Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Детективи в Артеку або команда скарбошукачів 📚 - Українською

Читати книгу - "Детективи в Артеку або команда скарбошукачів"

383
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Детективи в Артеку або команда скарбошукачів" автора Андрій Бачинський. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 28
Перейти на сторінку:
директорського кабінету висить велика карта «Артеку», виконана з фотографії з космосу. На ній видно всі деталі рельєфу, дороги, алеї, навіть стежки. Ми відміряємо на ній ниткою відстань від старої школи до грота Пушкіна, а потім накладемо її на інші можливі маршрути. Подивимося, куди вони нас виведуть. Якщо десь на виході трапиться щось скелеподібне і водяне, туди й вирушимо.

– Сашко, ти геній! – вигукнула Оленка й на радощах кинулася йому на шию.

Хлопчина зніяковів і зашарівся.

– Так, здається у нас тут накльовується роман, – спробував пожартувати Сергій, але Антон перебив його:

– А що скажемо начальникові табору, якщо він побачить нас за цим заняттям?

– Думаю, він тільки потішиться, що діти цікавляться історією та географією табору, – заперечила Оленка й, не відкладаючи у довгу шухляду, побігла по нитку.

Карта займала всю стіну мало не до стелі. Антон як найвищий у компанії тримав один кінець нитки вгорі, де було позначено вхід до старої школи, а Сашко водив другим кінцем нитки по карті десь біля морського берега. Сергій збирався керувати процесом вимірювань, а Оленка – записувати результати. Спочатку нічого путнього не виходило, оскільки дороги й стежки, якими вони просувалися у пошуках діамантів, були занадто звивистими. Юним землемірам доводилося окремо виміряти кожен прямий відрізок шляху, потім усі відстані додавати й знову розкладати на менші відрізки в інших місцях карти. Так вони прововтузилися хвилин двадцять. Антон стомився тримати ру-ку догори, його замінив Сергій, підсунувши до карти стілець з-під директорського кабі-


нету.

Нарешті їм вдалося вирахувати найімовірніший маршрут до схованки зі скарбом. За іронією долі, ним виявився шлях, яким четвірка простувала у першу ж ніч пошуків, коли їх перехопив охоронець з «Морського».

Табір «Морський» виріс між підніжжям гори Аю-Даг і річечкою, що колись звивалася ущелиною на території «Артеку» й впадала у море, але десь із півстоліття тому частково була схована до підземного тунелю. Кажуть, саме вона колись називалася Артеком і подарувала свою назву табору.

– Усе збігається! – захоплено вигукнув Антон. – Ось вам вода, ось тунель підземний­. Ми з першого разу вибрали правильний марш­­рут, і якби не той клятий охоронець, уже давно рахували б коштовні камінчики, а не марнували дорогий час на безглузді пошуки.

Сергій зіскочив зі стільця, присів на краєчок, схрестив на грудях руки і поважно виголосив:

– А мені ця версія не подобається.

– Чому?

– Тому що цей маршрут прокладено від нової школи, а коли наша екстрасенс була в «Артеку», то нової школи ще не збудували. Отже, вона могла говорити лише про стару школу. Ми ж знаємо вже про це. Для чого повторювати помилки?

До розмови долучилася Оленка, яка ходила по коридору з кінця в кінець з напруженим виразом обличчя:

– А я згідна з Антоном. Хто такий екстрасенс? Це лише посередник, транслятор послання, переданого духом. Тому байдуже, коли той посередник-транслятор був в «Артеку» і чи був узагалі. Я впевнена, дух говорив саме про нову школу, а Лільчина мама слово в слово передала його вказівки.

– Схаменися, Олено, – знову заперечив Сергій. – Скарб графиня заховала двісті років тому, а тунель збудовано на сто п’ятдесят років пізніше.

– Тунель – це не суцільна бетонна труба. Бачиш – річечка тече через парк Віннера. Там тунель обривається і переходить у ­природну кам’яну ущелину – ідеальне місце для сховку. Але знайти те місце, очевидно, можна, лише пробираючись сучасним тунелем. Тому дух і вказав шлях до нього.

