Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Щоб вивідати напрям думок Єремії, Маркус мав точно відтворити умови, за яких той діяв.
Тільки-но збагнувши для себе, що ця ідея слушна, він схопив плащ і квапливо вибіг із мансарди. Мусив-бо повернутися до квартири на Віа-деї-Коронарі.
1 Пристрій для штучної вентиляції легенів. (Тут і далі прим. пер., якщо не зазначено інше.)
2 Ідеться про монастир Кйостро-дель-Браманте — це частина музейного комплексу, спорудженого італійським архітектором епохи Відродження Донато Браманте, чия найвідоміша споруда — собор Святого Петра в Римі.
3 Квартал всесвітньої виставки (італ. Esposizione Universale di Roma — Всесвітня виставка Рима, скорочено EUR) — великий комплекс будівель, зведених за наказом Беніто Муссоліні у 1935—1943 рр. на південному заході Рима під час підготовки до проведення 1942 р. всесвітньої виставки, яка так і не відбулася.
4 Виготовлений із травертину — вапнякового туфу, міцної гомогенної гірської породи.
5 ГГБ, гамма-гідроксибутират — депресант, що пригнічує центральну нервову систему.
6 Метод дії (лат.).
7 Італійський журналіст, публіцист, один із найвидатніших письменників ХХ ст.
8 Джинджер і Фред — герої однойменного фільму 1986 року режисера Федеріко Фелліні про пару італійських танцівників чечітки, які запозичили псевдоніми та стиль виконання у відомих голлівудських артистів Джинджер Роджер і Фреда Астера.
Рiк тому
Париж
Мисливець знав, яким важливим є час. Його головною перевагою було терпіння. Він вправно нею користувався, намагаючись якнайкраще підготуватися до довгоочікуваної хвилини, уже зараз смакуючи радість перемоги.
Зненацька подувом вітру рвонуло скатертину, брязнули склянки на сусідньому столику. Мисливець підніс до рота чарчину пастісу[9], насолоджуючись пополудневим сонцем. Водночас приглядався до машин, що проминали бістро. Метушливі перехожі не привертали його уваги.
Він був у темно-синьому костюмі й блакитній сорочці, з краваткою, зав’язаною наослаб, — на вигляд як офісний працівник, котрий прийшов у бар випити після роботи. А позаяк знав, що самотні особи впадають в око, збоку на стільці поставив паперову торбу з покупками, з якої було видно багет, пучок петрушки й пакетик кольорових льодяників, — так він мав вигляд сімейної людини. Ще й на пальці блищала обручка.
Насправді в нього не було нікого.
Із часом він скоротив до мінімуму свої потреби й жив скромно. Любив вважати себе за аскета. Відмовився від будь-яких прагнень, що не слугували досягненню його єдиної мети, не хотів розпорошувати бажання. Зосередився на одному: переслідування здобичі.
Певний час вистежував її безрезультатно, але за інформацією, яку останнім часом дізнався, людина, що на неї він полював, мешкала в цьому місті. Отже, він переїхав, не чекаючи жодного підтвердження. Повинен був дослідити нову територію, приглянутися до всього, на що дивилася та людина, погуляти тими самими вулицями, пережити дивне відчуття: він щомиті може зустрітися з нею, хоча вона його й не впізнає. Мав усвідомити, що перебуває під тим самим небом, що й та людина. Це додавало йому сили та зміцнювало віру в те, що рано чи пізно він зможе викурити її з нори.
Аби не впадати в око, що три тижні він змінював приміщення, вибираючи маленькі готелі чи помешкання до найму. Залишав приманки, але нічого більше, вірячи, що його жертва все-таки з’явиться.
А потім став чекати.
Віднедавна мешкав у готелі «Сен-Пер» у Шостому окрузі. У номері лежали купи газет, де він гарячково шукав бодай малого сліду, що дав би йому надію серед суцільних сутінків і мовчання.
Минуло вже майже дев’ять місяців від його приїзду, але він не посунувся вперед ані на крок. Його певність у собі похитнулася. А потім сталося те, на що він чекав: з’явився знак. Те, що тільки він зміг прочитати. Він витримав, залишився вірний правилам, які собі визначив. І тепер мав бути нагороджений.
Двадцять чотири години тому під час земляних робіт на фабриці на вулиці Мальмезон у Баньоле робітники знайшли тіло.
Це був чоловік приблизно тридцяти років, голий, не мав при собі ніяких особистих речей. Міг померти й рік тому. Поки чекали результатів розтину тіла, ніхто не ставив забагато запитань. Для жандармерії справа була задавнена. Докази (якби вони з’явилися) були б нічого не варті.
Те, що останки знайдено в передмісті, давало змогу висувати гіпотези, що вбивство могло бути справою будь-якої з банд, які торгують наркотиками. Буцімто вони, аби не привертати уваги служб правопорядку, вирішили, що буде краще, коли тіло зникне.
Поліціянти стверджували, що справа проста. У них не викликала підозр навіть жахлива подробиця, яка мала б їх сполохати.
Знайдений чоловік не мав обличчя.
То не був акт звичайної жорстокості чи бажання востаннє зневажити супротивника. У трупа було роздавлено всі м’язи й кістки обличчя. Той, хто вчинив це так старанно, повинен був мати якийсь привід.
І в Мисливця було чуття до таких подробиць.
Від дня, коли прибув до цього міста, він стежив, які останки привозять до моргів великих лікарень. Таким чином він дізнався про знахідку. Годиною пізніше вкрав фартух лікаря й дістався до холодильної камери лікарні Святого Антонія. За допомогою подушечки для печаток зняв відбитки пальців трупа. Повернувшись до готелю, зісканував їх і зареєструвався в хакерській програмі, за допомогою якої відкрив доступ до урядової бази даних. Мисливець розумів, що інформацію, вкинуту в інтернет, уже не можна видалити. Мережа подібна до дії людського розуму: досить якоїсь подробиці, щоб запустити цілий ланцюг нервових зв’язків, які видобувають із глибин пам’яті те, що ми вважали забутим.
Мережа не забуває нічого.
Сидячи в сутінках, Мисливець чекав на відповідь, занурений у молитву й роздуми про те, якими шляхами сюди дістався. Перший труп знайшли понівеченим у Мемфісі сім років тому. Потім були Буенос-Айрес, Торонто й Панама, а ще Європа: Турин, Відень і Будапешт. Зрештою Париж.
Принаймні стільки було випадків, про які він знав. Могло бути значно більше тих, про які нічого невідомо. Убивства стаються в таких віддалених одне від одного місцях і в такий різний час, що ніхто, крім нього, не пов’язав їх з одним винуватцем.
Його здобич належала до хижаків.
Мисливець припускав, що йдеться про «прочанина», серійного вбивцю, який переселяється з місця на місце, щоб стерти сліди своїх злочинів. Треба тільки визначити, де він осідає. Напевно це людина з котроїсь із західних країн, що мешкає у великому місті. Прочани є громадянами, укоріненими в суспільстві, вони мають
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.