майна військових частин Збройних Сил України в Криму «та подати пропозиції про його подальше використання»691.

Видання Міноборони «Флот України» повідомило, що українські військові відвели свої кораблі на середину озера Донузлав через загрозу їхнього захоплення російськими окупантами, адже останні вже роблять такі спроби.

Міноборони також інформувало: «Кілька годин тому в Сімферополі російські військові розпочали силовий штурм фотограмметричного центру Управління центрального військово-топографічного й навігаційного Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України. З вікон будинків біля військового об’єкта Збройних Сил України працюють російські снайпери»692. Унаслідок нападу двома пострілами було вбито 36-річного прапорщика Сергія Кокуріна, уродженця Сімферополя, батька 4-річного сина. Його дружина в цей час була вагітна другою дитиною. У момент смерті Кокурін чатував на вишці.

Дмитро Тимчук так описував ці події: «Штурм здійснював російський спецназ, його підстраховували бійці бандформування (т. зв. „самооборона“). Постріл на ураження був зроблений із боку „самооборони“. Зараз кримські ЗМІ з посиланням на МВС Криму поширюють інформацію з точністю до навпаки. Нібито „один боєць самооборони загинув і двоє поранені в результаті стрілянини на вулиці в Сімферополі“».

У зв’язку із загибеллю Сергія Кокуріна українським військовим у Криму дозволили застосовувати зброю. З повідомлення Міноборони: «Для захисту й збереження життя українських військовослужбовців, згідно з рішенням виконуючого обов’язки верховного головнокомандувача ЗСУ та виконуючого обов’язки міністра оборони України, на підставі наказу начальника Генерального штабу — головнокомандувача ЗСУ, військовим частинам ЗС України, дислокованих в АР Крим, дозволено застосування зброї»693.

Близько 16:00, одразу після промови Путіна в Кремлі, «зелені чоловічки» розпочали одночасний штурм більшості українських частин у Криму, погрожуючи «силовою зачисткою». Тимчук написав, що до 55-го зенітно-ракетного полку в Євпаторії приїхали переговорники — помічник Аксьонова Жеребцов, а також неідентифікований у військовій формі без розпізнавальних знаків, який відрекомендувався «майором Сєрьожей» і «фахівцем зі штурмів».

Міністерство оборони України продовжувало демонструвати повну безпорадність щодо українських військовослужбовців і частин, які залишалися вірними присязі народові України. Українські військові на території військово-морської бази в Донузлаві, де перебували 8 кораблів ВМС України, у коментарях журналістам «Української правди» повідомили, що досі жоден наказ міністра оборони України до них так і не дійшов. Військові були цілком розгублені, росіяни ж тим часом захопили автопарк на території цієї бази. «Українська правда» писала: «Українським морякам на військово-морській базі в Донузлаві запропонували здатися до 22:00 вівторка, 18 березня. До командира військово-морської бази приходили представники Чорноморського флоту РФ із пропозицією покинути кораблі. „Ви незаконно перебуваєте на території Російської Федерації, тому пропонуємо вам добровільно її покинути“, — заявили українським військовим»694.

Про напад на українських військових у Криму повідомив і командувач ВМС України контр-адмірал Сергій Гайдук: «У Сімферополі офіцер має два кульові поранення в ногу. Йому надано медичну допомогу, загрози для життя немає. Наразі зафіксовано викрадення 5 офіцерів. Двох офіцерів нам вдалося повернути, а троє утримуються силами так званої „самооборони Криму“»695. Він також повідомив, що запасів продовольства в заблокованих військових у Криму залишилося на тиждень: «Ми створили запаси по службах [забезпечення. — Прим. ред.] тилу продовольства, питної води, запаси пального, одягу. Автономність військових частин коливається від 7 до 10 діб. Це дозволить протягом цього часу без зовнішніх поставок продовольства та інших потреб виконувати завдання»696.

О 17:00 у Криму невідомі викрали командира української зовнішньої розвідки полковника Ігоря Лоснікова. На полковника напали на вулиці, коли він виходив із власного автомобіля, заштовхали в Mercedes VITO чорного кольору з номерним знаком 7776 і вивезли в невідомому напрямку.

У цей же час, за повідомленням прес-служби ВМС України, російські військові взяли в облогу управління логістики командування ВМС. «Зелені чоловічки» відключили військову частину від водопостачання й знеструмили штаб командування ВМС України.

Яценюк запропонував зібрати екстрену комісію гарантів Будапештського меморандуму щодо вбивства військовими РФ українського військового у Криму: «Сьогодні російські військові почали стріляти по українських військовослужбовцях, а це вже військові злочини, які не мають терміну давності. Тому необхідно негайно скликати спільну комісію на рівні Міністерств оборони України, США, Великої Британії та Росії, як учасників Будапештського меморандуму. Вирішити питання про недопущення подальшої ескалації військового конфлікту й почати політичний діалог про відновлення прав Української держави та про зупинку порушення норм міжнародного права Російською Федерацією». Також Яценюк заявив, що конфлікт перейшов «з політичної у воєнну стадію з вини російських військових»697.

Прес-секретар Меджлісу Лейла Муслімова повідомила у Facebook, «що на будівлю кримського парламенту вже повісили нову табличку з написом „Державна рада Республіки Крим“».

Разом з агресивними діями Росії почали діяти її найближчі союзники в СНД. Цього дня Міністерство закордонних справ Казахстану повідомило, що його уряд визнає незаконний референдум на території Криму та з розумінням ставиться до рішення Росії прийняти до свого складу АР Крим.

У той час Дональд Туск: «Не можемо дозволити, щоби міжнародне співтовариство в „новій Ялті“ погодилося з анексією Криму. Для мене сьогодні найважливіше, щоб європейська та євроатлантична спільноти не піддалися тому тиску, який здійснює Путін, і щоб не було спокуси говорити, що Крим втрачений, Україна де-факто теж втрачена, отже, потрібно якось порозумітися з Росією»698.

Представник ЄС Штефан Фюле написав у Twitter: «Дії президента Путіна в Криму <…> дають чітку відповідь про те, що є головним розходженням між Євросоюзом і Євразійським Союзом». Віце-президент США Джо Байден заявив, що Росія просто «захопила Крим», та пообіцяв РФ ізоляцію699.

Після злочинної анексії Криму в Росії вистачило цинізму звинуватити ЄС у провокації держперевороту в Україні. Коментар департаменту інформації та друку МЗС Росії: «Євросоюзу час зрозуміти, що причина кризи в Україні не в Росії, а в діях окремих українських політичних сил та їхніх зарубіжних кураторів. Прагнення Брюсселя підштовхнути Україну, як і інші „фокусні“ держави „Східного партнерства“, до штучного вибору між ЄС і Росією багато в чому спровокувало глибоку внутрішньополітичну кризу в цій країні, що призвела до

1 ... 126 127 128 ... 138
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Анексія: Острів Крим», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Анексія: Острів Крим"