– І що нам тепер робити? – озвався Сашко, змотуючи на котушку вже не потрібну нитку.

Ініціативу знову перехопив Антон. Відчувши надію, він задоволено потер руки, виструнчився й урочисто промовив:

– Отже, так! Пропоную не зволікати й сьогодні ж уночі піти до витоку річки з підземелля.

– І знову потрапити до лап охоронців? – заперечив Сергій.

– Цього разу будемо обережнішими. Маршрут ми вже знаємо. Головне – непомітно вибратися зі спального корпусу. Пропоную зробити це під час дискотеки. У загальному гаморі й метушні на танцмайданчику нас не впильнують. З вожатих буде лише хтось із чергових, і цього разу не Ольга Михайлівна, яка по кілька разів на ніч перевіряє кімнати.

Розділ 9

Спроба №3:


Велика битва,


або Давид і Голіаф

Першою піснею, яку на дискотеці­ увімк­нув діджей, знову були «... бриллианты» ВІА-Гри, що цього разу було сприйнято Оленкою як добрий знак. Вона трохи покрутилася в загальному колі біля одноліток, відтак непомітно відійшла у тінь і зникла за межами танцмайданчика.

У темряві під старою сосною на неї вже чекали.

– Де ти так довго? – невдоволено пробурмотів Сергій.

– Я ж дівчина. На нас більше уваги звертають. Треба було потусуватися з усіма, щоб не викликати підозри.

– Е-е-е, – відмахнувся Сергій. – Усі ви, дівки, однакові. Вам лише танцюльки й мода в голові.

Оленка приготувалася відповісти щось образливе, та вчасно втрутився Антон. Він схопив їх за руки й промовив заспокійливо:

– Не сваріться. Зараз нам потрібно почуватися командою, а не ворогами.

– Та хіба я винен, що вона нічого не сприймає серйозно? – позадкував Сергій. – Я ж жартую.

– Знаю я твої жарти, – пробубніла Оленка, та все ж заспокоїлася.

Надворі ще не зовсім стемніло, тому доводилося рухатися непомітно, зливаючись із тінню дерев. Через п’ятнадцять хвилин діти вийшли до місця, де річка витікала з тунелю і впадала в широкі обійми моря.

Першим лізти до тунелю зголосився Сергій. Ніхто особливо й не заперечував, адже хлопець був сином шахтаря і з дитинства почував себе в підземеллях, наче риба у воді. А одного разу потай від батька навіть у діючу шахту спускався.

У старших хлопців з його двору була улюблена, хоча й дуже небезпечна розвага: вони каталися на вагонетках, що вивозять із шахти вугілля, видобуте гірниками. Спочатку похилим тунелем вони з’їжджали вниз, а відтак на підйомі знову на ходу «сідлали» заповнені вугіллям вагонетки й піднімалися вгору. Найскладніше було вчасно зістрибнути з вагонетки на виході з тунелю, щоб не потрапити під вугільний каменепад. Сергієві якось закортіло довести, що у нього сміливості та спритності не менше, ніж у старших товаришів, і він вирішив взяти участь у небезпечній забаві.

Хлопець мало не скрутив собі в’язи під час падіння з вагонетки на купу вугілля, а потім ще кілька тижнів шкутильгав на забиту ногу. Зате після того випадку його почали поважати не лише ровесники, але й старші хлопці.

Отже, першим поліз Сергій. Шлях освітлювало тьмяне світло екрана Оленчиного мобільного телефону і ліхтарик-брелок, котрий Сашко напередодні купив у сувенірній крамничці. Оскільки протягом останніх двох місяців дощі вперто оминали південний берег

1 ... 12 13 14 ... 28
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Детективи в Артеку або команда скарбошукачів», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Детективи в Артеку або команда скарбошукачів» жанру - 💙 Дитячі книги:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Детективи в Артеку або команда скарбошукачів"