Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Міфи, що мешкають поруч, Сергій Бобрицький 📚 - Українською

Читати книгу - "Міфи, що мешкають поруч, Сергій Бобрицький"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Міфи, що мешкають поруч" автора Сергій Бобрицький. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 137
Перейти на сторінку:

Ключі з'явились. Їх були десятки, сотні, тисячі. Золоті написи килимом усіяли моє поле зору. Треба було лише вибрати. Я вибрав один і коли він заповнив собою весь мій погляд, повільно ввів його у поле програми. Підтвердив введення. І ось вже став власником ліцензійного антивірусу.

Раптом кинуло в жар. Вдруге за день захотілося себе вщипнути. Я не став чинити опір бажанню. Але зламаний магічним способом антивірус був таким самим реальним, як біль від щипка.

Далі діяв швидко, як за натхненням. Розстебнув і зняв із шиї ланцюжок, подарований бабусею Олею на п'ятнадцятиріччя. Склав у руку. І вийшов на балкон. З висоти десятого поверху видно було добрячу таку частину району.

Я розтиснув кулак. Подивився крізь золотий ланцюжок надвір. Думка була проста: подібне має тягнутися до подібного. Увімкнув Очі. І забажав побачити золото. Звичайно, я не знаю, за яким принципом працювали Очі Роду у глобальному розумінні. Може, бачили саме інформаційне поле планети або щось у цьому роді і морока з ланцюжком взагалі була не потрібна. Але мені вони поки що уявлялися як пошукова система в Інтернеті. У величезній базі даних. І я мав доступ до цієї пошукової системи.

Тепер це справді стало схожим чи то на сон, чи на фентезі-фільм. Тому що місто прикрасилося величезною кількістю жовтих крапок. Десь скупчення були густішими, десь більш рідкими. Самі точки також різнилися у розмірах. Але мені не потрібне було все золото поспіль, це очевидно, що в місті його повно. Починаючи від мікрочастинок у якихось спорудах і закінчуючи банальною ювеліркою. Ні, мені потрібне було безхазяйне добро. Я шукав скарб.

– Давай, ну ж… Покажи мені золото без власника… – Бормочучи собі під ніс, я переводив погляд з одного скупчення сонячних точок до іншого.

Несподівано всі точки в моєму полі зору практично зникли. Залишилися дуже слабкі іскри. Сконцентрувавшись на одній з них, наприклад, я побачив ланцюжок, що пливе по каналізаційному стоку. Швидко повернувшись на «загальний план», вирішив більше не наближати такі речі. І так ясно, що це, найімовірніше, втрачені прикраси. І втрачені вони найчастіше у важкодоступних місцях.

І ось бічним зором десь ліворуч я побачив якесь свічення… Я розвернувся до досить великої золотої іскри, приблизно з волоський горіх розміром. Однак я дивився на стіну власної кухні. Спочатку, звичайно, подумав, що доведеться розносити півкухні у пошуках, а потім додумався сконцентруватися на точці.

Ефект від концентрації нагадував сцену у фільмах, коли камера різко наближається до об'єкта, що був раніше дуже далеко. У парі кілометрів, наприклад. Тільки я це бачив у 3Д, так би мовити. Стало трохи ніяково від швидкості. Але все забулося, коли я зрозумів, що бачу.

Це реально був скарб. Або всіма забута схованка. Золоті прикраси у «чистому вигляді» та зі вставками у вигляді каменів. Камені, що лежали окремо. Якісь монети. І навіть золоті зуби… Я побажав дізнатися про скарб трохи більше.

І пошкодував про це. Ні, я знав, що Харків колись був захоплений німцями. Але зі зрозумілих причин подробиці тих подій мені не були відомі. А тепер – відомі. І старі, у яких виривали золоті зуби. І пограбовані будинки заможних городян. І знищення культурної спадщини. І дитина, яка дивиться, як його маму тягнуть у вантажівку фашисти. І зняті прямо з трупів коштовності.

Добре, що встиг добігти до туалету. Віддихавшись після нападу блювоти, я вийшов на кухню. Тремтячою рукою налив собі води. Випив.

– Вікторе?.. Все гаразд?.. Що ти бачив?.. – Обережно почав тут домовик, що тут з'явився.

– Я в нормі, Парамон. Просто побачив наслідки Другої Світової. Точніше, саму війну. І навіть та крапля, що я бачив, була огидна.

Звичайно, при перегляді цих подій, я відчував, що так само, як і з ножем, можу «переходити за посиланням», розглядаючи життя всіх, кого я там бачив. Але я цього не робив. І не зроблю. Страшно.

Була вже думка відмовитися зовсім від цього скарбу та пошукати іншого. Але… Може, звісно, ​​це й жадібність. Може, практичність, цинічність і таке інше. Але я розумів одне: зараз це золото забуте і абсолютно нікому не приносить щастя. А могло б хоч трохи допомогти нащадкам… І я ж не тільки про себе говорю. Але така кількість горя, зла і негативу на цьому скарбі мене дуже сильно насторожувала.

– Парамон. Скажи, будь ласка, чи існують причини, прокляття та інші негативні дії не лише на людях, а й на речах?

– Так, Вікторе, – відповів домовик дещо здивовано, – буває таке. І заклята земля, і проклята худоба, і речі, все буває. Іноді навіть так проклянуть, що порохом річ ​​обсипається... А чого питаєш?

– Я знайшов гроші. Точніше, не знайшов, а побачив. Не гроші, а золото… Але не має значення. Стара схованка з коштовностями, залишена парочкою німецьких офіцерів у липні сорок третього. Але там, Парамоне… Там таке… Монети, зуби, зірвані ланцюжки. Стільки горя із цим золотом пов'язано. Якщо очі можуть бачити прокляття та інше – я хочу переконатися, що там цього немає. Мені страшно брати на себе цей гріх.

– Он воно як ... – Протяг домовий. – Ну давай спробуємо.

Дух будинку взяв із кухонного столу чайну ложку. Потім уважно придивився до неї, зосередившись. Зусилля було видно неозброєним оком. Він навіть трохи почервонів від натуги.

– Все, – видихнув полегшено дух, – чим можу, як то кажуть. Домовики зазвичай цим не займаються, тяжко нам такий негатив нести.

1 ... 12 13 14 ... 137
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Міфи, що мешкають поруч, Сергій Бобрицький», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Міфи, що мешкають поруч, Сергій Бобрицький"